Dobrý večer, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Velkou rodinnou sportovní soutěž navštívily v Kolářových sadech desítky lidí nejrůznějšího věku. Škoda jen nepřejícího počasí, účast mohla být mnohem vyšší. Přesto o zábavu a zajištění sportovní atmosféry bylo postaráno skvěle.

„Na uspořádání rodinné olympiády přišla moje kolegyně Martina Šponarová, která se mnou připravuje úspěšné akce Restaurant Day. Myšlenku rodinného klání jsem pak probrala s vedením Sportcentra DDM a akce byla na světě,“ objasnila původ nápadu Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. „Hlavním cílem je vylákat lidi z domu od počítačů a televizí do parku, kde se mohou setkat s dalšími spoluobčany.“
Účastníci rodinných družstev absolvovali celkem devět úkolů, které byly připraveny na různých stanovištích v Kolářových sadech. „Vůbec se při těchto závodech nejedná o čas, ale o splnění úkolů. Pokud se rodinám zadaří zvládnout všechny sportovní disciplíny, mezi nimiž je například kroket, lakros, pétanque či štafeta, obdrží zlatou medaili, diplom a spoustu sladkostí,“ prozradila Večerníku Sokolová s tím, že medailí se rozdala plná stovka.
U startu příchozí vítala primátorka Alena Rašková. „Byla bych moc ráda, kdybychom díky této akci ukázali, že slovo rodina stále něco znamená. Rodiče v dnešní době bohužel z důvodu pracovní vytíženosti nemají na děti tolik času a měli by společně trávit alespoň sobotu a neděli,“ nechala se slyšet první žena radnice.
Poděkování organizátorů pak míří ke společnostem Sezako, Neo Finances a Spolku koncesionářů taxi Prostějov za finanční podporu. „Spolupráce si velice vážím,“ vzkázala Sokolová.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...