Příjemnou noc, dnes je neděle 25.10.2020
svátek slaví Beáta,
zítra Erik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nedlouho před krajskými volbami si vrcholní politici na zámku v Čechách pod Kosířem podávají kliku. Pár dnů po návštěvě prezidenta České republiky Miloše Zemana na prohlídku opravené památky dorazil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Předseda vlády ČR navštívil zámek ve čtvrtek v rámci své jednodenní návštěvy Olomouckého kraje. V zámecké oranžérii se setkal s vybranými politiky a podnikateli. „Pan premiér u nás ocenil jak zámecké interiéry vyzdobené díly Josefa Mánesa, tak i expozici filmů Zdeňka a Jana Svěrákových, kterou považuje za velké lákadlo pro návštěvníky z celé republiky,“ popsal Večerníku kastelán zámku v Čechách pod Kosířem Martin Váňa, pro něhož návštěva obou politiků nebyla ničím jednoduchým. „Po organizační stránce to pro nás byla velká výzva. Na druhou stranu návštěva vrcholných představitelů České republiky nás propaguje, což coby nově otevřená památka jedině vítáme,“ dodal.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-