Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Miroslav Berousek zemřel nedlouho po svých šedesátých narozeninách, když se mu stal osudným pád z motorky při svém vystoupení na Ukrajině. Kostel sv. Petra a Pavla se tak minulý čtvrtek zaplnil příslušníky slavné cirkusácké rodiny. „Takto dlouhý smuteční průvod už Smržice dlouho nepamatují,“ konstatovali místní.

Tak dlouhý smuteční průvod Smržice dlouho nezažily. A zřejmě ani jen tak nezažijí. Uplynulý čtvrtek se sem ze široka daleka sjeli členové rozvětvené cirkusácké rodiny Berousků. Jejich automobily zcela zaplnily prostor kolem místního kostela. Důvodem byl pohřeb šedesátiletého Miroslava Berouska, který zemřel v pondělí 24. července.
„Stalo se tak při zájezdu na Ukrajině. Miroslav Berousek vystupoval v manéži, kde jezdil na motorce v oválné aréně. V osudný den spadl a při převozu do nemocnice mu selhalo srdce. Jeho smrt nikdo nečekal, byl stále plný života,“ prozradil Večerníku jeden z lidí blízký rodině.
Miroslav Berousek se narodil 5. července 1957. Pocházel ze Smržic, ale v poslední době bydlel v Kostelci na Hané. Cirkusu věnoval celý život, nikdy se například neoženil a zemřel bezdětný. Přesto se s ním přišly rozloučit davy lidí. Po smutečním obřadu v místním kostele sv. Petra a Pavla bylo jeho tělo uloženo do rodinné hrobky na smržickém hřbitově.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • supersektor
 • finsis
 • olympic
 • Pozvánka na box
 • koncert
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI „U RYBÁŘE“?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu