Příjemnou noc, dnes je neděle 17.2.2019
svátek slaví Miloslava,
zítra Gizela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vypadalo to, že popraská a zřítí se, ale nakonec to vydržel. Dosluhující Společenský dům zažil v sobotu koncert dvou kapel, které spojuje zejména humor a nadhled, což platí jak v hudbě, tak i v životě. Slovenští Horkýže Slíže potvrdili, že jsou na vrcholu sil i popularity. Spokojeni však odcházeli i skalní fanoušci legendárních Tří Sester v čele s Lou Fanánkem Hagenem.  

Předloni „Ségry“ do Prostějova dorazily s kapelou Rybičky 48, loni s Wohnouty a letos navázaly na úspěšnou spolupráci s punkrockovou partičkou z Nitry. Co se týče návštěvnosti, tak si tím určitě pomohly. Zatímco třeba před dvěma lety na tradiční prostějovský koncert Tří Sester dorazilo kolem osmi stovek lidí, letos to mohl být tak dvojnásobek.
Je nepochybné, že spoustu fanoušků Sester poslouchá i Horkýže a naopak. Milovníci rockové muziky s chytrými texty tak v sobotu dostali „dvojitou porci“ své oblíbené hudební krmě. Nicméně přece jen u některých (nikoliv u všech) bylo na první pohled patrné, že přišli spíše na Horkýže či spíše na Sestry. Obě skupiny fanoušků se daly rozeznat jak dle věkových, tak zejména váhových měřítek. Bylo to patrné také při samotném koncertu. Zatímco na Horkýže Slíže jako
o život „pařila“ spousta štíhlých dívek, tak Tři Sestry si nejvíce vychutnali muži, kterým tričko s logem jejich oblíbené kapely zřejmě prodali i s břichem. Více lidí zřejmě přišlo na Horkýže Slíže, nicméně fanoušci Tří Sester společně určitě víc vážili...
„Já jsem přišel v první řadě na Horkýže Slíže. A tahle slovenská partička mě zase naprosto odvařila. Občas jsem jim teda nerozuměl ani slovo, ale z pódia šla obrovská energie. To už mi u sester trošku chybí,“ prohlásil osmadvacetiletý Michal.
Na stejné akci se však našli lidé s docela odlišným názorem. „Jako každý rok jsem přišel hlavně kvůli Třem Sestrám. Je to klasika, na které jsem vyrůstal. A dál už je mi skoro jedno, kdo s nimi dorazí, jestli Divokej Bill, nebo třeba tihle slovenští hopsálci,“ prohlásil jednoznačně pětatřicetiletý Tomáš.
Stejně jako jeho fanoušci, tradice se držel i lídr Tří Sester Lou Fanánek Hagen, který stejně jako každý rok před prostějovským koncertem vyrazil na pár piv do jedné z prostějovských pivnic.
A jeho věrní už jej tam očekávali a náramně si libovali, že mohou právě popíjet stejné pivo jako jejich mnohaletý guru.    
Ostatně právě láska k omamným tekutinám byla další z věcí, která fanoušky obou skupin spojovala, stejně jako to, že ani dvojitým koncertem pro ně večer ještě neskončil.
Takže, pokud někdo chtěl o víkendu  vydělat, stačilo mu, aby v noci ze soboty na neděli v podstatě kdekoliv v centru města narazil bečku. Vytočil by ji okamžitě...

Total Comments

  • Nohejbal
  • Kendrion
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII LA PUTICA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments