Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tři týdny každý den od pondělí do neděle rozdává prostějovská zastupitelka Milada Sokolová před místním nádražím polední polévku bezdomovcům. A jak už Večenrík při své úvodní reportáži naznačil, po česnečce, rybí, hovězí a fazolové polévce měla největší úspěch dršťková! Narůstajícího počtu takto stravujících se lidí bez domova využily i preventistky z Městské policie Prostějov, které lidem před místním nádražím rozdávaly reflexní prvky.

Milada Sokolová, která charitativní akci pro bezdomovce zaštítila a sama polévku bez ustání rozlévá, je zatím velice spokojena. „Lidé si už na to tuto službu zvykli. Již před jedenáctou hodinou pravidelně čekají u místního nádraží a musím říct, že jsem zatím nezaznamenala žádný problém. Zatím si pro polévku přišlo nejvíce bezdomovců uplynulé pondělí, to si na ní pochutnalo hned dvacet lidí. Jinak jich chodí okolo patnácti,“ shrnula na konci minulého týdne Milada Sokolová.

Večerník se šéfky Okrašlovacího spolku města Prostějova zeptal, zda splnila daný slib o dršťkové polévce. „Samozřejmě! Vyžádali si ji sami lidé bez domova, takže jsem jejich přání ráda splnila. A dršťková polévka opravdu zmizela během několika málo okamžiků. Během posledních tří týdnů se přitom žádný druh polévky neopakoval, doposud jsme lidem rozlévali vždy jinou. Všichni si pochvalují, jak v Národním domě dobře vaří,“ prozradila Večerníku s úsměvem prostějovská zastupitelka Milada Sokolová.      

Středečního „srocení“ při rozlévání polévek využily také pracovnice Městské policie Prostějov. Bezdomovcům v rámci projektu, který zviditelňuje chodce, rozdávaly reflexní pásky. „V souvislosti s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, kdy chodec je povinen za snížené viditelnosti mimo obec při pohybu po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, mít reflexní prvky, jsme uskutečnily i tuto akci před místním nádražím. Občany bez domova jsme na tuto povinnost, ale i na důležitost být viděn přímo ve městě, neboť takzvaně neviditelnému chodci hrozí nebezpečí na každé silnici. Osloveným jsme pak věnovaly reflexní pásku,“ sdělila Večerníku Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-