Dobrý podvečer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 lipkaMentálně postižená mládež a jejich vedoucí z OS LIPKA si originálně zavzpomínali na letošní olympiádu v ruském Soči. Sportovně motivovanými soutěžemi si zpříjemnili týden a stylově tak i tímto způsobem prožívají letošní léto.

Ne, to opravdu není chyba v nadpisu. Ani klienti denního stacionáře OS LIPKA totiž nezapomněli na skvělé výkony našich olympioniků na letošní zimní olympiádě a připomněli si je opravdu originálním způsobem. Z vedoucích jednotlivých tříd se na týden stali trenéři a z kluků a holek sportovci, kteří se nezalekli teplého počasí a utkali se v letně upravených olympijských disciplínách.

33 lipka2V programu nechyběl hokej, skoky na lyžích ani lyžařský slalom, kde své sportovní nadání předvedla Magda, Petra, Radka, Pavla, Katka, Michal, Staník, Mareček a další. „Nejvíc mě bavil hokej, na ten se dívám i v televizi. Nejradši mám Jardu Jágra,“ přiznal Večerníku uživatel denního stacionáře, mladý sportovec Jarek.

A co by to bylo za olympiádu, bez slavnostního vyhlášení vítězů a předávání medailí? To letos proběhlo v přednáškovém sále Národního domu za přítomnosti mladých olympioniků, jejich rodinných příslušníků, pracovníků denního stacionáře i ředitelky OS LIPKA Renaty Čekalové. Chybět nemohla ani prostějovská senátorka Božena Sekaninová, která je pravidelným čestným hostem na akcích OS LIPKA.

33 lipka3K dobré náladě čtvrtečního odpoledne přispěli i hudebníci z řad mentálně postižené mládeže denního stacionáře, kteří si pod názvem „Lipánci“ vysloužili za své originální hudební vystoupení uznalý potlesk všech přítomných. Kluci a holky z denního stacionáře OS LIPKA si týden plný sportu a soutěžení pořádně užili a hádám, že se už určitě nemůžou dočkat, až se po prázdninách zase sejdou.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-