Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

ART ECON - Střední škola již patnáctým rokem organizuje módní show Prostějovská zlatá jehla 2016. V letošním klání chystá svým divákům především ukázky z umělecké a kreativní tvorby mladých módních návrhářů, kteří jsou studenty středních odborných škol z celé České republiky a zahraničí. Soutěžní dopoledne doplní a obohatí doprovodný program. Generálním sponzorem a garantem soutěže je Statutární město Prostějov, akci podpořil také Olomoucký kraj. 

Přehlídky módních kolekcí a trendů v oděvním designu mají v Prostějově dlouhou tradici. K jedinečným možnostem představit tvorbu mladých návrhářů patří právě tato umělecká soutěž. Za tu dobu si vybudovala renomé nejen v České republice, pravidelně vítá ale také soutěžící ze zahraničí, především ze Slovenska, Polska, Rakouska a dalších zemí. Vysokou kvalitu a úroveň soutěže letos garantuje odborná porota v čele s obávanou Adou Bartlovou (Módní peklo), ale také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i Ministerstvo průmyslu a obchodu, jež Prostějovské zlaté jehle udělují každoročně svou záštitu.

Školy budou letos měřit síly v těchto kategoriích:

* Strany a hrany - třecí plochy a vyhraněné vztahy jako inspirační zdroj

* Divadelní představení - nezapomenutelná kolekce plná teatrálnosti

* Válka světů - kolize a konflikty kolem mě i ve mně jako inspirace

Pro jednotlivce je určeno téma:

Galaxie - úchvatný vesmír jako inspirace oděvní kolekce

„Akce je pojata především jako inspirativní setkání s pohledem mladé generace na módu a design. Pro mnohé studenty je první možností, jak realizovat své vize a představit svou tvorbu veřejnosti, a může být i pomyslným odrazovým můstkem pro jejich kariéru. Pro studenty střední školy ART ECON je navíc možností, jak si vyzkoušet zajištění a organizaci celé show,“ poznamenala ke čtvrtečnímu klání Michaela Peštová, jednatelka společnosti ART ECON - Střední škola, která soutěž pořádá. Ta je doplněna kulturním programem. Letos chvíle mezi kolekcemi zpestří rapper Revolta, taneční skupina Duckbeat z Přerova a další.

Přijďte se na Prostějovskou zlatou jehlu podívat tento čtvrtek 12. května do Společenského domu v Prostějově a strávit příjemné dopoledne. Je to jedinečná akce a bude pro vás určitě v mnohých směrech inspirací. Vstup je zdarma, začíná se v 9.00 hodin.    

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-