Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 10 hrnaTaké Prostějov měl možnost oslavit stoleté výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších literátů - Bohumila Hrabala. S divadelní adaptací jeho novely Ostře sledované vlaky se do Prostějova přijeli pochlubit herci Divadla Mladá Boleslav v čele Matoušem Rumlem.

Sto let uplynulo od narození českého pábitele, spisovatelského velikána Bohumila Hrabala, jehož novela Ostře sledované vlaky z roku 1965 se o rok později stala předlohou ke stejnojmennému filmu Jiřího Menzela, který si v roce 1967 vysloužil Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Vzhledem k bohaté minulosti příběhu nebylo pro herce z mladoboleslavského divadla, pod režisérskou taktovkou Iva Krobota, jednoduché vyhnout se srovnání se slavnou předlohou.

„Já pořád vidím v hlavní roli Vaška Neckáře, ale bylo to hezké představení,“ usmíval se Václav Hrubý, který do divadelního hlediště usedl ve čtvrtek večer i s manželkou. Hlavní role mladého výpravčího Miloše Hrmy připadla v divadelním zpracování Matouši Rumlovi, jehož herecké kvality jste mohli ohodnotit i v televizním seriálu Comeback. Václavu Neckářovi bylo při jeho účinkování v Menzelově filmu třiadvacet let a Matouš Ruml se k roli Miloše Hrmy dostal až téměř ve třiceti letech, přesto se mu mimořádně věrně podařilo ztvárnit křehkého a poetického mladíčka, jak jej Hrabal popisuje ve své literární předloze.

„Mám obecně ráda Hrabalovy povídky, četla jsem je v rámci povinné četby ještě na škole a Ostře sledované vlaky jsou mou nejoblíbenější,“ svěřila se Večerníku paní Zuzana.

Divadelní představení nijak neubírá svému slavnému předchůdci, ale zcela nezávisle na něm představuje Hrabalův příběh divákům, kteří díky tomu měli i v Prostějově možnost stylově uctít památku jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments