Dobré ráno, dnes je sobota 21.4.2018
svátek slaví Alexandra,
zítra Evľénie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

V posledních dnech je v centru pozornosti na scéně komunální politiky v Prostějově. Jana Halvadžievová (ČSSD) byla předminulé pondělí zvolena do Rady statutárního města Prostějova, kde nahradila Josefa Augustina (KSČM). Jako spolumajitelka večerky se od uplynulé středy 1. března musela přidat k elektronické evidenci tržeb. Co na tuto novinku říká?

* Hodně se na zastupitelstvu diskutovalo o vaší roli v radě města... Všimla jste si, že pro vaši volbu radní hlasovalo i šest opozičních zastupitelů?
„Ano, a velice si toho vážím! Popravdě řečeno jsem to nečekala, o to větší bylo moje překvapení. Děkuji všem, kteří mi takto projevili svoji důvěru. Znovu opakuji, že hlavně chci být oporou paní primátorce. V radě mohu uplatnit své zkušenosti z bytové politiky. Ráda bych proto, aby se oprášil projekt startovacích bytů pro mladé rodiny. Na stole mi teď leží i návrh nové koncepce bytové politiky s mottem ´Umíme pomoci´, pod který se určitě podepíši. Mohu také pomoci i svými znalostmi sociální oblasti, v níž pracuji již sedmým rokem. Osobně znám většinu zástupců asociací a institucí z celého regionu. A jejich problémy umím řešit. Ostatně během roku jsou pouhé dva plesy, které navštěvuji, a to jsou plesy Tyflocentra a prostějovských vozíčkářů...“ (úsměv)

* V těchto dnech se řeší žhavé téma zavedení elektronické evidence tržeb. Co vy jako spolumajitelka prodejny této zákonem dané povinnosti říkáte?
„Zákon o EET byl psaný horkým perem a čas na jeho uvedení do praxe nestačil. Zůstala spousta nevyřešených otázek. Živnostníci jsou tak pod velkým stresem a zastrašováni dalšími kontrolami pod hrozbou velkých pokut. EET je tak velmi hloupý nápad, podnikatelské prostředí nikdy nenarovná nevybrané daně a naší ekonomice jen ublíží. Nejde zde o peníze pro stát, ale o likvidaci živnostníků!“

* Podobné nařízení už tu před lety bylo, tenkrát se jednalo o registrační pokladny...
„Ano, přesně tak, zákon o registračních pokladnách byl uveden v platnost v roce 2005 a poté byl velmi rychle zrušen. Ústava České republiky garantuje každému právo na podnikání, ale EET svobodu podnikání potlačuje, živnostníky negativně ovlivňuje a obtěžuje. Ukládá jim další a další povinnosti, ale především sbírá data o všech a o všem! Šikany drobných živnostníků neustále přibývá jak ze strany Evropské unie, tak bohužel i ze strany našeho státu.“

* Podle toho, co říkáte, hrozí živnostníkům doslova katastrofa...
„Živnostníci jsou lidé, kteří si své živnosti vybudovali sami, dokáží živit sebe i své rodiny, po státu nic nechtějí. Ale současným ministrem financí jsme vnímáni jako zlo, které je potřeba vymýtit! Spousta živnostníků dokázala přežít nájezdy obřích supermarketů i ekonomickou krizi. Nyní v důsledku zavedení EET ukončily tisíce z nich svoji živnost, a to přece není dobře.“

* Otázkou tedy zůstává, proč a komu má sloužit systém EET?
„Já bych si položila jinou základní otázku - neutíkají nám daně někde úplně jinde a v daleko větším rozsahu? Potom by elektronická evidence tržeb byla jen kouřovou clonou, která má ve skutečnosti ochránit velké a významné neplatiče daní!“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-1 #23 ZemědělskejEETkřupan 2017-03-16 20:10
Jak vyvést zemědělské dotace na podporu podnikání?Nejle pší je prodat dotovanému Agrofertu svou bezcennou firmu za stamiliony..... . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tomu se říká,jak tunelovat svou vlastní firmu
Citovat
0 #22 ZemědělskejEETkřupan 2017-03-16 17:03
https://youtu.be/8wxJYH-N-mM
Citovat
-4 #21 Tonda 2017-03-16 10:24
EET je jedna velka bubkina. Pokud by lide vynalozili tolik casu na uzitecne veci, nez porad brecet kolem EET. EET bylo potreba uz davno a to za dob Kalouska a ostatnik. Neustale starani do Babise je jen ukazkou toho ze nekdo potrebuje odvest pozornost od jinych lumparen v teto prohnile republice.
Citovat
+1 #20 kejkl 2017-03-16 07:39
Podnikám od roku 1991 a vubec žádný problém z EET nemám. Zase jem plačící česi. Už těch nářků nechte.
Citovat
+1 #19 Chrápuza meloundenně 2017-03-15 12:38
Babiš má papírny,lesnick é firmy a tak potřebuje tisknout účtenky.ten bordel na ulicích pak budou uklízet nezaměstnaní a z daní je budeme vyplácet.Babiš se napakuje-bude kácet,vyrábět papír a blbci ho volí.Kozom.rdi v čele s Faltýnkama se pakujou a prostějovští bl.bouni platí.A tak se dělá zaměstnanost a hospodářský růst.Jinak to EET k ničemu není.K čemu taky,když lidi většinou účtenky nechtějí a se řemeslníkem se domluví i bez EET.Prostě je to jak s pakováním se na zbytečném zákonu o značce u každé polní cesty.Značek přibylo,někdo se napakoval na výrobě dopravních značek a blb.ouni platí.Už si nasypte do hlavy rozumu,blb.ečci .
Citovat
+2 #18 David Signeur 2017-03-15 07:19
Vážení prostějovští spoluobčané, dovolte mi zde jedno malé shrnutí.
Jak jsem se tak koukal níže, a viděl ona krásná rudá minus zejména u těch dvou citátů, nemůžu si pomoct, ale musím vám sdělit jednu věc.
Ač jsem velice hrdý na své rodné město, Prostějov, jsem velice zklamaný z toho, kteří a jací lidé minimálně prověrky tuto "diskusi".
Je vidět, že Prostějov je opravdu RUDA bašta, už se nedivím že tu mají komunisté všech politických stran takový úspěch.
Citovat
-1 #17 David Signeur 2017-03-15 06:33
To Místní znalec:
Pane, po penězích, které komukoli zůstanou po zdanění, tedy včetně divident je nám všem velké NIC.
Ty peníze jsou čistým ziskem a je čistě na příjemci tohoto čistého zisku co si s ním provede, jestli jej projí, výhod z okna, investuje nebo spali. Jsou to jeho peníze!!!
Citovat
+2 #16 Moeena 2017-03-14 23:17
Jak tu čtu komentáře tak je mi jasné, že anonymita je velký spojenec mnoha diskutujících :-) Lze říkat cokoliv a nadávat na kohokoliv.... I když se mne EET netýká, jsem zásadně proti a souhlasím s paní Halvadžievovou. Nejenže naše legislativa donutila prodejce nakoupit drahé vybavení, ale je to také další povinná měsíční platba a další bič na drobné podnikatele. Konec konců i velké řetězce díky EET podražily. Někdo tu zmínil spousty evropských států, které mají EET. Jenže ten pán si očividně plete pojmy. To, co je v Itálii, Rakousku atd., je obdoba registračních pokladen, které si naši podnikatelé byli nuceni před několika roky zakoupit a do půl roku byl příkaz zrušený. Prostě se už někdo napakoval. Nechápu proč takové tlaky jsou vynakládané na malé podnikatele, když všichni víme, že ty obrovské daňové úniky jsou naopak z velkých firem. ....
Citovat
-1 #15 místní znalec 2017-03-14 22:58
Souhlasím s paní Halvadžievovou. EET je hloupý nápad, který podporují lidé, kteří se nikdy ani nepokusili starat sami o sebe, kteří si nikdy svým podnikáním nevydělali ani korunu. Kdyby si totiž zkusili podnikat a živit se sami, tak by věděli, že živnostník je přínosem pro náš stát už tím, že po státu nic nechce, nečerpá žádné dotace, vydělá sám na sebe, zaplatí ze svého příjmu zdravotní a sociální pojištění plus daně a nezatěžuje tak stát a ještě zajišťuje služby pro jiné. Je zajímavé, že podporovatelům EET nevadí 400 mld., které ročně odtečou na dividendách do zahraničí, ale řeší pro rozpočet "drobné" od malých živnostníků. Jak vidět závist opět vládne české zemi, přitom není co závidět. S registrační pokladnou bych jako živnostník podnikající 24 let problém neměl. S experimentem EET ho mám. Takže příště nefňukejte podporovatelé EET, až některé obchody, hospody a služby ve městě nenajdete. Je to i díky vám, kteří nesnesete, aby se někdo živil sám nezávisle na tomto státě
Citovat
+3 #14 Horna 2017-03-14 11:49
Jak to tak zde ctu tak smichem padam na zem. Probrat by se meli vsichni pisatele. To ze se bojite statu a nadavate na normy a zakony, je pouze odraz toho co si volite. Ukazka tuposti ceskeho naroda je zakotven jiz v hlave naseho statu. Ostuda zacina jiz tam a to co si navolite do parlamentu je tez ostuda obcanu. Tez podnikam a nejake EET mi vubec nevadi. Nic se nezmenilo jen mam bednu kam to tukam. A ty vase kavarny a podnikatele co krachuji... to je tez legrace po tydnu krach utevrou pod jinym IC.
Citovat
  • karlov
  • floria
  • fokus optik
  • Taneční čaje
  • residence kostelecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Na podzim nás čekají senátní volby. Máte jasno, z kterého subjektu bude váš kandidát?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Příjezd hvězd.

Že je Prostějov epicentrem setkání tuzemských hvězd všeho druhu, není žádná novinka. Potvrdil to i uplynulý týden, kdy jej navštívilo hned několik slavných osobností v čele s Markem Ebenem, Jiřím Lábusem, Josefem Vojtkem, Michalem Suchánkem, Richardem Genzerem či skupinou Chinaski. To se ale máme...

Naprosto nepolepšitelní.

Blokové čištění města je noční můrou pro mnoho řidičů. Asi ale s výjimkou těch, kteří absolutně nerespektují skutečnost, že úklid ulic i parkovacích míst je prostě potřebný. Nechat svůj vůz na jeden den jinde, je snad ani nenapadne. Za první dva týdny úklidu tak už strážníci registrují skoro padesát přestupků! 

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

TOMÁŠ OVÁD
Nedávno devatenáctiletý student prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkera si před maturitou z češtiny, francouzštiny, fyziky, chemie a matematiky odskočil na asijský kontinent, kde uspěl na prestižním vědeckém klání v čínském Pekingu, odkud si dovezl stříbro. Roste z něj nadějný vědec, zní stále více hlasů.  

ovad

Číslo týdne

2,8
Tohle Prostějovsko od dob komunistické totality nepamatuje! Úřad práce České republiky vydal aktuální statistiku nezaměstnanosti, ze které vyplývá další rekord pro celý region. Míra lidí bez práce se už dostala výrazně pod tři procenta, tudíž firmy mají kritickou nouzi o nové pracovníky. Co s tím?

Výrok týdne

„„K ŽÁDNÉMU VÝTOKU NEDOŠLO!“

Takto svérázně okomentovala náměstkyně prostějovské primátorky Ivana HEMERKOVÁ počin mladíků směrem k básníkovi Jiřímu Wolkerovi, který odpočívá na lavičce před radnicí.