Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Během září celkový počet uchazečů o zaměstnání v Olomouckém kraji mírně klesl o 1,7 procenta na celkový počet 24 974, počet hlášených volných pracovních míst se snížil o dvě procenta na 6 800 a podíl nezaměstnaných osob se nepatrně snížil o 0,1 procentního bodu na 5,6 procenta. To všechno jsou aktuální statistické údaje o nezaměstnanosti, a nutno říct, že jde o velmi optimistická čísla.

K 30. září tohoto roku evidoval Úřad práce ČR, krajská pobočka v Olomouci celkem 24 974 uchazečů o zaměstnání. „Jejich počet byl o 431 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je nižší o 4 638 osob. Poprvé od prosince 2008 klesl počet nezaměstnaných pod hranici 25 tisíc osob,“ pochlubil se analytik trhu práce Jaroslav Mikšaník z Úřadu práce ČR, krajské pobočky v Olomouci.
V průběhu uvedeného měsíce bylo v kraji nově zaevidováno 3 560 osob. „Ve srovnání s minulým měsícem to bylo o 776 osob více, v porovnání se stejným obdobím roku 2015 méně o 525 osob.
Z evidence během měsíce odešlo celkem 3 991 uchazečů. Bylo to o 857 osob více než v předchozím měsíci a o 511 osob méně než ve stejném měsíci minulého roku. Do zaměstnání ve sledovaném měsíci nastoupilo 2 633 osob, z nichž 535 bylo umístěno prostřednictvím Úřadu práce.
Ke konci měsíce bylo evidováno na Úřadu práce Olomouckého kraje 13 152 žen, což je 53 procent z celkového počtu uchazečů o zaměstnání. V evidenci bylo 3 587 osob se zdravotním postižením, což představovalo 14 procent z celkového počtu nezaměstnaných. Dále bylo evidováno i 1 452 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo 5 651 uchazečů o zaměstnání, což je 23 procent ze všech uchazečů vedených v evidenci,“ přidal další zajímavá čísla ze statistik Jaroslav Mikšaník. „Co se týká Prostějova, tady bylo na konci září bez práce 3 472 lidí a Úřad práce registroval 1 323 volných pracovních míst. Podíl nezaměstnaných lidí činí v Prostějově rovná čtyři procenta,“ uvedl Jaroslav Mikšaník.
Na konci září Úřad práce v Olomouckém kraji evidoval celkem 849 volných pracovních míst pro kvalifikované dělnické strojírenské profese, především soustružníky, zámečníky, svářeče a nástrojaře, mechaniky a opraváře strojů. Nadále byla stále vysoká poptávka zaměstnavatelů i po řidičích nákladních automobilů, zejména do kamionové dopravy. Velký zájem byl i o zaměstnance z oblasti služeb, a to prodavače, kuchaře, číšníky a servírky. Zaměstnavatelé dále hledají i řemeslníky z oblasti stavebnictví, montážní dělníky, strážné nebo pracovníky pro výrobu oděvů a montéry elektro.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-