Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bleskurychlá náhrada za rakouské hudebníky Artis-Quartett Wien posluchače nezklamala. Přednáškovým sálem městského divadla zaplněným příznivci klasické hudby se tak rozezněly ušlechtilé tóny v podání pražského Škampova kvarteta.

Data konání koncertů v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Haná si do diářů poznamenají především příznivci vážné hudby. Při té příležitosti se do Prostějova chystal i rakouský Atris-Quartett Wien, do cesty se jim ale postavila nehoda jednoho z hudebníků. „Večer před koncertem jsem se dozvěděl, že cellista O. Müller si nešťastnou náhodou poranil levou ruku. Jsem moc rád, že se mi podařilo zajistit namísto toho pražský soubor Škampovo kvarteto, protože jde o soubor mimořádné kvality s dlouholetou tradicí,“ uvedl hlavní pořadatel 21 skampovo_kvartetofestivalu, Mgr. Tomáš Františ. Posluchači si měli možnost vyslechnout několik skladeb z pera Josepha Haydna, Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Výjimečný výkon hudebníků ocenilo publikum vydatným potleskem a vytleskali si ještě dva přídavky, z nichž v pořadí druhá skladba Ó, duše drahá jedinká doslova vyrazila posluchačům dech. „To byla nádhera,“ hlesla divačka v publiku po několika vteřinách naprostého ticha po skončení skladby. Koncertní vystoupení bohužel připadlo na dobu Noci kostelů, proto někteří návštěvníci váhali, kterou akci upřednostnit. „S vídeňským kvartetem jsme měli dohodnutý termín už rok dopředu a termín Noci kostelů se bohužel ustanovil až někdy v prosinci,“ vysvětluje pořadatel T. Františ, který byl ale s návštěvností koncertu velmi spokojen, stejně jako posluchači s vynikajícím vystoupením. 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments