Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 beneficeZdi prostějovského music klubu Apollo 13 se tentokrát rozvibrovaly pro dobrou věc, čtyři prostějovské kapely a více než pět desítek návštěvníků společnými silami přispěli na konto opuštěných a týraných zvířat, která prozatím našla útočiště v Domově pro opuštěná zvířata v Srbcích.

Páteční večer se v hudebním klubu Apollo 13 nesl ve znamení dobročinnosti. Na pomoc zvířatům, která po neblahé zkušenosti s lidmi našla domov v soukromém útulku paní Jany Liškové v Srbcích, se sešlo pod střechou prostějovského music klubu více než pět desítek návštěvníků, kteří neváhali přispět finančním obnosem nebo nějakou tou dobrotou pro zvířecí kamarády bez domova. „Jde o dobročinnou akci pro Domov pro opuštěná zvířata, který už léta vede paní Jana Lišková pouze s přispěním dobrovolníků a darů od dobrých lidí. V jejím útulku našli domov psi, kočky, kozy a ovce a do roku 2009 i opičák Oskar, který žil u předchozích majitelů v otřesných podmínkách,“ pozastavuje se nad bezcitností některých lidí pořadatelka akce, paní Vinklerová. „Všechny moc zdravím, hned jdu všem mým zvířatům oznámit, že mohou díky účastníkům akce čekat nějaké ty dobroty. Nedávno se nám tu narodila štěňátka, takže jim i ostatním zvířátkům přijde nějaká ta laskomina vhod,“ těšila se z akce majitelka útulku, paní Jana Lišková. Problematiku provozování útulku dobře znají i členové kapel, které bez nároku na honorář zpříjemnily návštěvníkům akce páteční večer, „Jedná se o prostějovské kapely STRIKE OUT, HUMDURCH,CRASH a BAD AGE,“ upřesnil zpěvák kapely BAD AGE a současně jeden z organizátorů akce Martin Vinkler. Se svým příspěvkem pro dobro zvířat bez domova se pochlubil i Dariusz Firla: „Vlastními silami jsme sem dopravili osm kilo psích granulí,“ usmívá se dárce, který na akci dorazil spolu s přáteli. „Přišly jsme podpořit naše kamarády ze skupiny STRIKE OUT, navíc nám tahle akce na podporu opuštěných a týraných zvířat přijde jako výborná věc, něco podobného by se mělo konat častěji,“ míní sympatické návštěvnice Silvie Otáhalová a Lucie Válková. Obyvatelé Domova pro opuštěná zvířata by jistě nebyli proti.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments