Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Velmi nabitý program Prostějovské zimy, jejímž vrcholem budou samozřejmě samotné Vánoce a o týden později silvestrovský ohňostroj, oficiálně započal uplynulý pátek slavnostním rozsvěcením stromu, jemuž už několik dnů předem předcházelo otevření jarmarku. K tomu všemu již můžou všichni celý měsíc bruslit na kliuzišti vedle muzea. V této předvánoční pohodové atmosféře pořídil Večerník exkluzivní společné interview s primátorkou Prostějova Alenou Raškovou a její náměstkyní Ivanou Hemerkovou. Koho jiného se totiž zeptat na „předsváteční“ pocity než právě dvou nejvýše postavených vyslankyň něžného pohlaví na radnici?

* Dámy, jak se vám líbí letošní vánoční strom a celková výzdoba města?
Alena Rašková: „Myslím si, je silně nadstandardní, a to nejenom nyní v zimě. (smích) Výzdobu nejen vánoční, ale i velikonoční a rovněž květinovou přes léto nám dnes závidí mnohá města v republice. A vánoční strom? Ten je neuvěřitelně nádherný! Mohu říci, že jsme byli ve středu v Praze a tam mají menší, a ani ne tak hezký.“ (směje se)
Ivana Hemerková: „Vánoční výzdoba se mi moc líbí a pevně věřím, že i většině Prostějovanů. Letos jsme připravili nejen novou podobu vánočního stromu a muzea, ale přidali i výzdobu radnice. Čekám na reakci občanů, a pokud budou převážně kladné ohlasy, máme připraveny pro příští rok další návrhy. Zatím jsme zaznamenali docela příznivé ohodnocení na výzdobu muzea a stromy u kluziště, které je samo o sobě velkou atrakcí.“
* Věříte, že během adventu se nálada Prostějovanů zlepší a na jejich tvářích se objeví úsměvy?
AR: „Je bohužel českou vlastností, že všude vidíme jen to špatné... Alespoň právě v tento krásný zimní čas během Vánoc bychom si všichni měli uvědomit, že žijeme v krásné zemi, všichni máme práci, máme kde bydlet a co jíst. A kromě toho i spoustu věcí navíc. Já věřím, že v tuto sváteční dobu si každý z nás začne toto všechno uvědomovat, zbavíme se špatné nálady a stresu, a budeme kolem sebe šířit jen samé úsměvy i dobrou náladu. A tam, kde rodiny mají děti, tak ty se o ten úsměv zcela jistě postarají samy!“
IH: „Častěji se setkávám s pozitivní náladou u Prostějovanů. (pousměje se) Někdy se ovšem také stane, že někoho něco naštve, je zklamán, někdy má své osobní starosti... Pak se to pochopitelně promítne do jeho nálady. To pomyslné zlepšení nálady můžeme všichni ovlivnit. Pokusme se více se usmívat a věřím, že i nálada ostatních se mírně zlepší.“
* Není tajemstvím, že magistrát do nové výzdoby ulic i náměstí letos investoval více peněz než v minulosti. Proč?
AR: „Především jsme se rozhodli udělat zmíněnou novou výzdobu stromu na náměstí. Tři sta padesát tisíc korun je sice dost peněz, ale věřím, že to Prostějované přivítají. Navíc jsme museli zainvestovat do nové výzdoby ulic v Prostějově, která je již hodně zastaralá. A ještě něco. Rozhodli jsme se více ozdobit všechny příjezdové silnice vedoucí do Prostějova. Na uvítanou všem, kteří míří do našeho města.“ (úsměv)
IH: „Naší snahou bylo obnovení a částečné rozšíření vánoční výzdoby náměstí, které v posledních letech navštěvuje čím dál tím více lidí. A myslím, že se to podařilo.“
* Na co se vy osobně nejvíce těšíte z programu Prostějovské zimy?
AR: „Kromě pátečního rozsvícení stromu, které bylo jedním slovem úžasné, se mi nejvíce zamlouvají celodenní akce pro tatínky a děti. To znamená, že maminky v tu dobu budou mít doma naprostý klid a možnost vyrábět rodinná kouzla Vánoc! Asi protože jsem ženská.“ (smích)
IH: „Také jsem se moc těšila na rozsvícení vánočního stromu, a zklamaná jsem rozhodně nebyla. Stejně jako v loňském roce to byla velká událost a množství lidí na náměstí bylo ohromující. Z toho jsem měla velkou radost.“
* S blížícím se koncem roku je vždycky čas na různá předsevzetí. Připravujete si také nějaké?
AR: „Já si zrovna velká předsevzetí nedávám, nemám příliš silnou vůli je dodržet. Snad jedině udělat všechno pro dobrou atmosféru mezi všemi Prostějovany.“
IH: „Nedávám si předsevzetí. Stejně bych je nedodržela a zbytečně bych si kvůli tomu dělala výčitky.“
* Co byste Prostějovanům popřáli k Vánocům?
AR: „Hlavně zdraví, protože je ze všeho nejdůležitější! A rodinnou pohodu.“
IH: „Pohodové svátky vánoční, hodně zdraví a ať si tyto nádherné dny užijí v kruhu své rodiny, přátel či známých. A pokud se vrátím na začátek rozhovoru, tak i více úsměvů a tolerance.“ (úsměv)

Další informace nejen z programu města najdete ve speciální příloze PROSTĚJOVSKÁ ZIMA, která je součástí tištěného vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 4. prosince

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

-9 #34 editor 2017-12-15 11:40
Pumo nenech se odradit od nějakých pisálků ( přizdi.srá.ů ),kteří se tady najednou objevili.Oni nema řešení k tematům o kterých píšeš ,jenom mají snahu tě dehonestovat .Některé tvé komentáře jsou věcné i na úrovni znalé,některé jsou hranou...Ty útoky a osočování se mi nelíbí,proto že dnes jde o tebe ,zítra třeba o Jardu a následovat mohou další...Pišme tady jen konkrétní připomínky k článkům .
Citovat
+15 #33 Chose 2017-12-14 19:58
Cituji Puma:
Pr.dneme sem ještě jeden příspěvek,ať toho mají 30 a redakce to může dát do nejvíc komentovaných příspěvků............. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Já bych ještě vyhlásil anketu o největšího ubožáka v komentářích a věřím, že vyhraje PUMA ;-)
Citovat
-16 #32 chalupník 2017-12-14 09:12
Docela dobrej kabaret tady.V,,podzámč í se to mydlí a vrchnost má o zábavu postaráno .
Citovat
+22 #31 Linka 2017-12-11 11:43
Paní primátorko, doufám, že se Vám alespoň o Vánocích povede vypnout a nemyslet na průšvihy, do kterých Vás dostal minulý primátor a předminulé zastupitelstvo, nejenom smlouva o smlouvě budoucí s Manthellanem, vazby na šedou eminenci Černoška, ale i problémy s ortodoxním panem Jelínkem (nemyslím židovskou obec, ale ty ortodoxní fanatiky), vedle sedící Pospíšil a další okolnosti, které tady ještě léta jsou a řekla bych, že páchnou, ale silnějším výrazem. Vím, že děláte maximum pro město a pro to, aby se tyto dědické letité problémy vyřešili. Nenechte se odradit, mnoho nadávajících je neznalých věcí, ale určitě je víc rozumních občanů, kteří sice mlčí, ale ví, že děláte pro občany maximum. Přeji Vám hodně síly a energie a o Vánocí klid a pohodu!
Citovat
-23 #30 Puma 2017-12-10 19:24
Pr.dneme sem ještě jeden příspěvek,ať toho mají 30 a redakce to může dát do nejvíc komentovaných příspěvků...... ....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
-22 #29 Puma 2017-12-09 22:14
Cituji Bob:
Pumo, je mi te opravdu lito. Tobe nepomuze ani odbornik. Zij si ten svuj marny zivot plny zloby. Uzer se ve sve tuposti urypanosti a zlobe. Jsem jen rad ze tu neni vice takovych omezencu.

Už se mozkově netůrujte a odpočiňte si............. ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
+23 #28 Bob 2017-12-09 21:35
Pumo, je mi te opravdu lito. Tobe nepomuze ani odbornik. Zij si ten svuj marny zivot plny zloby. Uzer se ve sve tuposti urypanosti a zlobe. Jsem jen rad ze tu neni vice takovych omezencu.
Citovat
-21 #27 Puma 2017-12-09 19:47
Tedy ne,že bych rejpal,ale na té fotce vypadaj,jak po uzavření registrovaného partnerství.... ....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
-23 #26 Puma 2017-12-09 19:07
Cituji Jana:
Cituji Puma:
Cituji Bob:
Pumo: Doporucuji ti dostat se na radnici aby jsi to vsechno zmenil. O zadnem podvodu nic nevim, ale ty mas patent na hloupost. Rad se s tebou sejdu rad poznam zoufalce tveho razeni.

Se slepým zoufalcem se nemám proč scházet.

No jo, Puma nemá koule se s někým sejít. Co kdyby se Bob neudržel a dal mu přes hubu, třeba by se probral a měl jiný náhled na svět bez útoku a mlácení prázdné slámy.

NÁSILNICKÁ JANIČKA........ ........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol.co není v mozku,je v rukách......... . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bvq:
Citovat
-24 #25 Puma 2017-12-09 19:06
Cituji Bob:
Puma nasel spojence (onana). Dle hodnoceni zde jde videt pánové jak velké jsou vaše mozkovny. Take bych se přikláněl k setkání s Pumou a jeho pravou rukou. Třeba přátelské propleskání otevře jejich zaostale mozky a přestanou zde šířit své omezené názory. A začnou chápat i to pozitivní co město dělá pro své občany, za což patří velké díky.

BLÁBOL ROKU........... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citovat
  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...