Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

24 dite_v_kasiRadost z poezie a současně divadelního představení si můžete vychutnat v rámci Wolkrova Prostějova už jen po dva dny. Že je rozhodně na co se dívat, dokazuje i návštěvnost jednotlivých představení letošního už šestapadesátého ročníku celostátního festivalu poezie. Ještě že má sál kinokavárna Duha možnost v případě nejvyšší nouze a tak mají skutečně všichni diváci možnost v klidu shlédnout kreativní výstupy divadelních spolků.

Tentokrát to byla divadelní koláž veršů Konstantina Biebla v podání pražského Divadla s dvaceti zaměstnanci, kterou následovalo představení dle předlohy švýcarské spisovatelky a herečky Aglaji Veteranyi a jejího bestselleru z roku 2007, Proč se dítě vaří v kaši. Téměř hororový scénář zvládli na jedničku ztvárnit mladí herci a herečky olomouckého divadelního souboru Jatka veselé. Strašidelný příběh, který vypráví starší sestra té mladší, shlédla ve čtvrtek v podvečer více než stovka diváků, „chodím na všechna divadla poezie, protože jsem v mládí také recitovala,“ přiznala s úsměvem paní Mila, která si nenechala ujít prozatím žádné vystoupení šestapadesátého ročníku Wolkrova Prostějova. A ještě drobné upozornění pro příznivce poezie, kteří se v pátek 14. června chystají na vystoupení strakonického souboru Centrální zádrhel. Představení s názvem Drzoun se oproti původnímu místu konání odehraje na jevišti za oponou. „Doufáme, že návštěvníkům nebude příliš vadit posezení na zemi a že místa k sezení případně uvolní starším návštěvníkům,“ upřesnili pořadatelé festivalu. V páteční podvečer si nenechte ujít ani představení zdejšího Divadla Point, které se v 19:00 vytasí na Olomoucké ulici se svým Testosteronem.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments