Dobrý večer, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Je tomu jen pár desítek minut, co se před zraky zaplněného Městského divadla v Prostějově dostalo nejvyšší ocenění nejlepším mladým návrhářům, kteří již v šestnáctém pokračování módní soutěže Doteky módy představili impozantní podívanou.

Z patnácti finálových kolekcí se právě ta prostějovská stala absolutním vítězem, navíc jedna z nejuznávanější tuzemských návrhářek Liběna Rochová vybrala z vítězné kolekce i nejlepší model celého večera. Potřetí v historii tak pomyslné zlato zůstalo na domácí, prostějovské půdě, zásluhou studentek Střední školy designu a módy Prostějov.
„Tomáše Hanáka jsme zamkli a jsme tu místo něj my dva,“ zavtipkovali úvodem moderátoři. Módní show zahájilo taneční vystoupení, po němž přišla na řadu inspirativní přehlídka Střední školy designu a módy Prostějov, na které studenti předvedli své maturitní práce. Posléze už začalo samotné finále soutěže, kdy o ceny zápolilo celkem patnáct týmů z České i Slovenské republiky.  Módní nadšenci měli možnost vidět kolekce plné detailu, třpytu, tajemna, ale i invence. Studenti se nechali inspirovat například vodními víry, optickými klamy, oděvy řeholníků a řeholnic, dechovými nástroji či například pohádkou Sněhová královna. Po soutěžní přehlídce se diváci přemístili do foyer divadla a každý z nich prostřednictvím tlačítek dával hlas svému favoritovi.

„Velice mě zaujala kolekce z peří a pletiva. Byla nápaditá a opravdu originální, navíc muselo být náročné její vytvoření. Hlasovala jsem tedy pro tuto kolekci a doufám, že se umístí v první trojce,“ prozradila Večerníku svůj tip na vítěze Jana Bláhová. „Líbily se mi všechny kolekce, oproti loňskému roku bych řekla, že jsou více nápadité. Mám v hlavě tři, hlasovat však můžu pochopitelně jen pro jednu a zbytek bude doufám oceněn odbornou porotou,“ usmála se při hlasování Šárka Májová. „Je dobré, že se konečně někdo ptá i na názor diváků a můžeme soutěž alespoň takto ovlivnit,“ dodala.

Druhá část galavečera začala pěveckým vystoupením Bořka Slezáčka, kterého svými tanečními kreacemi vtipně doplňovala Eva Decastelo. Následovala přehlídka módní návrhářky Sandry Švédové a pak již přišlo na řadu samotné vyhlašování. Třetí místo patřilo kolekci s názvem „Panika“ a Lucii Paslerové z Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. Jak již název napovídá, inspirací této kolekce je panická choroba, která má tři fáze, a to klid, panika čili vnitřní výbuch i rozervanost a snovost, neskutečnost neboli oddělení od těla. Druhé místo získala Vlasta Hrančíková ze Střední školy Strážnice s kolekcí „Bound wings“. Inspirací pro tyto modely byla křídla sov, jejich elegance i nebezpečí. Jako materiál zde bylo použito umělohmotné pletivo, peří a betoxin. Absolutním vítězem se stala kolekce „Overall“, kterou vytvořili studentky SŠDAM z Prostějova Lída Černoušková, Natálie Karlíková a Anna Krestetterová. Kolekce vznikla v duchu minimalismu, avšak nepopírá dámskou siluetu, ale pouze ji rafinovaně zahaluje do vrstvení oděvu. „Byla tady velká konkurence a tak jsme ani nedoufaly, že bychom se mohly umístit někde vysoko. Už vůbec jsme nečekaly, že bychom mohly vyhrát. Máme z toho neuvěřitelnou radost,“ nechaly se slyšet šťastné vítězky s tím, že na kolekci pracovaly zhruba dva měsíce.

Tuto kolekci pak vyzdvihla i ocenila sama porotkyně a matadorka české módy Liběna Rochová. „Vyučuji v Praze na vysoké škole umělecko průmyslové, kde vedu módní ateliér. Pevně věřím, že za pár let se tam s některými tvůrci, kteří dnes prezentovali svá díla, setkám,“ usmála se Liběna Rochová.

„Potřetí v historii zůstalo vítězství na domácí půdě, z čehož mám radost. Porota se na vítězi shodla a i mně se první místo líbilo. Jsem na autorky velmi pyšná. Stejně tak by měli být pyšní i rodiče studentů, jejichž modely se objevily na přehlídkovém mole. Ale i další modely byly velice hezké a nápadité,“ uvedla ředitelka Střední školy designu a módy Prostějov Ivana Vaňková. „Již šestnáctý ročník Doteků módy byl úspěšný, ohlasy z publika byly dobré, takže jsem spokojená. Ráda bych tímto poděkovala všem partnerům za jejich přízeň a podporu,“ vzkázala Vaňková.

Cenu diváků si pak odnesla kolekce „Budoucnost“ od Patrika Svobody ze Střední školy Strážnice, která byla inspirována liniemi moderní architektury.

A jak hodnotili letošní Doteky módy diváci? „Vítězná kolekce byla samozřejmě velice hezká, dovedu si představit, že bych v jednom z modelů šla třeba na ples nebo na podobnou příležitost. Jen nepřinesl nic nového pod sluncem, je to teď takový trend. Já jsem měla jiný tip, ale odborná porota to hodnotí asi z jiného úhlu pohledu. Děti si se všemi kolekcemi daly hodně práce, takže uznání patří určitě všem,“ prozradila Večerníku Monika Vaverková. „Na Doteky módy chodím pravidelně již po mnoho let. Letošní moderátoři byli fajn, snažili se být vtipní. Patrně věděli, že Tomáš Hanák nasadil vysokou laťku,“ usmála se Alena Rousíková. „Co se týče soutěžních kolekcí, tak si myslím, že všechny byly hezké a dokonce bych si i některé vybrala a chodila v nich. Líbily se mi kabáty, které vypadaly, že jsou postříkány krví, ale i kolekce květovaných šatů, kolekce Panika měla úžasnou myšlenku i kolekce inspirovaná Sněhovou královnou a vlastně každá měla něco do sebe,“ svěřila se Večerníku Jana Holoušková.

Co dále říkají na své vítězství autorky kolekce ze SŠDAM se dočtete v příštím vydání včetně ohlédnutí za 16. ročníkem soutěže Doteky módy.Video přineseme v průběhu dne


Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments