Příjemnou noc, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Legendární bratrská dvojice folkových zpěváků Jan a František Nedvědové se rozloučili se svými fanoušky na plumlovské pláži U Vrbiček jak se patří. Žádný z pravověrných příznivců trampské hudby nemohl chybět na jednom z posledních koncertů v kariéře dua známých písničkářů.

Pláž U Vrbiček se stala dějištěm předposledního společného veřejného vystoupení bratrů Nedvědových, kteří se koncertním turné s názvem Souhvězdí jisker loučí se svými věrnými fanoušky. Že jde o naprosto výjimečnou událost bylo jasné i vzhledem k mimořádné návštěvnosti koncertu, na kterém se sešly snad všechny generace, kterým legendární písničkáři zpříjemňovali svými songy posezení u táboráku už od roku 1972. „Na koncert jsem se moc těšila, protože písně bratrů Nedvědových mám moc ráda, manžel je tu ale z donucení,“ žertují se manželé Černí, kteří si koncert věnovali jako odměnu po namáhavém pracovním týdnu.

Skvělá atmosféra

24 nedvediHned v úvodu hudebního večera si zažertovali i hlavní účinkující: „Jsem rád, že jsme se tu všichni sešli v tomhle krásném prostředí u vaší plumlovské přehrady, kde jak vidím stroje nepracují a nepracují. Ale nebojte se, blíží se volby, třeba se to nějak pohne,“ rozesmál trefným zhodnocením situace František Nedvěd přítomné publikum. V duchu pohodové atmosféry se neslo celé dvouhodinové vystoupení, na němž bratři odehráli jak své už legendární songy jako Frankie Dlouhán a Na kameni kámen, nechyběli písně z nejnovějšího společného alba, ani samostatná tvorba obou bratří. Na pódiu měl možnost předvěst své hudebnické geny i syn Františka Nedvěda, Vojtěch, který si díky zvučnému hlasu a sympatickému vystupování okamžitě získal sympatie publika.

Špičková organizace

Možnost autobusové dopravy přímo na místo konání koncertu ocenili všichni návštěvníci, „je to výborný nápad, nemusíme se starat o parkování a zavezli nás přímo na místo,“ libuje si paní Hana, která se na koncert vypravila v doprovodu manžela a dcer. Slovy chvály nešetřil ani Jan Nedvěd, „to je úžasné, tolik lidí je tady, skvělá atmosféra,“ usmíval se písničkář na pódiu i v zákulisí.

24 nedvedi1Poslední píseň

Písně Jana a Františka si přišlo poslechnout stovky návštěvníků koncertu, kteří si známé texty notovali spolu s bratrskou dvojicí na pódiu. Na závěr si duo písničkářů vybralo píseň Valčíček, se kterou se chtěli se zdejším publikem definitivně rozloučit. Neustávající potlesk diváků ale nepustil pěvecké hvězdy z pódia a Nedvědové museli přidávat, dokonce hned několikrát. Koncert si viditelně užívali návštěvníci i sami zpěváci, kteří nešetřili žertovnými komentáři ani úsměvy, „mě to s váma tady moc baví, mějte se pěkně a nezapomeňte si zpívat,“ rozloučil se sedmašedesátiletý Jan s fanoušky, kteří přišli na pláž U Vrbiček shlédnout jeho poslední vystoupení.

Konec jedné legendy

Sobotní vystoupení legendární dvojice na plumlovské pláži U Vrbiček bylo nádhernou tečkou za společnou kariérou výjimečných zpěváků, jejichž písně budou znít u táboráků ještě dlouho poté, co na uvolněná místa na pódiích nastoupí po bratrech Nedvědových jejich mladší nástupci. Ti, kteří si unikátní koncert nenechali ujít, měli možnost stát se součástí konce jedné hudební legendy a zároveň si na vlastní kůži zakusit výjimečnou atmosféru, kterou Jan a František Nedvědovi svým posluchačům prostřednictvím svých písní zprostředkovávali celých jednačtyřicet let...

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments