Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 19.7.2018
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Již pošesté za sebou se v Jednově uskutečnilo rozsvícení vánočního stromu spojené s mikulášskou nadílkou. Tentokrát si celou událost nenechaly ujít více než tři stovky občanů, přibližně třetinu z nich tvořily o sobotním večeru děti.

„Akce byla velice vydařená, účast je každým rokem stále větší. Poprvé jsme společně rozsvěcovali vánoční strom před kostelem v Jednově v roce 2012, na přípravě se podílejí obec, všechny místní spolky i farnost. Přípravu koordinuje sportovně-kulturní výbor a všichni jsou zapojeni jako dobrovolníci,“ pochvalovala si další vydařenou událost starostka Suchdola, jehož místní části je i Jednov, Jitka Zahálková.
O zajištění stromu, jeho umístění i nazdobení se postarali jednovští hasiči, jejich kolegové ze Suchdola zajišťovali Mikulášskou družinu a hasiči z Labutic připravovali svařené víno. O napečení vychválených koláčů se zasloužil klub seniorů ze Suchdola, Orel Suchdol se chopil přípravy čaje pro děti a pomoci při organizaci, zapojila se i farnost.
Během podvečera se předvedly děti z Mateřské školy Suchdol a z kroužku sborového zpěvu ze základní školy v Brodku u Konice, kulturní zážitek podtrhli svým hudebním vystoupením trubači František Šustr a Alois Pospíšil. Moderaci celé akce si již tradičně vzal na starost Láďa „Sovjet“ Rus.
Strom darovala ze své suchdolské zahrady paní Jarmila Fojtíková a jeho světýlka budou každý večer připomínat, že Vánoce se již blíží, do svátků pokoje a míru již zbývají pouze necelé tři týdny. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Fokus Optik
  • Mirai
  • Agel
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí zrekonstruované náměstí Spojenců?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Myší díra“ se opraví.

Sice to bude znamenat další dopravní komplikace ve městě, ale na druhé straně tam už konečně bude bezpečno! Už příští týden dojde k uzavírce Říční ulice v Prostějově a rekonstrukci komunikace v okolí dálničního nadjezdu. Ta slibuje rozšíření silnice a také nové oplocení u zahrádek.


Podezření bez pachatele.

Proto to tak dlouho trvalo! Vyšetřování ničivého požáru budovy reklamní agentury Cheops v Olomoucké ulici z 28. ledna je ukončeno. Ovšem s prapodivným závěrem. Kriminalisté mají podezření ze žhářství, ovšem chybí jim důkazy k obvinění konkrétní osoby! Případ je tedy odložen.

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
Hlavní organizátor tradičního Rock Memory Of na plumlovské přehradě si zaslouží uznání. Jednak bubeník skupiny Plus exceloval přímo na pódiu a jednak připravil fanouškům starého dobrého rocku bezvadné zázemí.

zlama

Číslo týdne

 1762
A zase je jich méně! Lidí bez práce v Prostějově neustále ubývá, k poslednímu červnovému dni jich bylo už jen 1 762! Zajímavou skutečností bezesporu je, že z tohoto počtu je 1 608 žen, čili drtivá většina. Podíl nezaměstnaných se v Prostějově snížil na 2,3 procenta.

Výrok týdne

Jdu ze hřbitova a tam je rozhodně mnohem víc lidí!


Důchodkyně si takto postěžovala na prostějovském náměstí na doslova vylidněný rynk. Holt, prázdniny...