Dobré poledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 anglictinaJak už jsme se mohli dočíst, školy v Prostějově nespí ani o prázdninách. Probíhají na nich, alespoň na těch městských, masivní rekonstrukční práce. Na jedné ze škol, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, se ale o prázdninách dokonce i vyučovalo!

Jednalo se konkrétně o prostějovskou Střední zdravotnickou školu, kde od 29. července až do 9. srpna probíhal intenzivní jazykový kurz, jenž má název SUMMER SPEAK („letní povídání“ volně přeloženo), proběhl na základě domluvy vedení školy a agentury AIESEC.

Cílem není ono klasické biflování anglických slovíček a pilování skloňování a časování, kterým žactvo doslova trpí během školního roku, ale naopak odbourat ostych a naučit se komunikovat o nejrůznějších tématech přímo s cizinci, kteří přijíždějí na základě pozvání agentury a hovoří také anglicky. Na škole se tedy postupně prostřídali ruská lektorka Káťa, David z Austrálie, Mohamed z Egypta, Samantha z Mexika a Ons z Tuniska.

Po počátečním vzájemném oťukávání se „ledy prolomily“ a obě strany se rozpovídaly. Témata byla různá. Od politiky až přes sport, byly představeny jednak rodné země, tak i rodná města. Vzhledem k tomu, že se jednalo o čtrnáctidenní kurz a venku panovalo exkluzivní letní počasí, probíhala vzájemná konverzace i na jiných místech, takže pokud jste i vy potkali někde v Prostějově „brebentící“ skupinku anglicky, byli to právě členové kurzu SUMMER SPEAK z prostějovské „zdravky“ se svými lektory.

Pochopitelně si žáci rádi poslechli i rodné jazyky svých lektorů, a tak kromě angličtiny bylo možno slyšet také ruštinu, španělštinu a arabštinu. Jak uvedla Petra Němcová z pořádající agentury, tento projekt probíhá po celé republice a záleží jen na zájmu škol, zda do nich své studenty přihlásí. „Studenti naší školy se přihlásili mimo jiné z důvodu, aby odbourali zábrany při styku s cizinci, neboť ve svém budoucím povolání ve zdravotnických zařízeních narazí na cizí státní příslušníky již dnes vcelku běžně a rychlá komunikace může pomoci vyřešit zdravotní problém, ne-li přímo zachránit život,“ uvedla na adresu SUMMER SPEAK ředitelka školy Marie Dostálová.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments