Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Již tři týdny každý den od pondělí do neděle rozdává prostějovská zastupitelka Milada Sokolová před místním nádražím polední polévku bezdomovcům. A jak už Večenrík při své úvodní reportáži naznačil, po česnečce, rybí, hovězí a fazolové polévce měla největší úspěch dršťková! Narůstajícího počtu takto stravujících se lidí bez domova využily i preventistky z Městské policie Prostějov, které lidem před místním nádražím rozdávaly reflexní prvky.

Milada Sokolová, která charitativní akci pro bezdomovce zaštítila a sama polévku bez ustání rozlévá, je zatím velice spokojena. „Lidé si už na to tuto službu zvykli. Již před jedenáctou hodinou pravidelně čekají u místního nádraží a musím říct, že jsem zatím nezaznamenala žádný problém. Zatím si pro polévku přišlo nejvíce bezdomovců uplynulé pondělí, to si na ní pochutnalo hned dvacet lidí. Jinak jich chodí okolo patnácti,“ shrnula na konci minulého týdne Milada Sokolová.

Večerník se šéfky Okrašlovacího spolku města Prostějova zeptal, zda splnila daný slib o dršťkové polévce. „Samozřejmě! Vyžádali si ji sami lidé bez domova, takže jsem jejich přání ráda splnila. A dršťková polévka opravdu zmizela během několika málo okamžiků. Během posledních tří týdnů se přitom žádný druh polévky neopakoval, doposud jsme lidem rozlévali vždy jinou. Všichni si pochvalují, jak v Národním domě dobře vaří,“ prozradila Večerníku s úsměvem prostějovská zastupitelka Milada Sokolová.      

Středečního „srocení“ při rozlévání polévek využily také pracovnice Městské policie Prostějov. Bezdomovcům v rámci projektu, který zviditelňuje chodce, rozdávaly reflexní pásky. „V souvislosti s novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích, kdy chodec je povinen za snížené viditelnosti mimo obec při pohybu po krajnici nebo po okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením, mít reflexní prvky, jsme uskutečnily i tuto akci před místním nádražím. Občany bez domova jsme na tuto povinnost, ale i na důležitost být viděn přímo ve městě, neboť takzvaně neviditelnému chodci hrozí nebezpečí na každé silnici. Osloveným jsme pak věnovaly reflexní pásku,“ sdělila Večerníku Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie Prostějov.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments