Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 10 svacinaFotograf Jan Svačina už potřetí dokázal návštěvníkům prostějovské Galerie U Hanáka, že opravdu fotí, kudy chodí. Nejnověji se pochlubil dech beroucími snímky z loňské návštěvy Norska... Uplynulý pátek v podvečer se Galerie U Hanáka zaplnila příznivci fotografie a kolegy-fotografy z obou prostějovských fotoklubů. Důvodem byla vernisáž cestovatelských snímků Jana Svačiny, který se loni na konci prázdnin vypravil s vnukem do tajemného Norska. Výsledkem cesty byla kromě nezapomenutelných zážitků také již zmíněná kolekce fotografií, které k cestě do Norska inspirovaly nejednoho návštěvníka vernisáže. „Přišla jsem se sem podívat, protože se o Norsko zajímám a fotografie mě opravdu nadchly,“ nešetřila chválou paní Hana, která přiznala, že do Galerie U Hanáka zavítala poprvé. „Dočetla jsem se o výstavě v Radničních listech, kde jsem si tu informaci zakroužkovala a následně zapsala do kalendáře, abych ji nepropásla,“ usmívala se další sympatická návštěvnice vernisáže Libuše Plichtová.

Sám autor fotografií uvedl výstavu originálně - shrnutím několika desítek důvodů, proč si jako potencionálního přítele rozhodně nezvolit fotografa, čímž rozesmál přítomné publikum. „Norsko je prostě nádherné a všechna ta příroda je tam tak čistá, lesy, voda i lidé, se kterými jsme se setkali. Nejlepší na tom asi bylo, že jsme s sebou vůbec nemuseli nosit vodu, protože se tam dalo pít z kterékoliv říčky či jezírka,“ přiblížil detaily své dobrodružné cesty Jan Svačina.

Norsko je odedávna považováno za domovinu horských skřítků a trollů, tudíž schválně, jestli odhalíte, na kterých fotografiích se je podařilo panu Janu Svačinovi zachytit. Nápovědou vám snad může být, že jeden z nich vyplázl na objektiv fotoaparátu jazyk...

Nádherné přírodní scenérie a krásy Norska na fotografiích Jana Svačiny budete moci obdivovat v prostorách Galerie U Hanáka do 15. dubna.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-