Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

NIVA Zapomeňte na Halloween, v Nivě se budou slavit Dušičky! Zachovávání a udržování slovanských tradic se pokusí oživit Veronika Petrželová z Nivy. „Jelikož jsme v Čechách a máme rádi český jazyk, v sobotu pátého listopadu budeme slavit a přímo velkolepě oslavovat svátek zemřelých Dušičky,“ prozradila nám Petrželová s tím, že navíc půjde o bohulibou činnost. Výtěžek z akce totiž půjde ve prospěch nemocného Davídka Vítka z Ptení a oddělení Dětské onkologie v Brně. A u toho nemůže chybět ani PROSTĚJOVSKÝ Večerník, který se stal exkluzivním mediálním partnerem akce!

„Celá událost proběhne v uvedený den od deseti hodin za jakéhokoliv počasí v prostorách kulturního domu v Nivě a jeho okolí. Na všechny návštěvníky bude čekat mini jarmark, bohaté speciální občerstvení, soutěže, zábava, strašidelný průvod, zajímavá vystoupení, diskotéka a od desáté večer ohňostroj,“ láká všechny dobré lidičky Veronika Petrželová.
Organizátoři si od první listopadové soboty slibují velkolepý strašidelný rej. „Vzhledem k tomu, že se jedná o svátek, který neklade žádná pravidla a omezení, očekáváme účast, připlazení, vyrojení i přílet různých strašidel, jezinek, bubáků a příšerek z pohádek a i říše dětské fantazie,“ usmívá se hlavní organizátorka.
Sobotní program bude dopoledne zahájen již zmíněným mini jarmarkem s výhradně ručními řemesly. V pravé poledne začne vyřezávání a čarování při výrobě těch nejhezčích dýní do soutěže o krásné ceny a v jejím průběhu proběhne hodnocení nejhezčího „ručně“ vyrobeného kostýmu. „Vše bude hodnoceno naprosto nezávislou porotou a odměněn bude skutečně každý účastník,“ říká Petrželová. O další dvě hodiny později se představí kaskadérská skupina MAPAJ se svými neuvěřitelnými triky a uměním, kterou vystřídá okolo třetí hodiny hudební skupina Ještěrky. Přesně v 16:00 hodin pak odstartuje strašidelný průvod, který plynule přejde ve strašidelnou stezku se stanovišti úkolů pro sladké i zajímavé odměny. Dalším programem jsou vystoupení zajímavá nejen pro děti, diskotéka, tombola a ohňostroj.
Prioritou akce je vybrat dobrovolné vstupné, které bude po ukončení a sečtení spravedlivě rozděleno a darováno Davídkovi Vítkovi z Ptení a oddělení Dětské onkologie v Brně. „Velmi se tak těšíme na každého malého i většího účastníka, návštěvníka či strašidýlko, kteří svou účastí přispějí na velmi dobrou a prospěšnou věc, jež bude nadále při dalších krásných dnech a svátcích pokračovat. Přijděte se s námi radovat a užít si jeden sychravý den plný zábavy, soutěží a hudby,“ vzkazuje Veronika Petrželová.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-