Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 21. září, zahájí žáci ZŠ Kollárova pracovní týden vskutku netradičně. Přivítají se totiž se zahraničními stážisty v učebně na Husově náměstí, čímž odstartuje projekt EDISON (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network).

„Jde o projekt společnosti AIESEC, což je mezinárodní organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v samotné organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě,“ říká Zdeňka Richterová, zástupkyně ředitele školy.
„Spolupracovat budeme se studenty Tamar Dartsmelidze z Gruzie, Neerav Jhamtani z Indie, Sonia AlZoghoul z Jordánska/Ruska, Tugana Aslan z Německa/Turecka a Thitapron Jiarachaikul z Thajska,“ prozradila Richterová.
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. „Očekáváme, že prostřednictvím prezentací zahraničních stážistů se naši žáci seznámí s jejich zeměmi, zajímavostmi a způsobem života. A to vše v anglickém jazyce,“ odkryla plány zástupkyně ředitele školy.
Stážisté budou v prostějovské škole působit jeden týden. „Každý z nich stráví s našimi žáky denně vždy celé dopoledne v různých třídách. Předpokládáme, že nezůstane jen u rozhovorů a prezentací, ale že dojde i na jiné zážitky, například z oblasti gastronomie. Zahraniční studenti ochutnají české jídlo ve školní jídelně a na oplátku seznámí naše děti se svou národní kuchyní. K tomu využijeme naši rekonstruovanou cvičnou kuchyňku,“ nastínila harmonogram Zdeňka Richterová. „Očekáváme, že díky atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, se oživí výuka a žáci budou touto cestou více motivováni k zájmu o studium cizích jazyků,“ dodala závěrem. 

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-