Příjemnou noc, dnes je pondělí 18.12.2017
svátek slaví Miloslav,
zítra Ester
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní otaslavické hody předčily co do počtu připravených akcí všechna očekávání jak místních občanů, tak i návštěvníků obce a hostů. Program byl bohatý nejen předminulou sobotu, ale i v neděli. Přitom původně měl být hodový víkend obdobný jako k minulých letech...

Jakými novinkami se Otaslavice pochlubily? „Na páteční divadelní představení v místní sokolovně navázala výstava Otaslavice v barvách, kterou připravil místní rodák Pavel Dolák za vydatné pomoci starosty obce Marka Hýbla. Postupně hodový program doplnila nová akce nazvaná stylově Buchtobraní. Tu ve spolupráci s místními hasiči zorganizovala skupinka takzvaných Zapálených žen,“ prozradila Večerníku místostarostka obce Božena Bartošová. Na ochutnávku bylo připraveno patnáct vzorků. První tři vítězky soutěže o Hodovou buchtu 2017 získaly hodnotné ceny věnované do soutěže místními hasiči, obcí Otaslavice a místostarostkou Boženou Bartošovou, i když si nakonec všechny účastnice soutěže odnesly drobné dárky.
Jak už Večerník v minulém čísle informoval, největší atrakcí letošních hodů bylo bezesporu slavnostní otevření Muzea řemesel Otaslavicka na faře. Po oba víkendové dny se hrnuly do horních prostor fary davy zájemců a záměr obce zřídit toto muzeum byl hodnocen pozitivně.
„Pochopitelně se objevily i drobné připomínky pamětníků k autentičnosti exponátů, třeba v bývalé oficíně (kadeřnictví - pozn. red.) nebyl zdroj vody a od nepaměti se chodilo do obecní studny s konví,“ poukázala na zpětnou vazbu návštěvníků aktivní místostarostka.
Velkým lákadlem se stalo rytířské klání ve venkovním areálu fary, kde skupina šermířů předvedla profesionální výkony. „Bohužel se obec o připravované akci dozvěděla v polovině týdne, proto nemohla být v předstihu prezentována do širokého okolí, organizátorem byl Pavel Moš,“ zalitoval starosta Marek Hýbl.
Hodový víkend provázely i akce sportovní. V sobotu 30. září proběhl Memoriál Josefa Pospíšila ve volejbale, v neděli 1. října fotbalový zápas s rezervou Brodku u Prostějova a dva zápasy stolních tenistů. Nechyběla ani sobotní hodová diskotéka v sokolovně, nedělní odpoledne pak zpestřilo vystoupení místní skupiny K2. Po celý uplynulý týden pak obec obsadily tradiční kolotoče.
„Připravit a zajistit jednotlivé akce bylo sice náročnější, ale veliká návštěvnost a pozitivní reakce ukázaly, že se obec Otaslavice dala správným směrem. Dostala se do povědomí širokého okolí a zařadila se tak mezi obce, v nichž se pořád něco děje,“ zhodnotil náročný víkend Hýbl.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Všechno hned dvakrát!

Stálo to spoustu potu, ale podařilo se. Kolektiv Večerníku připravil dnes pro své čtenáře všechno tuplovaně. Dvojité číslo, dvě speciální přílohy a televizní program dokonce na tři týdny. Tož ať nás čtou!

 

Něco tu Rusové nechali!

Při zemních pracích na výstavbě nového výrobního areálu firmy Mubea byla v průmyslové zóně nalezena letecká bomba. Ta zřejmě pochází z ruského bombardování města 8. května 1945.

Osobnost týdne

Číslo týdne

1 109 000 000

Hodně přes miliardu korun spotřebuje prostějovský magistrát v roce 2018. Rozpočet města na příští rok ale zastupitelé schválili, přestože k němu měli několik výhrad

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla