Brzké vyloučení je úplně to nejhorší, veškeré pokyny z kabiny jsou vniveč. Právě to se stalo prostějovskému eskáčku v dalekém Varnsdorfu, kdy za záchrannou brzdu zatáhl pravý bek Urbanec a poslal tým do deseti. I přesto dokázali jít hosté do vedení, když první trefu do černého v prostějovském dresu zaznamenal Bartolomeu. Do přestávky držel šance svého týmu na bodový zisk brankář Mucha. O výsledku nakonec rozhodly tři minuty druhé půle, během níž domácí otočili výsledek a v závěru, kdy hrál Prostějov už v devíti, jistili tři body třetí brankou.

Úvod utkání 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přinesl eskáčku nečekanou komplikaci. Už ve třetí minutě se totiž vydal do brejkové příležitosti domácí Dordić, Urbanec jej zezadu zatáhl za dres a musel hodně předčasně do kabiny. Nějakou dobu si tak oba týmy musely zvykat na neočekávanou situaci. Blíž k brance byli ale po deseti minutách Hanáci, když po rohu nastřelili kapitánem Schusterem břevno.

Pavel DRSEK - FK Varnsdorf:

hodnocení trenéra se nepodařilo získat

Daniel ŠMEJKAL, trenér 1.SK Prostějov:

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Zápas však ovlivnila třetí minuta, kdy jsme dostali červenou kartu. V takových situacích chvíli soupeři trvá, než zareaguje. I když jsme se snažili a ujali se vedení, tak postupem času, když hrajete v podstatě devadesát minut o deseti a posléze o devíti, tak to nebylo dobré a utkání pro nás dobře nedopadlo. V první půli jsme z našich příležitostí mohli vytěžit i víc, ale posledních deset minut byl už soupeř herně lepší. Uklidnil se, ve druhém poločase převzal iniciativu a otočil stav zápasu. Klíčovým faktorem bylo to, že jsme od třetí minuty hráli o jednoho hráče méně.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 15. kolo

FK Varnsdorf – 1.SK Prostějov 3:1 (0:1)

Branky: 63. Velich, 65. Dordić, 87. Kouřil z penalty - 19. Bartolomeu

Rozhodčí: Starý – Melichar, Pečenka. Žluté karty: 54. Zbrožek – 46. Schaffartzik, 49. a 69. Zapletal. Červené karty: 3. Urbanec, 69. Zapletal (oba PV). Diváci: 281.

Sestava Prostějova: Mucha – Urbanec, Schaffartzik, Schuster, Zapletal – Bartolomeu (80. Vlachovský), Jiráček, Kopřiva, Vichta (64. Kušej), Stříž – Koudelka (75. Omale). Trenér: Daniel Šmejkal.

Sestava Varnsdorfu: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Hušek (27. Velich), Heppner (46. Pajkrt) – Bláha, Zbrožek – Ondráček, Dordić – Žák (87. Kubista), Lauko (80. Kocourek). Trenér: Pavel Drsek.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

ostatní výsledky 15. kola: Ústí nad Labem – Opava 0:2 (0:2). Branky: 19. Pikul, 31. Holík. Žluté karty: 43. Miskovič, 45. Hudec, 72. Ogiomade, 90. Krobot, 90.(+2) Mechmache – 4. Hnaníček, 64. Helebrand, 88. Janoščín, 90.(+4) West * Vyškov – Třinec 1:4 (1:2). Branky: 2. O. Vintr – 3. Juřena, 44. Ba, 52. Omasta, 86. Javůrek. Žluté karty: 56. O. Vintr, 69. Amadou, 84. Srubek – 87. Foltyn * Příbram – Jihlava 1:1 (1:1). Branky: 11. Antwi – 27. T. Vlček. Žluté karty: 26. Vilotič, 49. M. Čermák, 67. Januška, 85. Tregler – 85. Lacko * Žižkov – Táborsko 0:0 (0:0). Branky: - Žluté karty: 45. Sakala – 76. Boula * Sparta Praha „B“ – Líšeň 2:1 (1:0). Branky: 3. Drchal, 60. Vitík – 65. Málek. Žluté karty: 33. Šilhart, 47. Jonáš, 82. Vitík – 88. Ulbrich * Vlašim – Dukla Praha 2:0 (1:0). Branky: 37. Alijagič, 78. z penalty Blecha Žluté karty: 31. Barac, 69. Piroch, 90+1. Kulhánek * Brno – Chrudim 3:2 (2:0). Branky: 6. Štěrba, 45+6. Endl, 90.(+4) Kohoutek – 60. Surmaj, 74. Tkadlec. Žluté karty: 35. a 73. Endl, 10. Bariš, 46. J. Řezníček, 71. J. Moravec – 62. a 83. Tkadlec, 12. Drahoš, 89. Surmaj. Červené karty: 73. Endl – 83. Tkadlec.

16. Chrudim 15 2          4          9          13:26   10

16. kolo, sobota 27. listopadu, 13.30 hodin: Jihlava – Ústí nad Labem (pátek 26. 11., 18.00), Žižkov – Varnsdorf (neděle 28. 11., 10.15), Chrudim – Vlašim (10.15), Dukla Praha – Třinec (10.15), Táborsko – Příbram, Prostějov – Sparta Praha „B“, Opava – Brno, Líšeň – Vyškov.