Dobré dopoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako každý červen i letos plánovala MŠ na ulici Dvořákova z Prostějova výlet dětí na ukončení školního roku. Vždy chceme, aby byl výlet pro děti nejen radostí, ale také možností obohatit jejich znalosti. Návštěv ZOO vykonaly děti bezpočet, znají všechna možná zvířata. Ale znají také zvířata užitková? Kde žijí, kdo je chová, jak jsou pro člověka užitečná? Měly děti někdy možnost setkání s těmito zvířaty naživo? Když jsme si takto otázku položili, byl cíl našeho výletu jasný.

MŠ požádala AGRISPOL Mořice
o možnost navštívit farmu ve Vrchoslavicích, kde se chová hovězí dobytek. Dne 10. června 2015 přijelo na farmu sedmdesát dětí, které se těšily na zážitek. Ten překonal všechna naše očekávání. V pěkném venkovském prostředí nás přivítali páni farmáři. Provedli farmou, umožnili dětem blízký kontakt s kravičkami, býčky i telátky, děti pak odpovídaly na otázky, seznámily se s některou z mechanizací. Závěrem naší návštěvy byl dětem připraven také kulturní program. Oblečeni jako farmáři s kytarou zazpívali známé písničky o zvířátkách a děti se vesele připojily. Nadšení všech dětí, spontánnost
a radost vyvolala soutěž v běhu s vodou.
Naše velké poděkování chceme vyslovit vedení AGRISPOLU Mořice, jmenovitě panu Ing. Romanu Palátovi, který byl iniciátorem a průvodcem celého programu. Také děkujeme za spolupráci panu Pešákovi a paní Soldánové ze Zemědělského svazu, kteří se ochotně připojili k programu pro naše děti. Malé děti si nejlépe zapamatují silné prožitky a těch měly ve Vrchoslavicích velké množství. Doslova všemi smysly se seznámily s životem na farmě. Moc se nám výlet líbil, budeme na něj vzpomínat a ještě jednou mnoho díků.
Dana Lošťáková, učitelka MŠ na ulici Dvořákova, Prostějov

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments