Dobrý podvečer, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

První říjnový pátek proběhl v lesoparku Hloučela již třetí ročník branného závodu „O pohár primátora města Prostějova“. Akci pro žáky sedmých, osmých a devátých tříd základních prostějovských škol připravila Městská policie ve spolupráci s ČSOP regionální centrum IRIS a Sportcentrum-DDM.

Závodu se zúčastnilo celkem 168 žáků z osmi základních prostějovských škol. Nejpočetnější kategorií byli sedmáci. Ti celkem vytvořili sedmnáct družstev. V kategorii osmáků soutěžilo třináct celků a v kategorii devátých tříd dvanáct. Děti vytvořily čtyřčlenné skupinky (dvě dívky, dva chlapci) a měly za úkol, zdolat trať v délce pěti a půl kilometru.

„Na soutěžící čekaly na trase různé disciplíny jako střelba z praku na cíl, zdolání úseku na laně, hod granátem, obratnost, test z dopravních předpisů a právního vědomí, poznávání přírodnin, orientace na mapě a práce s buzolou. Prověřili jsme tak nejen vědomosti, ale i fyzickou zdatnost dětí. Za nesplnění úkolu jsme udělovali trestné body. Za jeden trestný bod se přičítalo třicet sekund k běžeckému času. Vítězství získalo družstvo s nejkratším časem,“ nastínila Jana Adámková, mluvčí Městské policie Prostějov.

Slavnostního zahájení se ujala náměstkyně primátora Ivana Hemerková a před třináctou hodinou už předala vítězům z každé kategorie pohár a společně s ředitelem prostějovských strážníků Janem Nagym, diplomy a věcné ceny. „S prázdnou neodešel nikdo, drobný dárek obdrželi všichni soutěžící. Završením celé akce bylo věnování pizzy každému družstvu. Velké poděkování za vstřícnost a poskytnutí zázemí v prostorách U Abrahámka patří provozovateli a v neposlední řadě i studentkám Střední zdravotnické školy za poskytnutí vzorného zdravotnického dozoru,“ dodala Adámková.


výsledkový servis branného závodu

kategorie 7. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. Vl. Majakovského třída 7.A (Lucie Lošťáková, Adéla Přikrylová, Martin Milde, Adam Nor), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 7.A (Sára Bráchová, Lucie Strizelová, Štěpán Povýšil, Michal Roba), 3. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 7.C (Jana Navrátilová, Lenka Škopová, Samuel Šustr, David Kováč)

kategorie 8. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 8.A (Adéla Smékalová,Vendula Kučerová, David Ryšták,Marek Hausknecht), 2. ZŠ a MŠ Prostějov, Melantrichova 60, třída 8.B (Alena Šálková, Kateřina Burgetová, Adam Gečnuk, Marek Micka), 3. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 8.B (Anna Krátká, Tereza Srostlíková, David Sosík, Lukáš Krčál)

kategorie 9. tříd: 1. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 9.A (Aneta Gottvaldová, Kateřina Nováková, Roman Stachura, Ondřej Očenášek), 2. ZŠ Dr. Horáka Prostějov třída 9.B (Veronika Radičová, Veronika Hájková, Michal Navrátil, David Hanousek), 3. ZŠ Prostějov, ul. E.Valenty třída 9.B (Andrea Kučerová, Barbora Skládalová, Adam Marčík, Jiří Jašíček)

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments