Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 9.7.2020
svátek slaví Drahoslava,
zítra Libuše a Amálie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Říká se, že ani květinou ženu neuhodíš! Jenomže v případě výsadby okrasných květinek na náměstí T. G. Masaryka si tak trochu vjeli do vlasů primátor Statutárního města Prostějova Miroslav Pišťák a jeho náměstkyně Ivana Hemerková!

Spor oba vedli na tiskové konferenci rady města, kdy náměstkyně obhajovala výsadbu květin také u Zlaté Brány. Tedy v prostoru, kam má být co nevidět přesunuta zrekonstruovaná socha Jana Nepomuckého. „Mezi dvěma čerstvě vysazenými lípami jsme založili i záhonky s květinkami. Je to pěkné a všem ženám se to líbí,“ podotkla Ivana Hemerková. Jenže v tu chvíli ji přerušil nadřízenýa  jeho slova byla nekompromisní. „To, že se to líbí všem ženám, je pěkné, ale já tvrdím, že ty kytky tam být neměly! A jejich výsadba v tomto prostoru není ani v souladu s původním záměrem,“ nenechal na své kolegyni nit suchou primátor Pišťák. „Chlapi mají svůj názor, my ženské zase svůj. Ve všem se shodnout nemůžeme,“ odvětila s úsměvem politička zodpovědná na radnici za životní prostředí v Prostějově. „Usmívat se můžete, jak chcete, kolegyně, ale ty kytky měly být vysazeny někde jinde,“ nechal si poslední slovo Pišťák.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-