Dobrý večer, dnes je čtvrtek 18.7.2019
svátek slaví Drahomíra,
zítra Čeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 dite_v_kasiRadost z poezie a současně divadelního představení si můžete vychutnat v rámci Wolkrova Prostějova už jen po dva dny. Že je rozhodně na co se dívat, dokazuje i návštěvnost jednotlivých představení letošního už šestapadesátého ročníku celostátního festivalu poezie. Ještě že má sál kinokavárna Duha možnost v případě nejvyšší nouze a tak mají skutečně všichni diváci možnost v klidu shlédnout kreativní výstupy divadelních spolků.

Tentokrát to byla divadelní koláž veršů Konstantina Biebla v podání pražského Divadla s dvaceti zaměstnanci, kterou následovalo představení dle předlohy švýcarské spisovatelky a herečky Aglaji Veteranyi a jejího bestselleru z roku 2007, Proč se dítě vaří v kaši. Téměř hororový scénář zvládli na jedničku ztvárnit mladí herci a herečky olomouckého divadelního souboru Jatka veselé. Strašidelný příběh, který vypráví starší sestra té mladší, shlédla ve čtvrtek v podvečer více než stovka diváků, „chodím na všechna divadla poezie, protože jsem v mládí také recitovala,“ přiznala s úsměvem paní Mila, která si nenechala ujít prozatím žádné vystoupení šestapadesátého ročníku Wolkrova Prostějova. A ještě drobné upozornění pro příznivce poezie, kteří se v pátek 14. června chystají na vystoupení strakonického souboru Centrální zádrhel. Představení s názvem Drzoun se oproti původnímu místu konání odehraje na jevišti za oponou. „Doufáme, že návštěvníkům nebude příliš vadit posezení na zemi a že místa k sezení případně uvolní starším návštěvníkům,“ upřesnili pořadatelé festivalu. V páteční podvečer si nenechte ujít ani představení zdejšího Divadla Point, které se v 19:00 vytasí na Olomoucké ulici se svým Testosteronem.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments