Dobré odpoledne, dnes je úterý 17.10.2017
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní otaslavické hody předčily co do počtu připravených akcí všechna očekávání jak místních občanů, tak i návštěvníků obce a hostů. Program byl bohatý nejen předminulou sobotu, ale i v neděli. Přitom původně měl být hodový víkend obdobný jako k minulých letech...

Jakými novinkami se Otaslavice pochlubily? „Na páteční divadelní představení v místní sokolovně navázala výstava Otaslavice v barvách, kterou připravil místní rodák Pavel Dolák za vydatné pomoci starosty obce Marka Hýbla. Postupně hodový program doplnila nová akce nazvaná stylově Buchtobraní. Tu ve spolupráci s místními hasiči zorganizovala skupinka takzvaných Zapálených žen,“ prozradila Večerníku místostarostka obce Božena Bartošová. Na ochutnávku bylo připraveno patnáct vzorků. První tři vítězky soutěže o Hodovou buchtu 2017 získaly hodnotné ceny věnované do soutěže místními hasiči, obcí Otaslavice a místostarostkou Boženou Bartošovou, i když si nakonec všechny účastnice soutěže odnesly drobné dárky.
Jak už Večerník v minulém čísle informoval, největší atrakcí letošních hodů bylo bezesporu slavnostní otevření Muzea řemesel Otaslavicka na faře. Po oba víkendové dny se hrnuly do horních prostor fary davy zájemců a záměr obce zřídit toto muzeum byl hodnocen pozitivně.
„Pochopitelně se objevily i drobné připomínky pamětníků k autentičnosti exponátů, třeba v bývalé oficíně (kadeřnictví - pozn. red.) nebyl zdroj vody a od nepaměti se chodilo do obecní studny s konví,“ poukázala na zpětnou vazbu návštěvníků aktivní místostarostka.
Velkým lákadlem se stalo rytířské klání ve venkovním areálu fary, kde skupina šermířů předvedla profesionální výkony. „Bohužel se obec o připravované akci dozvěděla v polovině týdne, proto nemohla být v předstihu prezentována do širokého okolí, organizátorem byl Pavel Moš,“ zalitoval starosta Marek Hýbl.
Hodový víkend provázely i akce sportovní. V sobotu 30. září proběhl Memoriál Josefa Pospíšila ve volejbale, v neděli 1. října fotbalový zápas s rezervou Brodku u Prostějova a dva zápasy stolních tenistů. Nechyběla ani sobotní hodová diskotéka v sokolovně, nedělní odpoledne pak zpestřilo vystoupení místní skupiny K2. Po celý uplynulý týden pak obec obsadily tradiční kolotoče.
„Připravit a zajistit jednotlivé akce bylo sice náročnější, ale veliká návštěvnost a pozitivní reakce ukázaly, že se obec Otaslavice dala správným směrem. Dostala se do povědomí širokého okolí a zařadila se tak mezi obce, v nichž se pořád něco děje,“ zhodnotil náročný víkend Hýbl.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • ČSSD - Holík
  • KSČM - Šulda
  • SPD - Okamura
  • fiat
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Blíží se parlamentní volby. Koho budete volit?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Otevřené srdce za pastelku

Dva tucty středoškoláků doplněné žáky čtyř základních škol se uplynulou středu vydaly do prostějovských ulic, aby všichni společně prodejem bílých pastelek za „tři pětky“ vybrali potřebné peníze na pomoc nevidomým. Prostějované měli svá srdce i peněženky otevřené, výše vybrané částky je ale zatím neznámá. 

 

Pátek třináctého

Snad jen osmačtyřicetiletý muž se má právo vymlouvat na pověru, která provází podobný den a datum. Minulý pátek ráno dotyčný svým autem vjel bůhví proč do protisměru v Kojetínské ulici a čelně se střetl s protijedoucím vozidlem. V něm se zranily dvě ženy, které sanitka převezla do nemocnice. 

Osobnost týdne

PETR ČTVRTNÍČEK
42 02 ctvrtnicekDesátý ročník divadelní přehlídky Aplaus 2017 pokračoval v Městském divadle v Prostějově druhým dílem. Pražské divadlo Na zábradlí právě s excelentním Petrem Čtvrtníčkem představilo inscenaci Hamlet. Také on se zamýšlel nad otázkou, zda „být, či nebýt“... 

Číslo týdne

2607

Přesně tolik lidí je aktuálně v Prostějově bez práce. Nízká nezaměstnanost panuje v místním regionu i nadále. Navíc přes Úřad práce ČR firmy poptávají zaměstnance na 1 784 volných míst, takže výběr je velice pestrý. Podíl nezaměstnaných činí 2,7 procenta, což Prostějov řadí pod celorepublikový průměr! 

Výrok týdne

„TEN VRAH JE

ALE JINAK

NEŠKODNEJ!“

Současný obyvatel azylového domu

Pavel Jakubčík se takto vyjádřil

k jednomu svému spolubydlícímu

z_pozvanka_MSFL