Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Legendární bratrská dvojice folkových zpěváků Jan a František Nedvědové se rozloučili se svými fanoušky na plumlovské pláži U Vrbiček jak se patří. Žádný z pravověrných příznivců trampské hudby nemohl chybět na jednom z posledních koncertů v kariéře dua známých písničkářů.

Pláž U Vrbiček se stala dějištěm předposledního společného veřejného vystoupení bratrů Nedvědových, kteří se koncertním turné s názvem Souhvězdí jisker loučí se svými věrnými fanoušky. Že jde o naprosto výjimečnou událost bylo jasné i vzhledem k mimořádné návštěvnosti koncertu, na kterém se sešly snad všechny generace, kterým legendární písničkáři zpříjemňovali svými songy posezení u táboráku už od roku 1972. „Na koncert jsem se moc těšila, protože písně bratrů Nedvědových mám moc ráda, manžel je tu ale z donucení,“ žertují se manželé Černí, kteří si koncert věnovali jako odměnu po namáhavém pracovním týdnu.

Skvělá atmosféra

24 nedvediHned v úvodu hudebního večera si zažertovali i hlavní účinkující: „Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli v tomhle krásném prostředí u vaší plumlovské přehrady, kde jak vidím stroje nepracují a nepracují. Ale nebojte se, blíží se volby, třeba se to nějak pohne,“ rozesmál trefným zhodnocením situace František Nedvěd přítomné publikum. V duchu pohodové atmosféry se neslo celé dvouhodinové vystoupení, na němž bratři odehráli jak své už legendární songy jako Frankie Dlouhán a Na kameni kámen, nechyběli písně z nejnovějšího společného alba, ani samostatná tvorba obou bratří. Na pódiu měl možnost předvěst své hudebnické geny i syn Františka Nedvěda, Vojtěch, který si díky zvučnému hlasu a sympatickému vystupování okamžitě získal sympatie publika.

Špičková organizace

Možnost autobusové dopravy přímo na místo konání koncertu ocenili všichni návštěvníci, „je to výborný nápad, nemusíme se starat o parkování a zavezli nás přímo na místo,“ libuje si paní Hana, která se na koncert vypravila v doprovodu manžela a dcer. Slovy chvály nešetřil ani Jan Nedvěd, „to je úžasné, tolik lidí je tady, skvělá atmosféra,“ usmíval se písničkář na pódiu i v zákulisí.

24 nedvedi1Poslední píseň

Písně Jana a Františka si přišlo poslechnout stovky návštěvníků koncertu, kteří si známé texty notovali spolu s bratrskou dvojicí na pódiu. Na závěr si duo písničkářů vybralo píseň Valčíček, se kterou se chtěli se zdejším publikem definitivně rozloučit. Neustávající potlesk diváků ale nepustil pěvecké hvězdy z pódia a Nedvědové museli přidávat, dokonce hned několikrát. Koncert si viditelně užívali návštěvníci i sami zpěváci, kteří nešetřili žertovnými komentáři ani úsměvy, „mě to s váma tady moc baví, mějte se pěkně a nezapomeňte si zpívat,“ rozloučil se sedmašedesátiletý Jan s fanoušky, kteří přišli na pláž U Vrbiček shlédnout jeho poslední vystoupení.

Konec jedné legendy

Sobotní vystoupení legendární dvojice na plumlovské pláži U Vrbiček bylo nádhernou tečkou za společnou kariérou výjimečných zpěváků, jejichž písně budou znít u táboráků ještě dlouho poté, co na uvolněná místa na pódiích nastoupí po bratrech Nedvědových jejich mladší nástupci. Ti, kteří si unikátní koncert nenechali ujít, měli možnost stát se součástí konce jedné hudební legendy a zároveň si na vlastní kůži zakusit výjimečnou atmosféru, kterou Jan a František Nedvědovi svým posluchačům prostřednictvím svých písní zprostředkovávali celých jednačtyřicet let...

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments