V rámci desátého pokračování divize se fotbalisté Kostelce radovali potřetí ze zisku plného počtu bodů, takže pohled na tabulku pro ně zase vypadá daleko lépe. Svěřenci kouče Keluce doma dokázali porazit Slavičín, kdy se jim povedlo vstřelit dvě branky v rozmezí pěti minut. O obě se postaral Denis Holub. Ve zbytku duelu si už zkušeně došli pro výhru a jsou tak na dosah daleko vyšším příčkám, než tomu bylo před týdnem.

„Do utkání jsme vstoupili fantasticky, hned v první minutě jsme dali branku. Pravděpodobně šlo ale o ofsajd, takže neplatila. To nás ale zdravě nakoplo i do dalších minut. Byli jsme i nadále aktivní a hrálo se na polovině soupeře. Potom jsme ale přenechali trošku hru soupeři, protože jsme ztráceli zbytečně míče. Soupeř byl v optickém tlaku, ale právě v této pasáži hry jsme utkání paradoxně rozhodli. Preisler tam obešel hráče na kraji a dal míč do vápna, kde to Denis Holub uklidil a poslal nás do vedení. Následně jsme dokázali dát ze standardky, kdy nám trošku pomohl i terén. Míč zapadl přesně za tyč a vedli jsme tak o dvě branky. Soupeř neměl žádnou vyloženou šanci a střely z větší vzdálenosti dokázal řešit brankář Vítek,“ shrnul dění první půle kouč Lubomír Keluc.

Do druhé půle se i s ohledem na výsledek pokračovalo ve stejném duchu jako končilo dějství první. „Ve druhém poločasu jsme spíše bojovali. Soupeř měl více míč na kopačkách, ale měl takový platonický tlak. Nebyl schopen se dostat do nějaké velké šance a bez toho se jen těžko dávají góly. Musím kluky pochválit za závěr, kdy jsme dokázali hru kouskovat a uhráli jsme to zkušeně, jak by to mělo za takového stavu vypadat. Soupeř to hrál i naivně a tvrdě. Nebyly tam ani nějaké náznaky, že by míče létaly ze strany na stranu,“ pokračoval Keluc.

„Pro nás je to nesmírně důležitá výhra, navíc se spodek tabulky vyrovnal se středem, takže pro nás jen dobře. A pokud se nám podaří bodovat i v dalších zápasech, tak můžeme jít do klidnějších vod tabulky. Dnes musím kluky pochválit za bojovný výkon a odedřený zápas,“ dodal závěrem spokojený lodivod.

FC Kostelec na Hané

Slavičín

2:0 (2:0)

Branky: 34. a 39. Holub. Rozhodčí: Jahoda – Holub, Čampišová. Žluté karty: 28. Ondroušek, 90. Preisler, 90+3. Lužný – 82. Hönig, 91. Naňák. Diváků: 175.

Sestava Kostelce: Vítek – Fajstl, Zbožínek, Ondroušek, L. Grulich – Kořenovský (81. Lužný) – Skalník (90+2. A. Grulich), Klimeš (81. Los), Škrabal – Holub (67. Hruban), Preisler. Trenér: Lubomír Keluc.

DIVIZE – sk. E

10. kolo: Bzenec – Kozlovice 0:2 (0:1). Branky: 33. Kyselák, 72. Nekuda. ŽK: 45. Kaňa – 90. Nekuda. * Holešov – Přerov 4:1 (1:0). Branky: 10. a 62. Kovář, 51. Semenyna, 89. Guzik – 73. Verbich. ŽK: 16. Kovář, 69. Mlčák, 79. Paštěka – 13. Řezník, 49. Javora, 66. Kocian. * Vsetín – Skaštice 1:0 (1:0). Branka: 45. Otepka. ŽK: 23. Matyáš, 93. Zbranek. * Rýmařov – Baťov 1:1 (0:1). Branky: 78. Jeřábek – 3. Tkáč. ŽK: 36. Čikl, 46. Hleba – 55. Buchta, 77. Tkáč, 87. Vitásek. ČK: 94. Tkáč. * Všechovice - Nové Sady 4:4 (2:0). Branky: 9. Orava, 43. Vahalík, 69. Cubo, 92. Bezděk – 48. Šebora, 56. Krátký, 58. Fládr, 60. Pančochář. ŽK: 28. Vahalík, 47. Kurfurst, 74. L.Lasovský, 76. M.Lasovský, 95. Staněk – 66. Sobek, 70. Němeček, 95. Ždánský. * Strání - Šternberk 5:0 (3:0). Branky: 29. , 41. a 72. Miklovič, 31. Michalec, 70. Jahoda. * HFK Olomouc – Nový Jičín 0:1 (0:1). Branka: 43. Onyechere. ŽK: 60. Pavelka, 84. Novotný – 41. Rajskup, 59. Nippert, 53. Kachel, 74. Cacek, 85. Onyechere. * Kostelec na Hané - Slavičín 2:0 (2:0). Branky: 34. a 39. Holub. ŽK: 28. Ondroušek, 90. Preisler, 93. Lužný – 82. Honig, 91. Naňák.

1          Strání   10        9          0          1          33:9     27

2          KOZLOVICE     10        8          1          1          19:7     25

3          Vsetín   10        7          1          2          18:9     22

4          Bzenec             10        5          2          3          22:10    17

5          ŠTERNBERK    10        5          1          4          14:20    16

6          Holešov            10        5          0          5          25:15    15

7          HFK Olomouc   10        5          0          5          13:15    15

8          Rýmařov           10        3          4          3          21:24    13

9          Nové Sady        10        3          3          4          19:21    12

10        Skaštice           10        3          2          5          16:20    11

11        Přerov 10        3          2          5          10:19    11

12        Slavičín            10        3          1          6          10:22    10

13        Baťov   10        2          3          5          14:14    9

14        Všechovice       10        2          3          5          21:25    9

15        Kostelec na Hané          10        3          0          7          13:21    9

16        Nový Jičín         10        2          1          7          8:25     7