Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podzim vrcholí, jeho krása a barvy přímo vybízejí k procházkám, venkovním aktivitám i hrám v přírodě. Přelom října a listopadu je na naší škole věnován výhradně přírodě, jejímu poznávání a ochraně. V úterý 26. října proběhl na „Melantrišce“ již tradiční projektový Den stromů, který byl celý v režii žáků druhého stupně.

Žáci s drobnou pomocí svých třídních učitelů dokázali vytvořit pestrý dopolední program pro své mladší spolužáky z prvního stupně. Tento program obsahoval bohaté a užitečné informace z říše rostlin, stromů i zvířat, zajímavé zvukové, čichové i hmatové „poznávačky“ a množství netradičních otázek a kvízů zakomponovaných do jednoduchých pracovních listů vytvořených i pro ty nejmenší. Nechyběl ani výtvarný workshop, při kterém děti tvořily z různých přírodnin překrásné mozaiky a obrazce, které dnes zdobí jejich třídy i chodby školy. Součástí Dne stromů byl i sběr papíru, který letos organizovali žáci třídy 7. A, pod vedením paní učitelky Aleny Vystavělové po dva dny pečlivě přebírali, skládali a vážili použitý papír, který nashromáždili žáci naší školy.
A tak naši „velčáci“ sami dokázali spojit výchovu environmentální, ekologickou, výtvarnou i pracovní a vytvořit překrásný a smysluplný program, za který jsme na ně u nás na „Melantrišce“ náležitě pyšní.
Mgr. Alžběta Krejčířová

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-