Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už popatnácté organizovala Zlatou tretru marketingová společnost Miroslava Černoška. A opět podnik z pohledu účasti vyrovnal, nebo dokonce předčil některé podniky Diamantové ligy. „Tretru zná a sleduje celý svět. To je naše vysvědčení,“ těší spolumajitele TK PLUS.

* Vnímáte, jak se Zlatá tretra změnila na poslední roky?

„Pochopitelně ano a je to něco úžasného. Padaly tu světové rekordy, viděli jsme tu snad všechny atletické hvězdy světa. K tomu se závody konají na nádherném novém stadionu, který atlety příjemně šokuje. Je to možné jen díky podpoře řady partnerů a sponzorů i Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Na oplátku jim Tretra přináší celosvětovou publicitu. Letos závody živě přenášelo přes sto padesát stanic a televizní signál šel do 223 milionů domácností!“

* K čemu se dá přirovnat skutečnost, že po osmé v Ostravě závodil Usain Bolt?

„(úsměv) K zázraku. Získat největší hvězdu dvou minulých olympiád v olympijském roce, když ho čeká útok na pozice nejlepšího sportovce všech dob, je něco neuvěřitelného. Moc mě těší, že se nám to povedlo.

* Je to dáno i vzájemnou důvěrou mezi pořadateli a samotným atletem?

„Rozhodně na tom něco bude. Usain z minulých let zná nejen sportovního manažera Alfonse Jucka a ředitele mítinku Jana Železného, ale i řadu lidí kolem a věří jim. Ví, že ho nebudeme nutit do ničeho, co není domluvené. Cítí se v Ostravě jako doma, má stejný pokoj, stejný personál a líbí se mu skvělí diváci. Proto býváme při jednání s jeho týmem tak úspěšní.“

* Z hlediště jste sledoval řadu jedinečných výkonů. Jsou ty Boltovy tím vaším nejhezčím zážitkem?

„Patří mezi ty, které jsem si užíval. Ale přesto těmi největšími byly závody a hody Jana Železného, kterého jsem během kariéry zastupoval. Z atleta se stal velký přítel a skvělý ředitel mítinku.“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-