Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 21. září, zahájí žáci ZŠ Kollárova pracovní týden vskutku netradičně. Přivítají se totiž se zahraničními stážisty v učebně na Husově náměstí, čímž odstartuje projekt EDISON (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network).

„Jde o projekt společnosti AIESEC, což je mezinárodní organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v samotné organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě,“ říká Zdeňka Richterová, zástupkyně ředitele školy.
„Spolupracovat budeme se studenty Tamar Dartsmelidze z Gruzie, Neerav Jhamtani z Indie, Sonia AlZoghoul z Jordánska/Ruska, Tugana Aslan z Německa/Turecka a Thitapron Jiarachaikul z Thajska,“ prozradila Richterová.
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. „Očekáváme, že prostřednictvím prezentací zahraničních stážistů se naši žáci seznámí s jejich zeměmi, zajímavostmi a způsobem života. A to vše v anglickém jazyce,“ odkryla plány zástupkyně ředitele školy.
Stážisté budou v prostějovské škole působit jeden týden. „Každý z nich stráví s našimi žáky denně vždy celé dopoledne v různých třídách. Předpokládáme, že nezůstane jen u rozhovorů a prezentací, ale že dojde i na jiné zážitky, například z oblasti gastronomie. Zahraniční studenti ochutnají české jídlo ve školní jídelně a na oplátku seznámí naše děti se svou národní kuchyní. K tomu využijeme naši rekonstruovanou cvičnou kuchyňku,“ nastínila harmonogram Zdeňka Richterová. „Očekáváme, že díky atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, se oživí výuka a žáci budou touto cestou více motivováni k zájmu o studium cizích jazyků,“ dodala závěrem. 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments