Dobré dopoledne, dnes je sobota 24.3.2018
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již pošesté za sebou se v Jednově uskutečnilo rozsvícení vánočního stromu spojené s mikulášskou nadílkou. Tentokrát si celou událost nenechaly ujít více než tři stovky občanů, přibližně třetinu z nich tvořily o sobotním večeru děti.

„Akce byla velice vydařená, účast je každým rokem stále větší. Poprvé jsme společně rozsvěcovali vánoční strom před kostelem v Jednově v roce 2012, na přípravě se podílejí obec, všechny místní spolky i farnost. Přípravu koordinuje sportovně-kulturní výbor a všichni jsou zapojeni jako dobrovolníci,“ pochvalovala si další vydařenou událost starostka Suchdola, jehož místní části je i Jednov, Jitka Zahálková.
O zajištění stromu, jeho umístění i nazdobení se postarali jednovští hasiči, jejich kolegové ze Suchdola zajišťovali Mikulášskou družinu a hasiči z Labutic připravovali svařené víno. O napečení vychválených koláčů se zasloužil klub seniorů ze Suchdola, Orel Suchdol se chopil přípravy čaje pro děti a pomoci při organizaci, zapojila se i farnost.
Během podvečera se předvedly děti z Mateřské školy Suchdol a z kroužku sborového zpěvu ze základní školy v Brodku u Konice, kulturní zážitek podtrhli svým hudebním vystoupením trubači František Šustr a Alois Pospíšil. Moderaci celé akce si již tradičně vzal na starost Láďa „Sovjet“ Rus.
Strom darovala ze své suchdolské zahrady paní Jarmila Fojtíková a jeho světýlka budou každý večer připomínat, že Vánoce se již blíží, do svátků pokoje a míru již zbývají pouze necelé tři týdny. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Kino Metro 70 Jarmark
 • Jarmark Ptrostějov
 • residence kostelecka
 • Hledání kraslic
 • hestego
 • agrop
 • linaplast
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na uzavírku Brněnské ulice?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Cestovali jsme s Kolbabou.

Tak to byla opravdu rekreace! Známý cestovatel Jiří Kolbaba imponoval minulé úterý vyprodanému sálu prostějovského kina Metro 70. Poutavé vyprávění, fotografie i promítání o jeho nedávné cestě po Islandu zapůsobily také na redaktora Večerníku tak, jako kdyby byl na výpravě s ním.

Znovu, a od začátku!

Spor mezi prostějovským magistrátem a společností Manthellan se dostal skoro na samý začátek. Nejvyšší soud ČR totiž zrušil rozsudek Krajského soudu v Brně, který považoval vzájemné smlouvy o pronájmu pozemků v centru města za platné. Teď se celý proces vrací zpět do Brna a finální řešení se tak zase prodlouží...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

JINDŘICH ŠTREITstreitMinulou středu se v kině Metro 70 v Prostějově promítal filmový dokument o světoznámém fotografovi Jindřichu Štreitovi. Snad žádný z umělců se ve svém oboru nedokázal udržet tak dlouho na špičce jako tento jednasedmdesátiletý kumštýř.

Číslo týdne

 2501

To je ještě něco mnohem víc než epidemie! Krajská hygienická stanice vydala v pondělí novou statistiku počtu chřipkou nemocných lidí. V rámci Olomouckého kraje je na tom Prostějov absolutně nejhůře, aktuálně v uplnyulém týdnu trpělo dva a půl tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. 

Výrok týdne

„KDE NIC NENÍ, ANI SMRT NEBERE!“

Primátorka Prostějova Alena Rašková  takto zdůvodnila skutečnost, že Domovní správa Prostějov i tentokrát odepsalastatisícové pohledávky
za obyvateli městských
bytů, kteří dluží mnoho let na nájemném