Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na nečekaném úspěchu hnutí Svoboda a přímá demokracie se na Moravě podílel jeho první místopředseda Radim Fiala. V Olomouckém kraji a na Prostějovsku samotném dosáhl vynikajícího výsledku, když se SPD Tomia Okamury skončila druhá za vítězem voleb. Jaké byly jeho povolební dojmy, prozradil Večerníku v exkluzivním rozhovoru.

* První výsledky ukazovaly na druhé místo, nakonec je z toho až čtvrté, byť s minimálními rozestupy. Převládá radost nad dvouciferným výsledkem nebo přece jen trocha zklamání ze změny pořadí?
„Jednoznačně zavládl pocit úspěchu. Náš cíl byl vytvořit poslanecký klub, tedy mít deset poslanců. Za velký cíl jsme považovali překonání dvouciferného výsledku. Povedlo se to a je
třeba poděkovat našim voličům a především příznivcům SPD za skvělou práci ve volbách.“
* V Olomouckém kraji i na Prostějovsku se SPD umístilo jednoznačně na druhém místě, navíc kromě ANO 2011 jako jediné s dvouciferným výsledkem. Co to pro vás znamená?
„Je to pro nás velký závazek pro komunální volby, které budou za rok. Chceme postavit úspěšné komunální kandidátky a podílet se na řízení měst a obcí.“
* Jaké budou nejbližší povolební kroky SPD? Je ve hře i varianta, že byste mohli zasednout ve vládě?
„Pro nás je zásadní naplnění programu a ten budeme hájit při jednáních o případné koalici. Jednání vede vítěz voleb a SPD jasně řeklo, že nemá proti nikomu averze, jsme pro věcné posouzení programových bodů. Pokud vítěz voleb zvolí jinou koaliční variantu, budeme náš program obhajovat v opozici.“
* Před vaším pražským volebním štábem večer demonstrovali anarchisté s „protináckovskými“ hesly. Co si o takové hysterii myslíte?
„V tomto případě jde o lidi nerespektující nic jiného než svoji fanatickou omezenost...“

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-