Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako každý červen i letos plánovala MŠ na ulici Dvořákova z Prostějova výlet dětí na ukončení školního roku. Vždy chceme, aby byl výlet pro děti nejen radostí, ale také možností obohatit jejich znalosti. Návštěv ZOO vykonaly děti bezpočet, znají všechna možná zvířata. Ale znají také zvířata užitková? Kde žijí, kdo je chová, jak jsou pro člověka užitečná? Měly děti někdy možnost setkání s těmito zvířaty naživo? Když jsme si takto otázku položili, byl cíl našeho výletu jasný.

MŠ požádala AGRISPOL Mořice
o možnost navštívit farmu ve Vrchoslavicích, kde se chová hovězí dobytek. Dne 10. června 2015 přijelo na farmu sedmdesát dětí, které se těšily na zážitek. Ten překonal všechna naše očekávání. V pěkném venkovském prostředí nás přivítali páni farmáři. Provedli farmou, umožnili dětem blízký kontakt s kravičkami, býčky i telátky, děti pak odpovídaly na otázky, seznámily se s některou z mechanizací. Závěrem naší návštěvy byl dětem připraven také kulturní program. Oblečeni jako farmáři s kytarou zazpívali známé písničky o zvířátkách a děti se vesele připojily. Nadšení všech dětí, spontánnost
a radost vyvolala soutěž v běhu s vodou.
Naše velké poděkování chceme vyslovit vedení AGRISPOLU Mořice, jmenovitě panu Ing. Romanu Palátovi, který byl iniciátorem a průvodcem celého programu. Také děkujeme za spolupráci panu Pešákovi a paní Soldánové ze Zemědělského svazu, kteří se ochotně připojili k programu pro naše děti. Malé děti si nejlépe zapamatují silné prožitky a těch měly ve Vrchoslavicích velké množství. Doslova všemi smysly se seznámily s životem na farmě. Moc se nám výlet líbil, budeme na něj vzpomínat a ještě jednou mnoho díků.
Dana Lošťáková, učitelka MŠ na ulici Dvořákova, Prostějov

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-