Dobré dopoledne, dnes je úterý 25.6.2019
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 anglictinaJak už jsme se mohli dočíst, školy v Prostějově nespí ani o prázdninách. Probíhají na nich, alespoň na těch městských, masivní rekonstrukční práce. Na jedné ze škol, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, se ale o prázdninách dokonce i vyučovalo!

Jednalo se konkrétně o prostějovskou Střední zdravotnickou školu, kde od 29. července až do 9. srpna probíhal intenzivní jazykový kurz, jenž má název SUMMER SPEAK („letní povídání“ volně přeloženo), proběhl na základě domluvy vedení školy a agentury AIESEC.

Cílem není ono klasické biflování anglických slovíček a pilování skloňování a časování, kterým žactvo doslova trpí během školního roku, ale naopak odbourat ostych a naučit se komunikovat o nejrůznějších tématech přímo s cizinci, kteří přijíždějí na základě pozvání agentury a hovoří také anglicky. Na škole se tedy postupně prostřídali ruská lektorka Káťa, David z Austrálie, Mohamed z Egypta, Samantha z Mexika a Ons z Tuniska.

Po počátečním vzájemném oťukávání se „ledy prolomily“ a obě strany se rozpovídaly. Témata byla různá. Od politiky až přes sport, byly představeny jednak rodné země, tak i rodná města. Vzhledem k tomu, že se jednalo o čtrnáctidenní kurz a venku panovalo exkluzivní letní počasí, probíhala vzájemná konverzace i na jiných místech, takže pokud jste i vy potkali někde v Prostějově „brebentící“ skupinku anglicky, byli to právě členové kurzu SUMMER SPEAK z prostějovské „zdravky“ se svými lektory.

Pochopitelně si žáci rádi poslechli i rodné jazyky svých lektorů, a tak kromě angličtiny bylo možno slyšet také ruštinu, španělštinu a arabštinu. Jak uvedla Petra Němcová z pořádající agentury, tento projekt probíhá po celé republice a záleží jen na zájmu škol, zda do nich své studenty přihlásí. „Studenti naší školy se přihlásili mimo jiné z důvodu, aby odbourali zábrany při styku s cizinci, neboť ve svém budoucím povolání ve zdravotnických zařízeních narazí na cizí státní příslušníky již dnes vcelku běžně a rychlá komunikace může pomoci vyřešit zdravotní problém, ne-li přímo zachránit život,“ uvedla na adresu SUMMER SPEAK ředitelka školy Marie Dostálová.

Total Comments

 • Rock of Memory
 • BIG BEN
 • Jelen
 • Domovní správa Prostějov
 • Prostějov Cup 2019
 • Interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_bigben

Anketa - hlavní

Na kterou z letních akcí se těšíte nejvíce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pokračování tradice.

Na kvalitní vystoupení z Argentiny navázali parašutisté Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov reprezentující Českou republiku při úvodním závodě Světového poháru 2019 na přesnost přistání. Konal se v Chorvatsku a Hanáci přivezli z Balkánu jedno zlato i bronz!

Měsíc potop neskončil.

Jestli si někdo myslel, že záplavy na Němčicku z předminulého týdne byly těmi posledními, co prostějovský region postihly, zmýlil se. Minulý týden vtrhla velká voda po krátké průtrži mračen i do Čech pod Kosířem a Stařechovic. Kanály nestíhaly pobrat veškerou vodu, ta pak vyplavila tři desítky rodinných domů.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel CALLTA
25 callta
V rámci programu Prostějovského léta vystoupil uplynulý čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka zpěvák, kterého obdivuje především mladá generace. Není tedy divu, že mezi stovkami diváků koncertu byly především náctileté fanynky.

Total Comments

Číslo týdne

42 437 704

Přesně tuto sumu peněz muselo v roce 2018 zaplatit statutární město Prostějov za odvoz a likvidaci komunálního odpadu. Občané však prostřednictvím poplatků uhradili pouhou polovinu uvedených nákladů. Odborníci tvrdí, že je to málo!

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ NĚKDO UMÍRÁ,
NESMÍ ANI NA CHVILIČKU
POCIŤOVAT, ŽE JE ODEPSANÝ!“

Odborný garant paliativní péče prostějovské nemocnice Miroslav Kala takto hovořil při slavnostním otevření nového oddělení.

Total Comments