Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Velkou rodinnou sportovní soutěž navštívily v Kolářových sadech desítky lidí nejrůznějšího věku. Škoda jen nepřejícího počasí, účast mohla být mnohem vyšší. Přesto o zábavu a zajištění sportovní atmosféry bylo postaráno skvěle.

„Na uspořádání rodinné olympiády přišla moje kolegyně Martina Šponarová, která se mnou připravuje úspěšné akce Restaurant Day. Myšlenku rodinného klání jsem pak probrala s vedením Sportcentra DDM a akce byla na světě,“ objasnila původ nápadu Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. „Hlavním cílem je vylákat lidi z domu od počítačů a televizí do parku, kde se mohou setkat s dalšími spoluobčany.“
Účastníci rodinných družstev absolvovali celkem devět úkolů, které byly připraveny na různých stanovištích v Kolářových sadech. „Vůbec se při těchto závodech nejedná o čas, ale o splnění úkolů. Pokud se rodinám zadaří zvládnout všechny sportovní disciplíny, mezi nimiž je například kroket, lakros, pétanque či štafeta, obdrží zlatou medaili, diplom a spoustu sladkostí,“ prozradila Večerníku Sokolová s tím, že medailí se rozdala plná stovka.
U startu příchozí vítala primátorka Alena Rašková. „Byla bych moc ráda, kdybychom díky této akci ukázali, že slovo rodina stále něco znamená. Rodiče v dnešní době bohužel z důvodu pracovní vytíženosti nemají na děti tolik času a měli by společně trávit alespoň sobotu a neděli,“ nechala se slyšet první žena radnice.
Poděkování organizátorů pak míří ke společnostem Sezako, Neo Finances a Spolku koncesionářů taxi Prostějov za finanční podporu. „Spolupráce si velice vážím,“ vzkázala Sokolová.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...