Dobré odpoledne, dnes je středa 23.8.2017
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Miroslav Berousek zemřel nedlouho po svých šedesátých narozeninách, když se mu stal osudným pád z motorky při svém vystoupení na Ukrajině. Kostel sv. Petra a Pavla se tak minulý čtvrtek zaplnil příslušníky slavné cirkusácké rodiny. „Takto dlouhý smuteční průvod už Smržice dlouho nepamatují,“ konstatovali místní.

Tak dlouhý smuteční průvod Smržice dlouho nezažily. A zřejmě ani jen tak nezažijí. Uplynulý čtvrtek se sem ze široka daleka sjeli členové rozvětvené cirkusácké rodiny Berousků. Jejich automobily zcela zaplnily prostor kolem místního kostela. Důvodem byl pohřeb šedesátiletého Miroslava Berouska, který zemřel v pondělí 24. července.
„Stalo se tak při zájezdu na Ukrajině. Miroslav Berousek vystupoval v manéži, kde jezdil na motorce v oválné aréně. V osudný den spadl a při převozu do nemocnice mu selhalo srdce. Jeho smrt nikdo nečekal, byl stále plný života,“ prozradil Večerníku jeden z lidí blízký rodině.
Miroslav Berousek se narodil 5. července 1957. Pocházel ze Smržic, ale v poslední době bydlel v Kostelci na Hané. Cirkusu věnoval celý život, nikdy se například neoženil a zemřel bezdětný. Přesto se s ním přišly rozloučit davy lidí. Po smutečním obřadu v místním kostele sv. Petra a Pavla bylo jeho tělo uloženo do rodinné hrobky na smržickém hřbitově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • militaryfest
  • Mikroregion Nemcicko
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak tipujete umístění fotbalistů 1.SK Prostějov po návratu do MSFL?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Jsme nejlepší!

Prostějov si aktuálně jako jediné město v Olomouckém kraji udržuje nižší nezaměstnanost, než je celorepublikový průměr. Bez práce je u nás 2 755 lidí, z toho 1 594 žen. Podíl nezaměstnaných se ustálil na rovných třech procentech, což by nám měl závidět celý zbytek republiky. 

 

 
Vyhrála, ale tajemnicí není.

Výběrové řízení na post tajemníka prostějovského magistrátu skončilo neslavně. Konkurz vyhrála přesvědčivě současná vedoucí odboru kanceláře tajemníka Jana Orságová. Nakonec ale odmítla do funkce po Lubomíru Balášovi nastoupit, prý se tak dohodla s primátorkou... 

Osobnost týdne

FRANTIŠEK RINGO ČECH
Známý šoumen zavítal minulou středu do Čech pod Kosířem, kde byl hlavním aktérem divadelního představení Dívčí válka. Populární Ringo divákům ukázal, že ne všechno, co Alois Jirásek napsal, byla pravda...


cech

Číslo týdne

100


V neobyčejné fyzické i duševní svěžesti oslavila 100. narozeniny „první dáma“ Stražiska Linda Wichterlová. Místo aby na své narozeniny odpočívala,
tak pro celou rodinu upekla skvělou buchtu s borůvkami. 

Výrok týdne

„Ještě pět minut toho vyrválu

a budu hluchej jak Smetana!“


Ne všem se zamlouvaly čtvrteční
dva koncerty metalových skupin
na náměstí T. G. Masaryka.
Jeden z občanů si nestačil stěžovat...