Dobré poledne, dnes je pátek 18.9.2020
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poslední lednový pátek proběhl v kulturním domě v Čelčicích tradiční myslivecký ples, pořádaný Okresním mysliveckým spolkem v Prostějově. Ve vyzdobeném sále se sešly více než tři stovky hostů, které přivítal předseda OMS Jan Toman. Ples dále zahájily slavnostní fanfáry v podání Aloise Bartoše, poté již skupina Novios naladila všechny tak, že od začátku až do konce večera byl parket zaplněn...

K mysliveckému plesu patří také pravá myslivecká kuchyně. Mistr kuchař Petr Srostlík proto připravil čtyři druhy pokrmů z jelena siky a divočáka. Zvláště zvěřinové medailonky s houbovou omáčkou hostům moc chutnaly. A nejen to, ale i výborná svíčková, pečené maso se zelím či zvěřinový guláš sklidili slova uznání.
Bohatá tombola byla plná zvěřiny a dalších hodnotných cen. V ruličkové tombole bylo 225 výher a v hlavní tombole dalších čtyřiadvacet cen. „Hlavní cenou byl padesátikilový divočák, v myslivecké mluvě lončák, dále pět selat divočáka, dva kusy mufloní zvěře, jeden jelen sika, jeden kus zvěře dančí. Další vylosovaní šťastlivci si domů odnášeli zajíce, bažanty, krocana nebo perličku,“ vyjmenoval Jaroslav Mráček z OMS Prostějov.
Někteří z výherců se o následujícím víkendu mohli projet luxusními předváděcími automobily značky Mercedes, Ford nebo Opel. Radost určitě udělal i vyhlídkový let nad naší krásnou krajinou či nová sekačka na trávu. Celá zábava se ve skvělém tempu nesla až do ranních hodin, následně byli hosté rozvezeni připraveným autobusem do svých domovů. „Jsme rádi, že po celý večer převládala opravdu pohodová nálada všech účastníků. Děkuji všem, kteří se na přípravě plesu podíleli,“ vzkázal Mráček.
Reportáže z víkendových plesů najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSK0HO Večerníku z pondělí 13. února

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-