Dobrý večer, dnes je pátek 24.5.2019
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První říjnový pátek proběhl v lesoparku Hloučela již třetí ročník branného závodu „O pohár primátora města Prostějova“. Akci pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd základních prostějovských škol připravila Městská policie ve spolupráci s ČSOP regionální centrum IRIS a Sportcentrum-DDM.

Závodu se zúčastnilo celkem 168 žáků z osmi základních prostějovských škol. Nejpočetnější kategorií byli sedmáci. Ti celkem vytvořili sedmnáct družstev. V kategorii osmáků soutěžilo třináct celků a v kategorii devátých tříd dvanáct. Děti vytvořily čtyřčlenné skupinky (dvě dívky, dva chlapci) a měly za úkol, zdolat trať v délce pěti a půl kilometru.

„Na soutěžící čekaly na trase různé disciplíny jako střelba z praku na cíl, zdolání úseku na laně, hod granátem, obratnost, test z dopravních předpisů a právního vědomí, poznávání přírodnin, orientace na mapě a práce s buzolou. Prověřili jsme tak nejen vědomosti, ale i fyzickou zdatnost dětí. Za nesplnění úkolu jsme udělovali trestné body. Za jeden trestný bod se přičítalo třicet sekund k běžeckému času. Vítězství získalo družstvo s nejkratším časem,“ nastínila Jana Adámková, mluvčí Městské policie Prostějov.

Slavnostního zahájení se ujala náměstkyně primátora Ivana Hemerková a před třináctou hodinou už předala vítězům z každé kategorie pohár a společně s ředitelem prostějovských strážníků Janem Nagym, diplomy a věcné ceny. „S prázdnou neodešel nikdo, drobný dárek obdrželi všichni soutěžící. Završením celé akce bylo věnování pizzy každému družstvu. Velké poděkování za vstřícnost a poskytnutí zázemí v prostorách U Abrahámka patří provozovateli a v neposlední řadě i studentkám Střední zdravotnické školy za poskytnutí vzorného zdravotnického dozoru,“ dodala Adámková.


výsledkový servis branného závodu

kategorie 7. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. Vl. Majakovského třída 7.A (Lucie Lošťáková, Adéla Přikrylová, Martin Milde, Adam Nor), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 7.A (Sára Bráchová, Lucie Strizelová, Štěpán Povýšil, Michal Roba), 3. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 7.C (Jana Navrátilová, Lenka Škopová, Samuel Šustr, David Kováč)

kategorie 8. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 8.A (Adéla Smékalová,Vendula Kučerová, David Ryšták,Marek Hausknecht), 2. ZŠ a MŠ Prostějov, Melantrichova 60, třída 8.B (Alena Šálková, Kateřina Burgetová, Adam Gečnuk, Marek Micka), 3. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 8.B (Anna Krátká, Tereza Srostlíková, David Sosík, Lukáš Krčál)

kategorie 9. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 9.A (Aneta Gottvaldová, Kateřina Nováková, Roman Stachura, Ondřej Očenášek), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 9.B (Veronika Radičová, Veronika Hájková, Michal Navrátil, David Hanousek), 3. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 9.B (Andrea Kučerová, Barbora Skládalová, Adam Marčík, Jiří Jašíček)

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Nejsme bezohlední.

Pětačtyřicetiletý Marek Mlčoch děkuje v aktuálním čísle nejen svým blízkým, ale i širokému aparátu záchranářů za svůj život, minulé úterý zavolala na linku 156 žena, která si povšimla seniora s jízdním kolem. Ten v Kolářových sadech bezvládně spadl na zem. Díky včasnému příjezdu sanitky se nestalo nic vážného. Tleskáme!

Skoro nejrizikovější fanoušci.

Vedení prostějovské policie ostře zkritizovalo chování části přívrženců hokejových Jestřábů při utkáních druhé nejvyšší soutěže. Za násilnosti, výtržnosti a majetkové trestné činy už Okresní soud v Prostějově vydal těm nejdivočejším sedm zákazů vstupu do haly, když se hraje zápas!

Total Comments

Osobnost týdne

Jan PŘEUČIL
20 preucil
Fenomenální herec společně se svojí manželkou Evou Hruškovou pobavil ve čtvrtek své fanoušky nejen v prostějovském divadle, ale o den dříve i starší příznivce v domově seniorů v Nerudově ulici při neformální besedě.

Total Comments

Číslo týdne

320 000 000

Tak to je darda! Přesně takto astronomickou sumu požaduje společnost Manthellen po prostějovském magistrátu za údajné porušení obchodní smlovy. Jak známo, záležitost se týká kauzy kolem výstavby Galerie Prostějov v prostoru U Špalíčku.

Total Comments

Výrok týdne

„NESUĎTE, ABYSTE NEBYLI SOUZENI!“

Takto při předávání Cen města Prostějova odpovídal jeden z vyznamenaných exprimátor Miroslav Pišťák na kritiku některých současných opozičních zastupitelů města

Total Comments