Těžký zápas mají v nohách po středě hráči 1.SK Prostějov. Ve třetím domácím přípravném utkání během zimní pauzy se postavili mladíkům ze Sigmy Olomouc „B“, která hraje třetí nejvyšší soutěž. Rozdíl jedné soutěžní úrovně ale nebyl vidět. Sigma dokonce dlouho vedla 2:0. Jenže eskáčko ukázalo své kvality ve druhé půli, kdy dokázalo přidat na střelbě a utkání otočit. Procházka růžovou zahradou to ale nebyla.

Eskáčko začalo velice aktivně. Stříž se tlačil do zakončení, stejně tak Bartolomeu. Dlouho se však nedařilo zakončení. Až ve 14. minutě centroval Bartolomeu na Honiga, ten ale míč nezachytil. Nepřesná byla i nahrávka před bránu na Bartolomea, který se zde dobře uvolnil. Čtyři minuty nato naopak udeřil soupeř. Z první šance se Fiala dostal přes Balu popošel si k bližší tyči a přízemní ranou trefil přesně – 0:1. Poté se hra otočila: byla to Sigma, kdo hrál aktivněji a více na míči. Taky se přiostřilo. Omale viděl žlutou kartu. Fotbalových momentů ale přibývalo také. Ve 37. minutě si Sláma potáhl míč a Mikeš dobře vyrazil na roh. Šlo o poslední velkou šanci poločasu. Čekání na první střelu domácích pak hvizdem neskončilo.