Dobré dopoledne, dnes je pátek 17.8.2018
svátek slaví Petra,
zítra Helena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní otaslavické hody předčily co do počtu připravených akcí všechna očekávání jak místních občanů, tak i návštěvníků obce a hostů. Program byl bohatý nejen předminulou sobotu, ale i v neděli. Přitom původně měl být hodový víkend obdobný jako k minulých letech...

Jakými novinkami se Otaslavice pochlubily? „Na páteční divadelní představení v místní sokolovně navázala výstava Otaslavice v barvách, kterou připravil místní rodák Pavel Dolák za vydatné pomoci starosty obce Marka Hýbla. Postupně hodový program doplnila nová akce nazvaná stylově Buchtobraní. Tu ve spolupráci s místními hasiči zorganizovala skupinka takzvaných Zapálených žen,“ prozradila Večerníku místostarostka obce Božena Bartošová. Na ochutnávku bylo připraveno patnáct vzorků. První tři vítězky soutěže o Hodovou buchtu 2017 získaly hodnotné ceny věnované do soutěže místními hasiči, obcí Otaslavice a místostarostkou Boženou Bartošovou, i když si nakonec všechny účastnice soutěže odnesly drobné dárky.
Jak už Večerník v minulém čísle informoval, největší atrakcí letošních hodů bylo bezesporu slavnostní otevření Muzea řemesel Otaslavicka na faře. Po oba víkendové dny se hrnuly do horních prostor fary davy zájemců a záměr obce zřídit toto muzeum byl hodnocen pozitivně.
„Pochopitelně se objevily i drobné připomínky pamětníků k autentičnosti exponátů, třeba v bývalé oficíně (kadeřnictví - pozn. red.) nebyl zdroj vody a od nepaměti se chodilo do obecní studny s konví,“ poukázala na zpětnou vazbu návštěvníků aktivní místostarostka.
Velkým lákadlem se stalo rytířské klání ve venkovním areálu fary, kde skupina šermířů předvedla profesionální výkony. „Bohužel se obec o připravované akci dozvěděla v polovině týdne, proto nemohla být v předstihu prezentována do širokého okolí, organizátorem byl Pavel Moš,“ zalitoval starosta Marek Hýbl.
Hodový víkend provázely i akce sportovní. V sobotu 30. září proběhl Memoriál Josefa Pospíšila ve volejbale, v neděli 1. října fotbalový zápas s rezervou Brodku u Prostějova a dva zápasy stolních tenistů. Nechyběla ani sobotní hodová diskotéka v sokolovně, nedělní odpoledne pak zpestřilo vystoupení místní skupiny K2. Po celý uplynulý týden pak obec obsadily tradiční kolotoče.
„Připravit a zajistit jednotlivé akce bylo sice náročnější, ale veliká návštěvnost a pozitivní reakce ukázaly, že se obec Otaslavice dala správným směrem. Dostala se do povědomí širokého okolí a zařadila se tak mezi obce, v nichž se pořád něco děje,“ zhodnotil náročný víkend Hýbl.

Total Comments

  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už jen hygienici.

Dělníci na vrahovickém koupališti dělají všechno pro to, aby se brány novotou vonícího areálu otevřely pro veřejnost už tento pátek 17. srpna. Dnes už na koupaliště přijdou jen hygienici, kteří posoudí kvalitu vody v již napuštěném bazénu. Všichni věří, že v pátek se už budou skákat šipky!

Trestuhodná nepozornost. 

Těžko říct, na co myslel třiatřicetiletý šofér, když vjížděl na nechráněný železniční přejezd v Kostelci na Hané. Kdyby se věnoval řízení, zpozoroval by, že na přejezd se blíží houkající vlak. Takto došlo ke srážce, kterou těžkým zraněním odnesl nezletilý chlapec...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

HYNEK BARTOŇ
33 02 bartČtrnáctiletý nadějný tenista TK Agrofert Prostějov přispěl na domácích kurtech k senzaci, když společně se svými spoluhráči senzačně došel až do finále mistrovství světa žákovských týmů. V boji o zlato sice už Češi nestačili na USA, ale stříbro je pro nenasazený a těsně před startem oslabený výběr doslova majstrštykem.

Total Comments

Číslo týdne

 2151
Počet nezaměstnaných v Prostějově po dlouhé době sice mírně vzrostl, ovšem stále je náš region v popředí celostátních statistik. Na místní pobočce Úřadu práce je totiž hlášeno 2 151 volných míst a jsme tak jedním ze tří měst v republice, kdy je tento počet vyšší než nahlášených osob bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„UNÁHLIL JSME SE...“
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments