Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 24.5.2018
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Miroslav Berousek zemřel nedlouho po svých šedesátých narozeninách, když se mu stal osudným pád z motorky při svém vystoupení na Ukrajině. Kostel sv. Petra a Pavla se tak minulý čtvrtek zaplnil příslušníky slavné cirkusácké rodiny. „Takto dlouhý smuteční průvod už Smržice dlouho nepamatují,“ konstatovali místní.

Tak dlouhý smuteční průvod Smržice dlouho nezažily. A zřejmě ani jen tak nezažijí. Uplynulý čtvrtek se sem ze široka daleka sjeli členové rozvětvené cirkusácké rodiny Berousků. Jejich automobily zcela zaplnily prostor kolem místního kostela. Důvodem byl pohřeb šedesátiletého Miroslava Berouska, který zemřel v pondělí 24. července.
„Stalo se tak při zájezdu na Ukrajině. Miroslav Berousek vystupoval v manéži, kde jezdil na motorce v oválné aréně. V osudný den spadl a při převozu do nemocnice mu selhalo srdce. Jeho smrt nikdo nečekal, byl stále plný života,“ prozradil Večerníku jeden z lidí blízký rodině.
Miroslav Berousek se narodil 5. července 1957. Pocházel ze Smržic, ale v poslední době bydlel v Kostelci na Hané. Cirkusu věnoval celý život, nikdy se například neoženil a zemřel bezdětný. Přesto se s ním přišly rozloučit davy lidí. Po smutečním obřadu v místním kostele sv. Petra a Pavla bylo jeho tělo uloženo do rodinné hrobky na smržickém hřbitově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • amima
  • dar sluchu
  • adp sanco
  • fokus
  • residence kostlecka
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na to, že se mohou změnit ambice VK Prostějov?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Z Bašty bude kavárna.

Konečně se po dlouhých měsících dalšího uzavření bývalé galerie v Baště ve Školní ulici podařilo magistrátu uzavřít nájemní smlouvu s firmou, která v historických prostorách hodlá otevřít kavárnu a koktejlbar s poslechem společenské muziky! Ona společnost byla jediným zájemcem. 

Žádná pěší zóna.

V Kravařově ulici v Prostějově má už mnoho let fungovat režim pěší zóny. Radní nedávno prohlásili, že otevírat tuto ulici pro běžnou dopravu a dokonce obnovit výjezd na křižovatku na Jiráskovo náměstí v žádném případě nemíní, jenomže i tak to zde mnohdy vypadá jako na „Václaváku“!

Osobnost týdne

MARTA ISSOVÁ
Herečka Dejvického divadla byla jednou z několika hvězd inscenace Vzkříšení, se kterou minulou středu pražští divadelníci přijeli do Prostějova. Hra, v níž byli diváci svědky mnohých obratů v ději, zaujala. Zaplněný sál Městského divadla byl jasným důkazem.

issova copy

Číslo týdne

 128 490 000
Prostějovská radnice je takzvaně „ve vatě“! Radní zveřejnili sice jen několik málo strohých údajů z účetní závěrky roku 2017, ale to nejdůležitější je, že městská pokladna přetéká za loňský rok o více než 128 milionů korun. Hlavní zásluhu na obrovském přebytku má údajně perfektní výběr daní.

Výrok týdne

„BLBCI JSME PAK ZASE JENOM MYNA RADNICI!“

Náměstek primátorky statutárního městaProstějova Jiří Pospíšil se takto obořil nad přístupem firem, které často rozkopávají nové chodníky za účelem pokládky kabelů.