Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zatímco na pro-stějovském náměstí se slavil Den Země, v lesoparku Hloučela se sbíraly odpadky. Dvacítka dobrovolníků čistila břehy říčky od Olomoucké ulice směrem na Vrahovice. „Je až neuvěřitelné, kolik odpadků se nachází za garážemi na Olomoucké. Z Hloučely jsme doslova tahali i těžké, desetimetrové kabely. Trochu se za nás lidi stydím,“ svěřil se Michal, jeden z účastníků.

„Chtěla jsem se zapojit do akce Ukliďme Česko, přičemž nejblíže máme přece jen Hloučelu a její nejbližší okolí. Břehy jsou velmi zaneřáděné, došli jsme po druhý mostek. Budeme se muset potkat ještě jednou, stále je toho ještě dost k vysbírání,“ nechala se slyšet Milada Sokolová, která se na Prostějovany s výzvou o pomoc obrátila prostřednictvím sociálních sítí.
Do akce se nakonec zapojila část sboru Proměny, který je součástí Okrašlovacího spolku města Prostějova, členové Spolku, své zástupce měl ve skupině i Street WorkOut Prostějov, ZŠ E. Valenty, rodina Králova a se šesti členy se zapojila i rodina Vavrečkových. „Bylo nás přesně dvacet, za sebou jsme nechali hromadu pytlů. Jsme domluveni, že .A.S.A. Technické služby v pondělí všechen nepořádek sesbírá. Děkuji všem, kterým příroda není lhostejná,“ vzkázala Sokolová.
Jak se Večerník přesvědčil, pozitivně naladěné účastníky čekala na závěr odměna v podobě opečených párků s hořčicí.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments