Dobré dopoledne, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

22 sberatele_grafikyNa XXVII. setkání sběratelů a přátel grafiky, které proběhlo uplynulou sobotu v prostějovském Kulturním klubu Duha, se sešly desítky sběratelů z širokého okolí. Přestože se jedná o ojedinělou akci, zdá se, že šlo o setkání poslední.

Už posedmadvacáté se do Prostějova sjeli sběratelé drobných grafických tisků exlibris i grafických listů z širokého okolí, aby se setkali s přáteli sběrateli a vyměnili si novinky z oboru a především sběratelské tisky. S těmi se přijelo pochlubit několik desítek sběratelů, mezi nimi i pravidelný účastník sběratelských setkání Jaroslav Přehnal z Plumlova... „Považuji se za specialistu-známkaře a mými oblíbenci jsou zejména rytci jako Bohumil Heinz, Jaroslav Tvrdoň nebo Jindřich Schmidt. Nejvíce si cením asi grafiky od Adolfa Borna, Snídaně v poušti. Tu bych nevyměnil ani za nic neprodal,“ dušuje se člen Spolku sběratelů a přátel exlibris Jaroslav Přehnal, který se na srazu setkal
i s dlouholetým přítelem a prostějovským tanečním mistrem Jiřím Šindlerem.
Po úvodní neformální výměně tisků mezi sběrateli zahájil pořadatel akce Josef Dolívka výstavu „Prostějov v kresbě a grafice“. Sedmadvacáté setkání sběratelů přes hojnou účast by mělo být, jak se Večerníku podařilo zjistit, tím posledním. „Setkání sběratelů bylo vždy celostátní akcí, na kterou se sjelo tři až čtyři sta účastníků z celého světa. V poslední době ale zájem o sběratelství bohužel zaniká. V uplynulých letech se setkání sběratelů odehrávala pouze na pěti místech v republice, z nichž v současnosti zbyl jen sraz prostějovský. I ten ale v důsledku značného nezájmu našeho města o tuto akci zanikne,“ prozradil organizátor akce Josef Dolívka, který byl z minimální podpory zástupců města, vzhledem ke své celoživotní činnosti v oblasti kultury, značně zklamaný. „Snad se situace změní a sběratelé ze všech koutů země si k nám znovu najdou cestu...,“ zadoufal.

Total Comments

 • KSČM
 • Box
 • Interforst
 • Prostějov Cup 2019
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste o víkendu volit do Evropského parlamentu? A koho?

P3_hanaci
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments