Dobré odpoledne, dnes je neděle 18.3.2018
svátek slaví Eduard,
zítra Josef
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Letošní otaslavické hody předčily co do počtu připravených akcí všechna očekávání jak místních občanů, tak i návštěvníků obce a hostů. Program byl bohatý nejen předminulou sobotu, ale i v neděli. Přitom původně měl být hodový víkend obdobný jako k minulých letech...

Jakými novinkami se Otaslavice pochlubily? „Na páteční divadelní představení v místní sokolovně navázala výstava Otaslavice v barvách, kterou připravil místní rodák Pavel Dolák za vydatné pomoci starosty obce Marka Hýbla. Postupně hodový program doplnila nová akce nazvaná stylově Buchtobraní. Tu ve spolupráci s místními hasiči zorganizovala skupinka takzvaných Zapálených žen,“ prozradila Večerníku místostarostka obce Božena Bartošová. Na ochutnávku bylo připraveno patnáct vzorků. První tři vítězky soutěže o Hodovou buchtu 2017 získaly hodnotné ceny věnované do soutěže místními hasiči, obcí Otaslavice a místostarostkou Boženou Bartošovou, i když si nakonec všechny účastnice soutěže odnesly drobné dárky.
Jak už Večerník v minulém čísle informoval, největší atrakcí letošních hodů bylo bezesporu slavnostní otevření Muzea řemesel Otaslavicka na faře. Po oba víkendové dny se hrnuly do horních prostor fary davy zájemců a záměr obce zřídit toto muzeum byl hodnocen pozitivně.
„Pochopitelně se objevily i drobné připomínky pamětníků k autentičnosti exponátů, třeba v bývalé oficíně (kadeřnictví - pozn. red.) nebyl zdroj vody a od nepaměti se chodilo do obecní studny s konví,“ poukázala na zpětnou vazbu návštěvníků aktivní místostarostka.
Velkým lákadlem se stalo rytířské klání ve venkovním areálu fary, kde skupina šermířů předvedla profesionální výkony. „Bohužel se obec o připravované akci dozvěděla v polovině týdne, proto nemohla být v předstihu prezentována do širokého okolí, organizátorem byl Pavel Moš,“ zalitoval starosta Marek Hýbl.
Hodový víkend provázely i akce sportovní. V sobotu 30. září proběhl Memoriál Josefa Pospíšila ve volejbale, v neděli 1. října fotbalový zápas s rezervou Brodku u Prostějova a dva zápasy stolních tenistů. Nechyběla ani sobotní hodová diskotéka v sokolovně, nedělní odpoledne pak zpestřilo vystoupení místní skupiny K2. Po celý uplynulý týden pak obec obsadily tradiční kolotoče.
„Připravit a zajistit jednotlivé akce bylo sice náročnější, ale veliká návštěvnost a pozitivní reakce ukázaly, že se obec Otaslavice dala správným směrem. Dostala se do povědomí širokého okolí a zařadila se tak mezi obce, v nichž se pořád něco děje,“ zhodnotil náročný víkend Hýbl.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • interforst
  • Hledání kraslic
  • interier nabytek
  • semo
  • JH Reality
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Dojde konečně na „parlament“?

Ledy se konečně hnuly směrem ke kritizovanému domu hrůzy v ulici Šárka. Prostějovští radní se rozhodli u odborníků zjistit, kolik by stála rekonstrukce domu se sociálními byty, který se na mnoha místech už doslova rozpadá. O levnější variantě, tedy zbourání, prý nemůže být ani řeči! 
 

Rozhodnuto, ale jak?

Nejvyšší soud ČR už rozhodl ve věci odvolání společnosti Prior proti rozsudku na neplatnost smlouvy mezi městem Prostějovem a společností Manthellan. Jak verdikt zní, zatím není známé, zůstává totiž neveřejný. Potíž je v tom, že nejdříve jej musí písemně obdržet obě strany sporu. Napětí vzrůstá...

Osobnost týdne

ALBERT HALMO
Nejen kulturní veřejnost zarmoutila tato smutná zpráva. Minulé pondělí 5. března ve věku 58 let zemřel Albert Halmo. „Albi“ byl veřejně známý zejména jako vůdčí osobnost Fotoklubu Prostějov. Zároveň měl lví podíl na fungování Galerie u Hanáka ve Školní ulici v Prostějově. Jeho pohřeb se koná tento pátek.

albert copy

Číslo týdne

 8815

Tohle není zrovna optimistické číslo... Ze statistik Policie ČR za rok 2017 vyplývá, že se hned bezmála osm tisíc lidí dopustilo v Prostějově přestupku. Prostějovští strážci zákona řešili přesně 7 227 občanů ČR a 247 cizinců. Znamená to, že proti zákonu se vloni provinil zhruba každý šestý Prostějovan!

Výrok týdne

„OCHUTNÁVKA TAM TEDY ROZHODNĚ NEBUDE!“

Náměstek primátorky Pavel Smetana ozval novináře na prohlídku protidrogového vlaku, ovšem bez toho, že by si v něm mohl třeba někdo „šňupnout“ nebo „píchnout“...