Dobré odpoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 Avatarka 009Soutěž pěvec-kých talentů, kterou pořádá art-kavárna Avatarka, už zná své finalisty. V sobotu 15. března totiž proběhlo třetí a poslední semifinálové kolo, v němž se představili čtyři soutěžící. Ten nejlepší postoupil do závěrečného boje o absolutní „prostějovskou Superstar“.

Účastníci soutěže jsou důkazem toho, že Prostějov má pořád  spoustu zajímavých pěveckých i autorských osobností, které jenom čekají na svou příležitost. V rámci celého klání se představilo hned několik účinkujících, jenž mají nejen zajímavý hlas, ale prezentují se i vlastní autorskou tvorbou. Ve třetím kole to byl například vtipálek Pavel Žvátora, který má sice ještě nejistý projev, ale jeho texty jsou hravé a poetické. Vítězem třetí části se nakonec stal zpěvák a kytarista David Bartoš, jehož na kachon doprovodil Dominik Tyl a představili tak tvorbu své kapely Chilli Weather. Skvěle šlapající folk-rock s anglickými texty oslovil nejen porotu, ale i diváky. Ti se můžou těšit na finálové vystoupení Chilli Weather v kompletním složení. Mužské duo soutěžících doplnily dvě dámy s krásnými hlasy. Pavla Aschnbrennerová a Kristýna Jasmin Farrag zazpívaly převzaté písně různých žánrů. Kristýně, která má svou kapelu ve Zlíně, je bližší muzikálový projev, Pavla zase okouzlila diváky svým čistým zpěvem „od srdce“, při němž se doprovodila na kytaru.

„Toto kolo bylo skutečně velmi silné. Holky měly hezké hlasy, kluci byli zase originální. Nakonec zvítězilo propojení obojího, což podle nás nejvíc splňoval David Bartoš ,“ svěřil se Večerníku člen poroty Zdeněk Michalec. A nutno dodat, že i sama porota byla tentokrát velmi fundovaná. Zasedla v ní totiž nejen tradičně prostějovská písničkářka Veronika Vičarová, ale pozvání do Avatarka-Star přijala i japonská sopranistka a někdejší členka bratislavské opery Nao Higano, která v současné době žije v Kroměříži. „Slyšela jsem paní Nao Higano zpívat na vernisáži tady v Prostějově, tak se mi líbila, že jsem ji oslovila, a jsem moc ráda, že ji tady můžeme přivítat,“ s potěšením konstatovala organizátorka a vedoucí kavárny Iva Polická.

Do finálového kola, které se bude konat 5. dubna, tedy postoupili Michal Ovečka, Romana Hadová a nově David Bartoš se svou kapelou Chilli Weather. Vítěz finále bude mít v Avatarce svůj recitál.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments