Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V „Pragovce“ z roku 1934 dorazili ve středu 1. července po obědě na naše opravené náměstí v Prostějově účastníci sedmé „Propagační jízdy Sboru hasičů Čech, Moravy a Slezska“. Na dlouhou cestu se vypravili v pondělí 29. června z Ostravy a postupně navštívili města i obce, kde aktivně fungují dobrovolní hasiči. Své putování ukončili v sobotu 4. července v Pardubicích, kde se zároveň konal velký hasičský sjezd.

Propagační jízda hasičů byla mimořádnou událostí, která se v kraji často nevyskytuje, a do Prostějova i dalších obcí regionu zavítala letos poprvé. Tak jako na každé zastávce, i v Prostějově byla přivítána zástupci radnice. Při slavnostním nástupu primátor Miroslav Pišťák připevnil hasičům na prapor pamětní stuhu s názvem našeho města.
Zvědavé obecenstvo si mohlo prohlédnout historická vozidla, kromě zmíněné „Pragovky“ na cestu vyrazila také Tatra 26/30 z roku 1929, kterou řídili dobrovolní hasiči ze Štramberka. Z prostějovského regionu se představili dobrovolníci z Pěnčína s komickým vystoupením, jehož předmětem byl plně funkční hasicí vůz z roku 1924. Přijeli také například sbory z Krasic a Vrahovic.
Že mají dobrovolní hasiči v regionu o světlou budoucnost postaráno, předvedli nejmladší členové sboru ze Služína a Laškova. Hravě si poradili s překonáváním překážek i hasičskou technikou. „Je dobře, že ta děcka dělají něco, co má smysl, u čeho se aspoň trošku pohnou
a nesedí pořád u počítače a televize,“ pochválila práci hasičské mládeže jedna z přihlížejících divaček.
Slavnostní hasičská delegace z náměstí T. G. Masaryka odjela kolem půl třetí a opět se vydala na dlouhé putování. Dále pokračovala přes Konici, Letovice do Proseče, Skute, Chrudimi, Seče, Vápna, Vole až do Pardubic, kam vozy dojely o víkendu.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments