Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

20 bimU příležitosti dvacetiletého výročí tenisového turnaje UniCredit Czech Open byly koncem uplynulého týdne zahájena unikátní výstava BÍM66. Sám její autor, Tomáš Bím,  přijel představit svá díla hostům z řad významných osobností města Prostějova v čele s primátorem statutárního města Prostějov Miroslavem Pišťákem a spolumajitelem pořádající marketingové společnosti TK PLUS Miroslavem Černoškem.

„Jsem samozřejmě nadšená. S obrazy pana Bíma získala galerie úplně novou tvář,“ pochvaluje si galeristka Helena Žáková. Pohodové obrazy Tomáše Bíma můžete přijít obdivovat do Galerie N7 na Netušilově ulici v Prostějově od 17. května do 10. června, určitě nebudete zklamaní. 

Jak jinak oslavit významné jubileum než něčím opravdu unikátním? V případě dvacátého ročníku tenisového turnaje UniCredit Czech Open to snad ani nemohlo být nic jiného než unikátní výstava malíře ilustrátora a grafika Tomáše Bíma, jehož jméno a především jeho obrazy jsou s prostějovským turnajem neodmyslitelně spjaty.

Sám autor přijel představit svá díla hostům z řad významných osobností města Prostějova v čele s primátorem Miroslavem Pišťákem a spolumajitelem pořádající marketingové společnosti TK plus Miroslavem Černoškem. „Vzhledem k tomu dvacetiletému výročí turnaje, které je i současně výročím naší společné spolupráce, bych rád předal dárek pro Tenis klub, ale rám mi zaplatíš jo? Já ti pošlu fakturu,“ směje se autor při předání unikátního obrazu svému dlouholetému příteli Miroslavu Černoškovi. Obraz s typickými tenisovými atributy, který se stal doprovodným motivem k letošnímu jubilejnímu turnaji, svého majitele již má, ale případní zájemci nemusí smutnit. Ti, kteří by rádi poskytli domov některému z děl mistra Bíma, si mohou vybrat z několika desítek akrylových maleb a grafických listů, které nesou výrazný punc „bímovského“ rukopisu. „Mým favoritem je jednoznačně ten velký obraz s výhledem na moře, ten je jako živý, jen bych si pod tu palmu dala lehátko a lenošila,“ směje se náměstkyně primátora Alena Rašková.

Přehlídka obrazů jedné z nejvýznamnějších osobností české grafiky Tomáše Bíma je opravdu pestrá, stačí si vybrat. „Jsem samozřejmě nadšená. S obrazy pana Bíma získala galerie úplně novou tvář,“ pochvaluje si galeristka Helena Žáková.

Pohodové obrazy Tomáše Bíma můžete přijít obdivovat do Galerie N7 na Netušilově ulici v Prostějově od 17. května do 10. června, určitě nebudete zklamaní.

20 bim2 20 bim3

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments