Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 18.10.2018
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již pošesté za sebou se v Jednově uskutečnilo rozsvícení vánočního stromu spojené s mikulášskou nadílkou. Tentokrát si celou událost nenechaly ujít více než tři stovky občanů, přibližně třetinu z nich tvořily o sobotním večeru děti.

„Akce byla velice vydařená, účast je každým rokem stále větší. Poprvé jsme společně rozsvěcovali vánoční strom před kostelem v Jednově v roce 2012, na přípravě se podílejí obec, všechny místní spolky i farnost. Přípravu koordinuje sportovně-kulturní výbor a všichni jsou zapojeni jako dobrovolníci,“ pochvalovala si další vydařenou událost starostka Suchdola, jehož místní části je i Jednov, Jitka Zahálková.
O zajištění stromu, jeho umístění i nazdobení se postarali jednovští hasiči, jejich kolegové ze Suchdola zajišťovali Mikulášskou družinu a hasiči z Labutic připravovali svařené víno. O napečení vychválených koláčů se zasloužil klub seniorů ze Suchdola, Orel Suchdol se chopil přípravy čaje pro děti a pomoci při organizaci, zapojila se i farnost.
Během podvečera se předvedly děti z Mateřské školy Suchdol a z kroužku sborového zpěvu ze základní školy v Brodku u Konice, kulturní zážitek podtrhli svým hudebním vystoupením trubači František Šustr a Alois Pospíšil. Moderaci celé akce si již tradičně vzal na starost Láďa „Sovjet“ Rus.
Strom darovala ze své suchdolské zahrady paní Jarmila Fojtíková a jeho světýlka budou každý večer připomínat, že Vánoce se již blíží, do svátků pokoje a míru již zbývají pouze necelé tři týdny. 

Total Comments

  • finsys
  • kostelec n h
  • stavebniny
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s novou vládou prostějovské radnice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Babí léto v plné kráse.

Po celý uplynulý týden panovalo v  prostějovském regionu příznivé počasí, které svádělo k podzimním procházkám. Leckde dokonce padaly i rekordní teploty, když se rtuť teploměru vyšplhala až k 23 stupňům. Nechme se překvapit, jak dlouho prosluněné nebe vydrží.

Vůně punče se prodražila.

Je to zřejmě to nejlepší pro každého návštěvníka, tak proč tomu nedat za ucho? Prostějovští radní schválili navýšení poplatku pro prodejce alkoholu během vánočního jarmarku, tudíž letos stánkaři prodávající punč a další alkoholové dobroty zaplatí až 1 250 korun za den.

Total Comments

Osobnost týdne

BOLEK A VLADIMÍR POLÍVKOVI
polivkovi copyKonečně! Po mnoha peripetiích a dvou odkladech dorazil do Prostějova Bolek Polívka se synem Vladimírem. V Městském divadle v Prostějově jim aplaudovalo dlouho dopředu vyprodané hlediště, protože jejich kus Šašek a syn je opravdu famózní.

Total Comments

Číslo týdne

 1725
Přesně tolik lidí bez zaměstnání eviduje aktuálně Úřad práce v Prostějově. Z uvedeného počtu je 990 žen. Pozoruhodným faktem je, že jako v jednom z mála měst v republice je zde počet hlášených volných míst větší než počet nezaměstnaných! .

Total Comments

Výrok týdne

„PTEJTE SE, NA CO CHCETE,
ODPOVÍM, NA CO CHCI JÁ!“

S úsměvem od ucha k uchu přivítala novináře na středeční tiskové konferenci rady města primátorka Alena Rašková

Total Comments