Dobré ráno, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mnoho lidí se doma stará o své starší příbuzné, často ale není v jejich silách věnovat se jim celý den a zajistit jim odpovídající péči. Dochází do zaměstnání, starají se o své dospívající děti nebo jim chybí potřebné znalosti a dovednosti. Starší člověk se tak může cítit osamělý, zbytečný, chybí mu kontakty s ostatními lidmi. Pokud senior nepotřebuje zdravotnickou péči, může v tomto případě pomoci denní stacionář.

Stacionář provozuje Centrum sociálních služeb Prostějov v areálu staré nemocnice v Lidické ulici. „Denní stacionář nabízí seniorům možnost stravování včetně dietního, a celodenní program, který zahrnuje ruční práce, trénování paměti, čtení, poslech hudby, cvičení, procházky, ale také odpočinek. Důležitá je pro seniory možnost trávit čas se svými vrstevníky. Ve stacionáři si s nimi mohou popovídat u kávy, zahrát si karty, zazpívat si,“ řekla Večerníku Jana Nenálová, sociální pracovnice Centra sociálních služeb v Prostějově. Jak dodala, program je zaměřen na udržení psychických a fyzických schopností, soběstačnosti a navazování společenských kontaktů. Ke každému je přistupováno individuálně na základě jeho přání a potřeb a s ohledem na jeho věk a schopnosti. „Kromě aktivizačních činností poskytuje stacionář pomoc při oblékání a svlékání, při podávání jídla a pití, osobní hygieně i použití WC. Tyto služby poskytujeme klientům v momentu, kdy je sami nezvládají, dbáme na to, aby co nejvíce běžných činností vykonávali sami a uchovali si tak co nejdéle soběstačnost,“ uvedla Jana Nenálová.

Pečující příbuzní tak mohou jít v klidu do práce, k lékaři nebo na úřad, a mohou se spolehnout, že je o jejich blízkého dobře postaráno v příjemném a bezpečném prostředí.

Denní stacionář pro seniory je otevřen v pracovní dny od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večera.

VÝSLEDKY JEDNOTLIVCI pdf22_aktivni_senior_2016_sjetina_jednotlivci.pdf

VÝSLEDKY DRUŽSTVA pdf22_aktivni_senior_2016_sjetina_druzstev.pdf

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-