Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

FOTOGALERIE  Velkou rodinnou sportovní soutěž navštívily v Kolářových sadech desítky lidí nejrůznějšího věku. Škoda jen nepřejícího počasí, účast mohla být mnohem vyšší. Přesto o zábavu a zajištění sportovní atmosféry bylo postaráno skvěle.

„Na uspořádání rodinné olympiády přišla moje kolegyně Martina Šponarová, která se mnou připravuje úspěšné akce Restaurant Day. Myšlenku rodinného klání jsem pak probrala s vedením Sportcentra DDM a akce byla na světě,“ objasnila původ nápadu Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova. „Hlavním cílem je vylákat lidi z domu od počítačů a televizí do parku, kde se mohou setkat s dalšími spoluobčany.“
Účastníci rodinných družstev absolvovali celkem devět úkolů, které byly připraveny na různých stanovištích v Kolářových sadech. „Vůbec se při těchto závodech nejedná o čas, ale o splnění úkolů. Pokud se rodinám zadaří zvládnout všechny sportovní disciplíny, mezi nimiž je například kroket, lakros, pétanque či štafeta, obdrží zlatou medaili, diplom a spoustu sladkostí,“ prozradila Večerníku Sokolová s tím, že medailí se rozdala plná stovka.
U startu příchozí vítala primátorka Alena Rašková. „Byla bych moc ráda, kdybychom díky této akci ukázali, že slovo rodina stále něco znamená. Rodiče v dnešní době bohužel z důvodu pracovní vytíženosti nemají na děti tolik času a měli by společně trávit alespoň sobotu a neděli,“ nechala se slyšet první žena radnice.
Poděkování organizátorů pak míří ke společnostem Sezako, Neo Finances a Spolku koncesionářů taxi Prostějov za finanční podporu. „Spolupráce si velice vážím,“ vzkázala Sokolová.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL