Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 14.11.2019
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 anglictinaJak už jsme se mohli dočíst, školy v Prostějově nespí ani o prázdninách. Probíhají na nich, alespoň na těch městských, masivní rekonstrukční práce. Na jedné ze škol, jejímž zřizovatelem je Olomoucký kraj, se ale o prázdninách dokonce i vyučovalo!

Jednalo se konkrétně o prostějovskou Střední zdravotnickou školu, kde od 29. července až do 9. srpna probíhal intenzivní jazykový kurz, jenž má název SUMMER SPEAK („letní povídání“ volně přeloženo), proběhl na základě domluvy vedení školy a agentury AIESEC.

Cílem není ono klasické biflování anglických slovíček a pilování skloňování a časování, kterým žactvo doslova trpí během školního roku, ale naopak odbourat ostych a naučit se komunikovat o nejrůznějších tématech přímo s cizinci, kteří přijíždějí na základě pozvání agentury a hovoří také anglicky. Na škole se tedy postupně prostřídali ruská lektorka Káťa, David z Austrálie, Mohamed z Egypta, Samantha z Mexika a Ons z Tuniska.

Po počátečním vzájemném oťukávání se „ledy prolomily“ a obě strany se rozpovídaly. Témata byla různá. Od politiky až přes sport, byly představeny jednak rodné země, tak i rodná města. Vzhledem k tomu, že se jednalo o čtrnáctidenní kurz a venku panovalo exkluzivní letní počasí, probíhala vzájemná konverzace i na jiných místech, takže pokud jste i vy potkali někde v Prostějově „brebentící“ skupinku anglicky, byli to právě členové kurzu SUMMER SPEAK z prostějovské „zdravky“ se svými lektory.

Pochopitelně si žáci rádi poslechli i rodné jazyky svých lektorů, a tak kromě angličtiny bylo možno slyšet také ruštinu, španělštinu a arabštinu. Jak uvedla Petra Němcová z pořádající agentury, tento projekt probíhá po celé republice a záleží jen na zájmu škol, zda do nich své studenty přihlásí. „Studenti naší školy se přihlásili mimo jiné z důvodu, aby odbourali zábrany při styku s cizinci, neboť ve svém budoucím povolání ve zdravotnických zařízeních narazí na cizí státní příslušníky již dnes vcelku běžně a rychlá komunikace může pomoci vyřešit zdravotní problém, ne-li přímo zachránit život,“ uvedla na adresu SUMMER SPEAK ředitelka školy Marie Dostálová.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments