Dobré dopoledne, dnes je pondělí 17.6.2019
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 10 svacinaFotograf Jan Svačina už potřetí dokázal návštěvníkům prostějovské Galerie U Hanáka, že opravdu fotí, kudy chodí. Nejnověji se pochlubil dech beroucími snímky z loňské návštěvy Norska... Uplynulý pátek v podvečer se Galerie U Hanáka zaplnila příznivci fotografie a kolegy-fotografy z obou prostějovských fotoklubů. Důvodem byla vernisáž cestovatelských snímků Jana Svačiny, který se loni na konci prázdnin vypravil s vnukem do tajemného Norska. Výsledkem cesty byla kromě nezapomenutelných zážitků také již zmíněná kolekce fotografií, které k cestě do Norska inspirovaly nejednoho návštěvníka vernisáže. „Přišla jsem se sem podívat, protože se o Norsko zajímám a fotografie mě opravdu nadchly,“ nešetřila chválou paní Hana, která přiznala, že do Galerie U Hanáka zavítala poprvé. „Dočetla jsem se o výstavě v Radničních listech, kde jsem si tu informaci zakroužkovala a následně zapsala do kalendáře, abych ji nepropásla,“ usmívala se další sympatická návštěvnice vernisáže Libuše Plichtová.

Sám autor fotografií uvedl výstavu originálně - shrnutím několika desítek důvodů, proč si jako potencionálního přítele rozhodně nezvolit fotografa, čímž rozesmál přítomné publikum. „Norsko je prostě nádherné a všechna ta příroda je tam tak čistá, lesy, voda i lidé, se kterými jsme se setkali. Nejlepší na tom asi bylo, že jsme s sebou vůbec nemuseli nosit vodu, protože se tam dalo pít z kterékoliv říčky či jezírka,“ přiblížil detaily své dobrodružné cesty Jan Svačina.

Norsko je odedávna považováno za domovinu horských skřítků a trollů, tudíž schválně, jestli odhalíte, na kterých fotografiích se je podařilo panu Janu Svačinovi zachytit. Nápovědou vám snad může být, že jeden z nich vyplázl na objektiv fotoaparátu jazyk...

Nádherné přírodní scenérie a krásy Norska na fotografiích Jana Svačiny budete moci obdivovat v prostorách Galerie U Hanáka do 15. dubna.

Total Comments

 • Familiada
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V KAVÁRNĚ COCTAIL CAFÉ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Konečně konstruktivní jednání.

Úterní zasedání Zastupitelstva statutárního města Prostějov trvalo tentokrát jediný den a bylo ukončeno těsně po osmnácté hodině. V jeho průběhu se sice několikrát zadrhlo, protože opoziční zastupitelé opět v některých případech porušili jednací řád, ale tentokrát bylo docela plynulé.

Fatální selhání řidiče.

Jako obecné ohrožení vyšetřují kriminalisté dopravní nehodu, při které v úterý odpoledne narazil u Litovle autobus plný dětí do odstaveného kamionu. V něm cestovali desetiletí fotbalisté 1.SK Prostějov. Výsledek? Tři těžce zranění dospělí a čtrnáct lehce zraněných malých fotbalistů.

Total Comments

Osobnost týdne

ANTONÍN PANENKA
24 panenka
Legendární český fotbalista a autor nezapomenutelného „dloubáku“ při penaltovém rozstřelu ve finále Mistrovství Evropy v Bělehradě v roce 1976 byl hlavní hvězdou letošního Hořava Cupu v Kostelci na Hané a Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

2,0

Neskutečné. Podíl nezaměstnaných v Prostějově dosáhl historického minima rovných dvou procent. A je otázkou času, kdy se počet lidí bez práce dostane v regionu ještě pod tuto magickou hranici.

Total Comments

Výrok týdne

„BYL BY TO SICE IDEÁLNÍ STAV, ALE TAKY POLITICKÁ SMRT!“

První náměstek primátora Jiří Pospíšil takto zareagoval na radu finančních odborníků, že by město mohlo zvýšit daň z nemovitostí i poplatky za odpad

Total Comments