V rámci čtvrtého kola Krajské ligy Jižní Morava a Zlína čekal na hokejisty Prostějova po čtvrteční úspěšné domácí premiéře výjezd na půdu Brumova-Bylnice, kde na ně čekal dosud poslední celek tabulky. Ten svou kůži nedal vůbec lacino a eskáčko o svém vítězství rozhodlo až ve třetí třetině, kde dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek a duel už si pohlídalo. I po třech odehraných zápasech tak svěřenci kouče Janečka zůstávají stoprocentní.

Na půdě Brumova čekalo menší hřiště, které bylo velmi dobře připraveno a kde se domácí hráči snažili využít svého prostředí. Hned ve druhé minutě se ale dokázali prosadit hosté, kdy skóroval Novosad. Poslal tak eskáčko do vedení – 0:1. Tento stav vydržel až do šestnácté minuty. V ní se dokázali prosadit domácí, kteří našli recept na jinak skvělého brankáře Micku – 1:1. Po konci úvodního dějství bylo hostům jasno, že to zase tak jednoduchá záležitost nebude.

Start druhé části navíc vyšel daleko lépe domácím, dostali se hned v první minutě do vedení. Nepříznivý stav chtěli hosté rychle změnit a v 27. minutě se to povedlo Zabloudilovi, který znovu srovnal stav zápasu – 2:2. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, se kterými si ale dokázali poradit brankáři.

Rozhodujícím momentem zápasu se tak stala až minuta ve třetí části, kdy se ve 46. a následně 47. dokázali hosté dvakrát prosadit, tento náskok už dokázali až do závěrečného hvizdu udržet. O branky se postaral Berčák a Zítka a Prostějov tak zůstává i nadále stoprocentní.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRA

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„Bylo to nesmírně těžké utkání. Soupeř ukázal, že dovede hrát velmi slušný hokej. Hrálo se na menším, ale rychlém ledě a domácí mladíci ukázali velkou bojovnost i nadání. Nám jejich důraz dělal trošku problémy. Rozhodl ale fakt zkušeností, že jsme dokázali ve třetí části hru uklidnit a čekat na své příležitosti, které jsme dokázali proměnit. Určitě nám to ale ukázalo, že se musíme důkladně připravit na každého soupeře, protože nic snadného nás nečeká.“

KRAJSKÁ LIGA JIŘNÍ MORAVA A ZLÍNA – 4. KOLO

HC Brumov-Bylnice - SK Prostějov 1913

2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Častulík (Pavlůsek, Lýsek), 21. Macháč (Lysák, Vaněk) – 2. Novosad (Zítka), 27. Zabloudil (Čuřík), 46. Berčák (Fiala), 47. Zítka (Černošek). Rozhodčí: Kroček – Šimiček, Valášek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1.

Sestava Brumova: Uhrin – Bodlák, Lysák, Vaněk, Lysák – Pavlůsek, Macháč, Janíček, Soper, Lysák, Střelec, Častulík, Arik, Novosad.

Sestava Prostějova: Micka – Jedlička, Kropáč, Černošek, Pokorný, Velička, Fojtášek, Masare – Píchal, Čuřík, Černý - Novosad, Duba, Zítka - Fiala, Zabloudil, Berčák - Šilhavý. Trenér: Michal Janeček.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

KRAJSKÁ LIGA JIŽNÍ MORAVY A ZLÍNA

Ostatní výsledky 3. kola: Uherský Ostroh – Boskovice 9:5, Uherský Brod – Blansko 3:4 pp, Břeclav – Brumov-Bylnice 14:4.

Ostatní výsledky 4. kola: Blansko – Břeclav 9:3, Uherský Brod – Boskovice 4:2, Kroměříž – Uherský Ostroh 7:3.

1. Uherský Brod                             4                 3                 0                 1                 0                 19:10         10

2. Kroměříž                                     3                 3                 0                 0                 0                 29:9           9

3. SK Prostějov 1913                3                 3                 0                 0                 0                 23:6          9

4. Blansko                    4                 2                 1                 0                 1                 24:23         8

5. Uherský Ostroh                         4                 2                 0                 0                 2                 27:19         6

6. Břeclav                     4                 1                 0                 1                 2                 24:25         4

7. Uherské Hradiště  3                 0                 1                 0                 2                 7:22           2

8. Boskovice                                    3                 0                 0                 0                 3                 8:23           0

9. Brumov-Bylnice                         4                 0                 0                 0                 4                 10:34         0

KAM PŘÍŠTĚ

5. kolo, sobota 7. října, 17.00 hodin: Uherský Brod – Kroměříž, Břeclav – Boskovice, Uherské Hradiště – Brumov, SK Prostějov 1913 – Blansko (neděle 8. října, 17.00).