Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mnoho lidí se doma stará o své starší příbuzné, často ale není v jejich silách věnovat se jim celý den a zajistit jim odpovídající péči. Dochází do zaměstnání, starají se o své dospívající děti nebo jim chybí potřebné znalosti a dovednosti. Starší člověk se tak může cítit osamělý, zbytečný, chybí mu kontakty s ostatními lidmi. Pokud senior nepotřebuje zdravotnickou péči, může v tomto případě pomoci denní stacionář.

Stacionář provozuje Centrum sociálních služeb Prostějov v areálu staré nemocnice v Lidické ulici. „Denní stacionář nabízí seniorům možnost stravování včetně dietního, a celodenní program, který zahrnuje ruční práce, trénování paměti, čtení, poslech hudby, cvičení, procházky, ale také odpočinek. Důležitá je pro seniory možnost trávit čas se svými vrstevníky. Ve stacionáři si s nimi mohou popovídat u kávy, zahrát si karty, zazpívat si,“ řekla Večerníku Jana Nenálová, sociální pracovnice Centra sociálních služeb v Prostějově. Jak dodala, program je zaměřen na udržení psychických a fyzických schopností, soběstačnosti a navazování společenských kontaktů. Ke každému je přistupováno individuálně na základě jeho přání a potřeb a s ohledem na jeho věk a schopnosti. „Kromě aktivizačních činností poskytuje stacionář pomoc při oblékání a svlékání, při podávání jídla a pití, osobní hygieně i použití WC. Tyto služby poskytujeme klientům v momentu, kdy je sami nezvládají, dbáme na to, aby co nejvíce běžných činností vykonávali sami a uchovali si tak co nejdéle soběstačnost,“ uvedla Jana Nenálová.

Pečující příbuzní tak mohou jít v klidu do práce, k lékaři nebo na úřad, a mohou se spolehnout, že je o jejich blízkého dobře postaráno v příjemném a bezpečném prostředí.

Denní stacionář pro seniory je otevřen v pracovní dny od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večera.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-