Dobré odpoledne, dnes je pátek 20.9.2019
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 anglictinaJak už jsme se mohli dočíst, školy v Prostějově nespí ani o prázdninách. Probíhají na nich, alespoň na těch městských, masivní rekonstrukční práce. Na jedné ze škol, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, se ale o prázdninách dokonce i vyučovalo!

Jednalo se konkrétně o prostějovskou Střední zdravotnickou školu, kde od 29. července až do 9. srpna probíhal intenzivní jazykový kurz, jenž má název SUMMER SPEAK („letní povídání“ volně přeloženo), proběhl na základě domluvy vedení školy a agentury AIESEC.

Cílem není ono klasické biflování anglických slovíček a pilování skloňování a časování, kterým žactvo doslova trpí během školního roku, ale naopak odbourat ostych a naučit se komunikovat o nejrůznějších tématech přímo s cizinci, kteří přijíždějí na základě pozvání agentury a hovoří také anglicky. Na škole se tedy postupně prostřídali ruská lektorka Káťa, David z Austrálie, Mohamed z Egypta, Samantha z Mexika a Ons z Tuniska.

Po počátečním vzájemném oťukávání se „ledy prolomily“ a obě strany se rozpovídaly. Témata byla různá. Od politiky až přes sport, byly představeny jednak rodné země, tak i rodná města. Vzhledem k tomu, že se jednalo o čtrnáctidenní kurz a venku panovalo exkluzivní letní počasí, probíhala vzájemná konverzace i na jiných místech, takže pokud jste i vy potkali někde v Prostějově „brebentící“ skupinku anglicky, byli to právě členové kurzu SUMMER SPEAK z prostějovské „zdravky“ se svými lektory.

Pochopitelně si žáci rádi poslechli i rodné jazyky svých lektorů, a tak kromě angličtiny bylo možno slyšet také ruštinu, španělštinu a arabštinu. Jak uvedla Petra Němcová z pořádající agentury, tento projekt probíhá po celé republice a záleží jen na zájmu škol, zda do nich své studenty přihlásí. „Studenti naší školy se přihlásili mimo jiné z důvodu, aby odbourali zábrany při styku s cizinci, neboť ve svém budoucím povolání ve zdravotnických zařízeních narazí na cizí státní příslušníky již dnes vcelku běžně a rychlá komunikace může pomoci vyřešit zdravotní problém, ne-li přímo zachránit život,“ uvedla na adresu SUMMER SPEAK ředitelka školy Marie Dostálová.

Total Comments

 • Interforst
 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments