Dobré dopoledne, dnes je sobota 25.5.2019
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 10 hrnaTaké Prostějov měl možnost oslavit stoleté výročí narození jednoho z našich nejvýznamnějších literátů - Bohumila Hrabala. S divadelní adaptací jeho novely Ostře sledované vlaky se do Prostějova přijeli pochlubit herci Divadla Mladá Boleslav v čele Matoušem Rumlem.

Sto let uplynulo od narození českého pábitele, spisovatelského velikána Bohumila Hrabala, jehož novela Ostře sledované vlaky z roku 1965 se o rok později stala předlohou ke stejnojmennému filmu Jiřího Menzela, který si v roce 1967 vysloužil Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Vzhledem k bohaté minulosti příběhu nebylo pro herce z mladoboleslavského divadla, pod režisérskou taktovkou Iva Krobota, jednoduché vyhnout se srovnání se slavnou předlohou.

„Já pořád vidím v hlavní roli Vaška Neckáře, ale bylo to hezké představení,“ usmíval se Václav Hrubý, který do divadelního hlediště usedl ve čtvrtek večer i s manželkou. Hlavní role mladého výpravčího Miloše Hrmy připadla v divadelním zpracování Matouši Rumlovi, jehož herecké kvality jste mohli ohodnotit i v televizním seriálu Comeback. Václavu Neckářovi bylo při jeho účinkování v Menzelově filmu třiadvacet let a Matouš Ruml se k roli Miloše Hrmy dostal až téměř ve třiceti letech, přesto se mu mimořádně věrně podařilo ztvárnit křehkého a poetického mladíčka, jak jej Hrabal popisuje ve své literární předloze.

„Mám obecně ráda Hrabalovy povídky, četla jsem je v rámci povinné četby ještě na škole a Ostře sledované vlaky jsou mou nejoblíbenější,“ svěřila se Večerníku paní Zuzana.

Divadelní představení nijak neubírá svému slavnému předchůdci, ale zcela nezávisle na něm představuje Hrabalův příběh divákům, kteří díky tomu měli i v Prostějově možnost stylově uctít památku jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů.

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments