Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 bimU příležitosti dvacetiletého výročí tenisového turnaje UniCredit Czech Open byly koncem uplynulého týdne zahájena unikátní výstava BÍM66. Sám její autor, Tomáš Bím,  přijel představit svá díla hostům z řad významných osobností města Prostějova v čele s primátorem statutárního města Prostějov Miroslavem Pišťákem a spolumajitelem pořádající marketingové společnosti TK PLUS Miroslavem Černoškem.

„Jsem samozřejmě nadšená. S obrazy pana Bíma získala galerie úplně novou tvář,“ pochvaluje si galeristka Helena Žáková. Pohodové obrazy Tomáše Bíma můžete přijít obdivovat do Galerie N7 na Netušilově ulici v Prostějově od 17. května do 10. června, určitě nebudete zklamaní. 

Jak jinak oslavit významné jubileum než něčím opravdu unikátním? V případě dvacátého ročníku tenisového turnaje UniCredit Czech Open to snad ani nemohlo být nic jiného než unikátní výstava malíře ilustrátora a grafika Tomáše Bíma, jehož jméno a především jeho obrazy jsou s prostějovským turnajem neodmyslitelně spjaty.

Sám autor přijel představit svá díla hostům z řad významných osobností města Prostějova v čele s primátorem Miroslavem Pišťákem a spolumajitelem pořádající marketingové společnosti TK plus Miroslavem Černoškem. „Vzhledem k tomu dvacetiletému výročí turnaje, které je i současně výročím naší společné spolupráce, bych rád předal dárek pro Tenis klub, ale rám mi zaplatíš jo? Já ti pošlu fakturu,“ směje se autor při předání unikátního obrazu svému dlouholetému příteli Miroslavu Černoškovi. Obraz s typickými tenisovými atributy, který se stal doprovodným motivem k letošnímu jubilejnímu turnaji, svého majitele již má, ale případní zájemci nemusí smutnit. Ti, kteří by rádi poskytli domov některému z děl mistra Bíma, si mohou vybrat z několika desítek akrylových maleb a grafických listů, které nesou výrazný punc „bímovského“ rukopisu. „Mým favoritem je jednoznačně ten velký obraz s výhledem na moře, ten je jako živý, jen bych si pod tu palmu dala lehátko a lenošila,“ směje se náměstkyně primátora Alena Rašková.

Přehlídka obrazů jedné z nejvýznamnějších osobností české grafiky Tomáše Bíma je opravdu pestrá, stačí si vybrat. „Jsem samozřejmě nadšená. S obrazy pana Bíma získala galerie úplně novou tvář,“ pochvaluje si galeristka Helena Žáková.

Pohodové obrazy Tomáše Bíma můžete přijít obdivovat do Galerie N7 na Netušilově ulici v Prostějově od 17. května do 10. června, určitě nebudete zklamaní.

20 bim2 20 bim3

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments