Dobrý večer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mnoho lidí se doma stará o své starší příbuzné, často ale není v jejich silách věnovat se jim celý den a zajistit jim odpovídající péči. Dochází do zaměstnání, starají se o své dospívající děti nebo jim chybí potřebné znalosti a dovednosti. Starší člověk se tak může cítit osamělý, zbytečný, chybí mu kontakty s ostatními lidmi. Pokud senior nepotřebuje zdravotnickou péči, může v tomto případě pomoci denní stacionář.

Stacionář provozuje Centrum sociálních služeb Prostějov v areálu staré nemocnice v Lidické ulici. „Denní stacionář nabízí seniorům možnost stravování včetně dietního, a celodenní program, který zahrnuje ruční práce, trénování paměti, čtení, poslech hudby, cvičení, procházky, ale také odpočinek. Důležitá je pro seniory možnost trávit čas se svými vrstevníky. Ve stacionáři si s nimi mohou popovídat u kávy, zahrát si karty, zazpívat si,“ řekla Večerníku Jana Nenálová, sociální pracovnice Centra sociálních služeb v Prostějově. Jak dodala, program je zaměřen na udržení psychických a fyzických schopností, soběstačnosti a navazování společenských kontaktů. Ke každému je přistupováno individuálně na základě jeho přání a potřeb a s ohledem na jeho věk a schopnosti. „Kromě aktivizačních činností poskytuje stacionář pomoc při oblékání a svlékání, při podávání jídla a pití, osobní hygieně i použití WC. Tyto služby poskytujeme klientům v momentu, kdy je sami nezvládají, dbáme na to, aby co nejvíce běžných činností vykonávali sami a uchovali si tak co nejdéle soběstačnost,“ uvedla Jana Nenálová.

Pečující příbuzní tak mohou jít v klidu do práce, k lékaři nebo na úřad, a mohou se spolehnout, že je o jejich blízkého dobře postaráno v příjemném a bezpečném prostředí.

Denní stacionář pro seniory je otevřen v pracovní dny od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večera.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments