Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 rest1FOTOGALERIE: Díky Okrašlovacímu spolku města Prostějova a účastnicím kurzu Okresní hospodářské komory „Od kočárku k podnikání“ jsme si i v Prostějově mohli doslova vychutnat už druhý Restaurant Day v tomto roce. Ani tentokrát nechyběly dobroty ryze domácí ani exotické.

V neděli 17. srpna se už podruhé sešly šikovné kuchařky, pekařky a cukrářky, aby se pochlubily svým kulinářským uměním široké veřejnosti. Akce známá už po celé republice pod názvem Restaurant Day si klade za cíl dát prostor a příležitost šikovným kuchařinkám, aby předvedly, co umí a současně si vyzkoušely svého podnikatelského ducha. Tentokrát se účastníci sešli v piknikovém stylu u hvězdárny v Kolářových sadech, kde to vonělo… no prostě báječně.
Není divu, v nabídce nechybělo bezlepkové jídlo, maďarské speciality, štrůdly, čokoládové dorty, pravé anglické muffiny, domácí džemy Aleny Grmelové, povidlové buchty a další. To vše řádně dochucené bohatým programem, který si vzali na starost tanečníci TS Free Dance Jany Bálešové, sportovci z Aerobik klubu Pavlíny Radičové, policejní příslušnice ze skupiny prevence MP a o hudební doprovod celé akce se postaral pan Jaroslav Knejp a akci tak nemohly překazit ani zlověstně se tvářící dešťové mraky, které se nad Prostějovem honily už od rána. „S nadsázkou se dá říct, že kdykoli je Restaurant Day, máte jistotu, že bude ošklivé počasí,“ zažertovala organizátorka akce Milada Sokolová.
Mraky svou deštivou výhrůžku naštěstí nesplnily a tak se mohlo s klidem mlsat. „Byli jsme už na květnovém Restaurant Day a moc se nám to líbilo, tak jsme přišli zas. Člověk se tu seznámí s dobrotami, které ještě neochutnal, a mají tu výborné jídlo, jako třeba tahle špenátová roláda,“ libovala si Jiřina Doležalová. „Slyšeli jsme, že tu mají být i dietní a zdravé potraviny, tak jsme dorazili s celou rodinou,“ usmívá se paní Jana, která si spolu s manželem a dětmi pochutnala na tiramisu Jany Reiterové: „Účastnila jsem se i předchozího Restaurant Day, a tak jsem si to přišla vyzkoušet znovu,“ přiznává paní Jana, jejíž syn pojmenoval její stánek se sladkými dobrotami Mňamky od Janky.
Pokud jste taky dostali chuť na nějakou tu domácí dobrotu, zatrhněte si v kalendáři 17. listopadu, to totiž proběhne už v pořadí třetí prostějovský Restaurant Day a jak Večerník exkluzivně zjistil, těšit se prý můžete i na výborné domácí bramboráky Milady Sokolové.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments