Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

„Jste zlatíčka, ať žije Prostějov,“ vzkázala zaplněnému kulturáku

2012 15_Věra1Hlas jako břitva a jeho majitelem Věra Špinarová. Česká rocková babička zavítala po necelém třičtvrtě roce opět do Prostějova, aby na velikonoční neděli při svém galakoncertu zaplnila sál Společenského domu. Svým vystoupením nadchla fanoušky různých generací. PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který byl hlavním mediálním partnerem, u toho nemohl chybět.

„Jste úžasný zlatíčka, mám vás ráda,“ opětovala skandovaný potlesk po každé písničce Věra Špinarová. Ta se na začátku svého koncertu zmínila divákům o rozhovoru, který dala minulý týden PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku. „Noviny se mě ptaly, jestli se nebojím prostějovských mrskačů, když jsou ty Velikonoce a já budu u vás. To mě hodně pobavilo. Jasně že nebojím, různých ´mrskačů´ jsem už v životě potkala strašně moc,“ rozesmála se jedna z nejlepších českých zpěvaček, která na konci loňského roku oslavila kulatou šedesátku. „Spousta lidí mě už posílá do důchodu. Posílám je ale do háje, co bych tam dělala?“ pravila v pauze mezi svými hity Věra Špinarová.

Oblíbená ostravská patriotka svoje v Prostějově zazpívala největší pecky, pochopitelně nemohly chybět klasické i zbrusu nové hity. Fanoušci si společně se Špinarovou zazpívali například písničky jako ´Raketou na Mars´, ´Bílá Jawa 250´, ´Fernando´ či ´Meteor lásky´. Když ovšem v samotném závěru vystoupení jako přídavek zazněla píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě, diváci nadšením a bouřlivým potleskem málem zbourali celý Společenský dům. „Jednoho dne se skutečně vrátím, Prostějov miluju,“ loučila se se svými fanoušky za frenetického potlesku Věra Špinarová. Snad její výjimečný „chraplák“ uslyšíme co nejdříve!

Celý velikonoční koncert, který trval dobré dvě hodiny(!), pořádala v prostějovském Společenském domě agentura MUSICMEDEA. „Děkuji všem fanouškům, že přišli. Byli úžasní a zpěvačku odměnili aplausem vestoje. A troufám si říct, když Věra Špinarová zpívala její hit ´Jednoho dne se vrátíš´ při doprovodu kláves jejího syna Adama Pavlíka, tak nejen mě přecházel mráz po zádech...,“ svěřil se Večerníku hlavní organizátor Martin Tichopádek. „Koncert měl skutečně velký úspěch, což dokazoval i téměř zaplněný sál! Pořádáme vystoupení o hodně mladších zpěvaček než je Věra, ale zdaleka tyhle zpěvačky se ji nevyrovnají, jako zpěvu, tak i její obrovské energii na pódium,“ liboval si Tichopádek.

A prostějovské přívržence české rockové babičky do budoucna navnadil. „Věru Špinarovou se s kapelou Adama Pavlíka by jsme určitě v budoucnosti chtěli v Prostějově zopakovat,“ prozradil šéf MUSICMEDEA. Tato agentura je poslední dobou na Hané jako doma. V letošním roce se do Prostějova vrátí s Vánočním koncertem Čechomoru se Smíchovskou filharmonií, který se uskuteční 14. prosince. „Věřím, že ještě v tomto roce budeme moct v Prostějově přivítat některou z dalších českých hvězd,“ dodal Martin Tichopádek.

2012 15_Věra3 2012 15_Věra2 2012 15_Věra4


 

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments