Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 rest1FOTOGALERIE: Díky Okrašlovacímu spolku města Prostějova a účastnicím kurzu Okresní hospodářské komory „Od kočárku k podnikání“ jsme si i v Prostějově mohli doslova vychutnat už druhý Restaurant Day v tomto roce. Ani tentokrát nechyběly dobroty ryze domácí ani exotické.

V neděli 17. srpna se už podruhé sešly šikovné kuchařky, pekařky a cukrářky, aby se pochlubily svým kulinářským uměním široké veřejnosti. Akce známá už po celé republice pod názvem Restaurant Day si klade za cíl dát prostor a příležitost šikovným kuchařinkám, aby předvedly, co umí a současně si vyzkoušely svého podnikatelského ducha. Tentokrát se účastníci sešli v piknikovém stylu u hvězdárny v Kolářových sadech, kde to vonělo… no prostě báječně.
Není divu, v nabídce nechybělo bezlepkové jídlo, maďarské speciality, štrůdly, čokoládové dorty, pravé anglické muffiny, domácí džemy Aleny Grmelové, povidlové buchty a další. To vše řádně dochucené bohatým programem, který si vzali na starost tanečníci TS Free Dance Jany Bálešové, sportovci z Aerobik klubu Pavlíny Radičové, policejní příslušnice ze skupiny prevence MP a o hudební doprovod celé akce se postaral pan Jaroslav Knejp a akci tak nemohly překazit ani zlověstně se tvářící dešťové mraky, které se nad Prostějovem honily už od rána. „S nadsázkou se dá říct, že kdykoli je Restaurant Day, máte jistotu, že bude ošklivé počasí,“ zažertovala organizátorka akce Milada Sokolová.
Mraky svou deštivou výhrůžku naštěstí nesplnily a tak se mohlo s klidem mlsat. „Byli jsme už na květnovém Restaurant Day a moc se nám to líbilo, tak jsme přišli zas. Člověk se tu seznámí s dobrotami, které ještě neochutnal, a mají tu výborné jídlo, jako třeba tahle špenátová roláda,“ libovala si Jiřina Doležalová. „Slyšeli jsme, že tu mají být i dietní a zdravé potraviny, tak jsme dorazili s celou rodinou,“ usmívá se paní Jana, která si spolu s manželem a dětmi pochutnala na tiramisu Jany Reiterové: „Účastnila jsem se i předchozího Restaurant Day, a tak jsem si to přišla vyzkoušet znovu,“ přiznává paní Jana, jejíž syn pojmenoval její stánek se sladkými dobrotami Mňamky od Janky.
Pokud jste taky dostali chuť na nějakou tu domácí dobrotu, zatrhněte si v kalendáři 17. listopadu, to totiž proběhne už v pořadí třetí prostějovský Restaurant Day a jak Večerník exkluzivně zjistil, těšit se prý můžete i na výborné domácí bramboráky Milady Sokolové.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments