Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V „Pragovce“ z roku 1934 dorazili ve středu 1. července po obědě na naše opravené náměstí v Prostějově účastníci sedmé „Propagační jízdy Sboru hasičů Čech, Moravy a Slezska“. Na dlouhou cestu se vypravili v pondělí 29. června z Ostravy a postupně navštívili města i obce, kde aktivně fungují dobrovolní hasiči. Své putování ukončili v sobotu 4. července v Pardubicích, kde se zároveň konal velký hasičský sjezd.

Propagační jízda hasičů byla mimořádnou událostí, která se v kraji často nevyskytuje, a do Prostějova i dalších obcí regionu zavítala letos poprvé. Tak jako na každé zastávce, i v Prostějově byla přivítána zástupci radnice. Při slavnostním nástupu primátor Miroslav Pišťák připevnil hasičům na prapor pamětní stuhu s názvem našeho města.
Zvědavé obecenstvo si mohlo prohlédnout historická vozidla, kromě zmíněné „Pragovky“ na cestu vyrazila také Tatra 26/30 z roku 1929, kterou řídili dobrovolní hasiči ze Štramberka. Z prostějovského regionu se představili dobrovolníci z Pěnčína s komickým vystoupením, jehož předmětem byl plně funkční hasicí vůz z roku 1924. Přijeli také například sbory z Krasic a Vrahovic.
Že mají dobrovolní hasiči v regionu o světlou budoucnost postaráno, předvedli nejmladší členové sboru ze Služína a Laškova. Hravě si poradili s překonáváním překážek i hasičskou technikou. „Je dobře, že ta děcka dělají něco, co má smysl, u čeho se aspoň trošku pohnou
a nesedí pořád u počítače a televize,“ pochválila práci hasičské mládeže jedna z přihlížejících divaček.
Slavnostní hasičská delegace z náměstí T. G. Masaryka odjela kolem půl třetí a opět se vydala na dlouhé putování. Dále pokračovala přes Konici, Letovice do Proseče, Skute, Chrudimi, Seče, Vápna, Vole až do Pardubic, kam vozy dojely o víkendu.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-