Dobré poledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V „Pragovce“ z roku 1934 dorazili ve středu 1. července po obědě na naše opravené náměstí v Prostějově účastníci sedmé „Propagační jízdy Sboru hasičů Čech, Moravy a Slezska“. Na dlouhou cestu se vypravili v pondělí 29. června z Ostravy a postupně navštívili města i obce, kde aktivně fungují dobrovolní hasiči. Své putování ukončili v sobotu 4. července v Pardubicích, kde se zároveň konal velký hasičský sjezd.

Propagační jízda hasičů byla mimořádnou událostí, která se v kraji často nevyskytuje, a do Prostějova i dalších obcí regionu zavítala letos poprvé. Tak jako na každé zastávce, i v Prostějově byla přivítána zástupci radnice. Při slavnostním nástupu primátor Miroslav Pišťák připevnil hasičům na prapor pamětní stuhu s názvem našeho města.
Zvědavé obecenstvo si mohlo prohlédnout historická vozidla, kromě zmíněné „Pragovky“ na cestu vyrazila také Tatra 26/30 z roku 1929, kterou řídili dobrovolní hasiči ze Štramberka. Z prostějovského regionu se představili dobrovolníci z Pěnčína s komickým vystoupením, jehož předmětem byl plně funkční hasicí vůz z roku 1924. Přijeli také například sbory z Krasic a Vrahovic.
Že mají dobrovolní hasiči v regionu o světlou budoucnost postaráno, předvedli nejmladší členové sboru ze Služína a Laškova. Hravě si poradili s překonáváním překážek i hasičskou technikou. „Je dobře, že ta děcka dělají něco, co má smysl, u čeho se aspoň trošku pohnou
a nesedí pořád u počítače a televize,“ pochválila práci hasičské mládeže jedna z přihlížejících divaček.
Slavnostní hasičská delegace z náměstí T. G. Masaryka odjela kolem půl třetí a opět se vydala na dlouhé putování. Dále pokračovala přes Konici, Letovice do Proseče, Skute, Chrudimi, Seče, Vápna, Vole až do Pardubic, kam vozy dojely o víkendu.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments