Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE Princezny Lenka, Lesněnka a Zdenička si po oba dva dny uplynulého víkendu daly rendez-vous na plumlovském zámku. A nejen ony. Pozvaly si sem i další hrdiny z oblíbených pohádek Princové jsou na draka, Strach má velké oči a Koloběžka první.  A tak se návštěvníci na plumlovském zámku mohli cítit opravdu jako v pohádce. Nechyběl u toho ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník...

Pohádkové prohlídky se na zámku v Plumlově pořádají už více jak osm let. Za tu dobu sem přitáhly již tisíce malých i velkých návštěvníků. Ti všichni měli zejména díky nim skutečně pádný důvod navštívit památku i minulou sobotu. A nejen to. Většina z nich se sem také ráda vrací.  „Snažíme se neopakovat a nabídnout po každé nové příběhy,“ vysvětlila důvody neutuchající obliby Kateřina Jenešová, která před osmy lety stála u zrodu pohádkových prohlídek.

Letos herci, z nichž většinu tvoří sice poměrně mladí, ale přesto už ostřílení matadoři, ztvárnili trojici pohádek. Tou první byla Princové jsou na draka, ve které se svého času sešli Ivana Andrlová a Jan Čenský. Vtipný příběh o tom, že nad drakem mohou zvítězit nejen princové, získal věhlas zejména díky nesmrtelným písničkám dua Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. „Kdo by je neznal...? Zrovna nedávno jsme si při práci na zahradě se synem notovali písničku Dělání, dělání, které říkáme píseň práce,“ zmínil se před Večerníkem jeden z přihlížejících rodičů. 

Zatímco první příběh byl pro většinu přítomných známý, druhá pohádka vzniklá podle snímku Strach má velké oči upadla v nezasloužené zapomnění. Přitom její filmová podoba s Ivou Janžurovou v nejlepší formě nabízí dokonalé skloubení humoru, písniček a napětí. „Tuhle pohádku jsem viděl jako hodně malé dítě a málem jsem na ni už zapomněl. Přitom je vážně skvělá, jsem rád, že jsem si ji tu mohl připomenout,“ poznamenal další z odrostlejších návštěvníků.

Závěrečnou pohádku o Koloběžce první znali snad všichni. Příběh o Zdeničce, která za králem přijela, nepřijela, oblečená, neoblečená, učesaná, neučesaná a přivezla mu dar nedar patří mezi naprosté klasiky. „Pohádku dobře znám, jeho základem je Werichův inteligentní humor, nicméně na zámku mě naprosto nejvíce bavila rytířka z Trychtýřovic. Přestože je to postava veskrze nesympatická, její žužlání cukrlat je mi osobně velmi blízké,“ pousmála se jedna z divaček.

Video naleznete zde


Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-