Dobré ráno, dnes je sobota 16.12.2017
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již pošesté za sebou se v Jednově uskutečnilo rozsvícení vánočního stromu spojené s mikulášskou nadílkou. Tentokrát si celou událost nenechaly ujít více než tři stovky občanů, přibližně třetinu z nich tvořily o sobotním večeru děti.

„Akce byla velice vydařená, účast je každým rokem stále větší. Poprvé jsme společně rozsvěcovali vánoční strom před kostelem v Jednově v roce 2012, na přípravě se podílejí obec, všechny místní spolky i farnost. Přípravu koordinuje sportovně-kulturní výbor a všichni jsou zapojeni jako dobrovolníci,“ pochvalovala si další vydařenou událost starostka Suchdola, jehož místní části je i Jednov, Jitka Zahálková.
O zajištění stromu, jeho umístění i nazdobení se postarali jednovští hasiči, jejich kolegové ze Suchdola zajišťovali Mikulášskou družinu a hasiči z Labutic připravovali svařené víno. O napečení vychválených koláčů se zasloužil klub seniorů ze Suchdola, Orel Suchdol se chopil přípravy čaje pro děti a pomoci při organizaci, zapojila se i farnost.
Během podvečera se předvedly děti z Mateřské školy Suchdol a z kroužku sborového zpěvu ze základní školy v Brodku u Konice, kulturní zážitek podtrhli svým hudebním vystoupením trubači František Šustr a Alois Pospíšil. Moderaci celé akce si již tradičně vzal na starost Láďa „Sovjet“ Rus.
Strom darovala ze své suchdolské zahrady paní Jarmila Fojtíková a jeho světýlka budou každý večer připomínat, že Vánoce se již blíží, do svátků pokoje a míru již zbývají pouze necelé tři týdny. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Laski
 • PROHLÍDKY ADVENT
 • Goosens
 • Toray
 • Velebova
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se chystáte na vánoční svátky?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Pošta pro tebe přes Večerník.

IV minulém vydání jsme zveřejnili výzvu České televize. Pořad Pošta pro tebe vyhlásil pátrání po dvou lidech z Prostějovska. Stopy vedoucí k jednomu z nich jsme díky naší čtenářce televizi předali! Sháňka po Jaroslavu Ševčíkovi z Čech pod Kosířem tak dopadla dobře.

 

Jako v brlohu bezdomovců!

Bývalý vedoucí kina Metro 70 v Prostějově Ivan Čech zcela jistě není pořádkumilovný člověk. Před pár týdny byl otevřen byt, který v kině dlouhá léta obýval. A komisařům se zvedal žaludek při pohledu na svinčík, který tam Čech zanechal. Oprava zdevastovaného bytu bude hodně drahá.

Osobnost týdne

JARMILA POSPÍŠILOVÁ
50 02 pospisilova copyPodkrovní sál Městské knihovny v Prostějově byl o středečním podvečeru svědkem dalšího přírůstku literární tvorby právničky a starostky Vincencova. Její osmnáctá kniha v pořadí nese lehce pohádkový titul Malovaná pýcha.

Číslo týdne

2,4

Kam až to povede? Za krátký čas to bude v Prostějově snad jako za komunistů, kdy prostě na práci „nebyli lidi“. Místní region opět dosáhl rekordu v nezaměstnanosti, podíl lidí bez práce činí neuvěřitelné 2,4 procenta. Litujeme firmy, které marně shánějí kvalifikované pracovníky...

Výrok týdne

„NECHCE ZA TO NIC.

I DO PROSTĚJOVAPŘIJEL ZA SVÉ!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková

takto reagovala na otázku, co stojí městskou kasu mediátor Vladimír Špidla