Dobrý podvečer, dnes je sobota 17.8.2019
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jako každý červen i letos plánovala MŠ na ulici Dvořákova z Prostějova výlet dětí na ukončení školního roku. Vždy chceme, aby byl výlet pro děti nejen radostí, ale také možností obohatit jejich znalosti. Návštěv ZOO vykonaly děti bezpočet, znají všechna možná zvířata. Ale znají také zvířata užitková? Kde žijí, kdo je chová, jak jsou pro člověka užitečná? Měly děti někdy možnost setkání s těmito zvířaty naživo? Když jsme si takto otázku položili, byl cíl našeho výletu jasný.

MŠ požádala AGRISPOL Mořice
o možnost navštívit farmu ve Vrchoslavicích, kde se chová hovězí dobytek. Dne 10. června 2015 přijelo na farmu sedmdesát dětí, které se těšily na zážitek. Ten překonal všechna naše očekávání. V pěkném venkovském prostředí nás přivítali páni farmáři. Provedli farmou, umožnili dětem blízký kontakt s kravičkami, býčky i telátky, děti pak odpovídaly na otázky, seznámily se s některou z mechanizací. Závěrem naší návštěvy byl dětem připraven také kulturní program. Oblečeni jako farmáři s kytarou zazpívali známé písničky o zvířátkách a děti se vesele připojily. Nadšení všech dětí, spontánnost
a radost vyvolala soutěž v běhu s vodou.
Naše velké poděkování chceme vyslovit vedení AGRISPOLU Mořice, jmenovitě panu Ing. Romanu Palátovi, který byl iniciátorem a průvodcem celého programu. Také děkujeme za spolupráci panu Pešákovi a paní Soldánové ze Zemědělského svazu, kteří se ochotně připojili k programu pro naše děti. Malé děti si nejlépe zapamatují silné prožitky a těch měly ve Vrchoslavicích velké množství. Doslova všemi smysly se seznámily s životem na farmě. Moc se nám výlet líbil, budeme na něj vzpomínat a ještě jednou mnoho díků.
Dana Lošťáková, učitelka MŠ na ulici Dvořákova, Prostějov

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kde jste byli/nebo budete na dovolené?

První volba: pondělí 12. srpen 2019 6:42

Poslední volba: sobota 17. srpen 2019 10:08

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokácené stromy budou nahrazeny.

Už nějaký ten týden slouží chodcům i cyklistům podchod pod mostem v Olomoucké ulici. Kvůli této stavební investici ale muselo město nechat pokácet spoustu letitých stromů podél říčky Hloučely. Radnice ale zanedlouho vysadí stromy nové a k nim přibydou i tisíce keřových rostlin.

Naprosto směšný trest.

Senát Okresního soudu v Prostějově se minulé pondělí zabýval případem Jiřího Hrdličky, který jako řidič kamionu plně naloženého betonovými panely havaroval koncem ledna na dálnici u Prostějova. Policistům nadýchal tři promile alkoholu. Za jízdu v opilosti „vyfasoval“ pouhou podmínku!

Total Comments

Osobnost týdne

KONTAKT
32 kontakt
Nestárnoucí a dnes již legendární prostějovská rocková kapela se kromě jiných postarala v sobotu o kvalitní průběh Guláš Rock Festu na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Total Comments

Číslo týdne

200 000
Vedení magistrátu počítá s nákupem dvou set tisíc kusů papírových kelímků, do kterých budou prodejci punče a dalších nápojů při vánočních trzích na náměstí T. G. Masaryka nalévat nápoje. Používání jiných kelímků bude zakázáno. Ekologie je holt na prvním místě...

Total Comments

Výrok týdne

„JE TADY HROZNÝ SMRAD, PŘIJĎTE SI TO VYFOTIT!“
Po pohnojení pole v blízkosti Určické ulice byla tamní obyvatelka natolik rozrušena, že při telefonátu do redakce Večerníku si neuvědomila, že smrad prostě fotit nelze...

Total Comments