Dobré ráno, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Horké letní dny se dotýkají nejen naší kůže, ale také vlasů, které tak v průběhu léta dostávají zabrat a je potřeba jim věnovat maximální pozornost. Co všechno je může v létě poškodit? Jak se o vlasy starat na dovolené? A jak ošetřit po návratu z dovolené? To vše se dočtete v následujícím exkluzivním rozhovoru s Andreou Furiakovou, majitelkou prostějovského Vlassalonu.

* Co všechno může vlasy v létě poškodit?
„Hned několik faktorů. Kromě slunečního záření například chlorovaná voda z bazénu, slaná voda z moře, vítr, ale i písek. Vlasy díky těmto vlivům ztrácí kvalitu a zhoršuje se i jejich vzhled. Poškodit však vlasy může i nevhodné rozčesávání mokrých vlasů po bazénu nebo moři. Nevhodně zvolený kartáč vlasy ničí, dobré je tedy používat kartáče, které netrhají vlasy a přeskakují součky ve vlasech.“
* A jak se starat o vlasy na dovolené, aby je slunce, chlór a sůl nepoškodily?
„Nejen u moře rozhodně doporučuji používat přípravky s UV filtrem, masky a také přípravky s olejovou složkou, které vlasy obalí a nepustí do vlasů škodlivý chlór a sůl. Opravdu je velký rozdíl mezi přípravky vhodné na slunce a obyčejnými přípravky, které nemají žádnou ochrannou funkci. Také doporučuji nosit pokrývku hlavy, čímž se také zabrání spálení pokožky hlavy. Ať už na dovolené, nebo doma nešetřila bych určitě na kondicionéru, který vlasy zvláště v tomto letním období skutečně potřebují.“
* Závěrem nám prozraďte, jak vlasy ošetřit po návratu z dovolené?
„Na konci léta je skutečně důležité vlasy ošetřit. Je vhodné zastřihnout konečky vlasů, oživit barvu a dodat jim pořádnou hydrataci prostřednictvím speciálních přípravků, emulzí, ampulek či masek. Vlasy jsou zejména v letních horkých dnech hodně namáhány a tak potřebují řádnou vzpruhu, kterou by jim každá z nás měla s radostí dopřát.“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • eurooptik
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...