Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 lipkaMentálně postižená mládež a jejich vedoucí z OS LIPKA si originálně zavzpomínali na letošní olympiádu v ruském Soči. Sportovně motivovanými soutěžemi si zpříjemnili týden a stylově tak i tímto způsobem prožívají letošní léto.

Ne, to opravdu není chyba v nadpisu. Ani klienti denního stacionáře OS LIPKA totiž nezapomněli na skvělé výkony našich olympioniků na letošní zimní olympiádě a připomněli si je opravdu originálním způsobem. Z vedoucích jednotlivých tříd se na týden stali trenéři a z kluků a holek sportovci, kteří se nezalekli teplého počasí a utkali se v letně upravených olympijských disciplínách.

33 lipka2V programu nechyběl hokej, skoky na lyžích ani lyžařský slalom, kde své sportovní nadání předvedla Magda, Petra, Radka, Pavla, Katka, Michal, Staník, Mareček a další. „Nejvíc mě bavil hokej, na ten se dívám i v televizi. Nejradši mám Jardu Jágra,“ přiznal Večerníku uživatel denního stacionáře, mladý sportovec Jarek.

A co by to bylo za olympiádu, bez slavnostního vyhlášení vítězů a předávání medailí? To letos proběhlo v přednáškovém sále Národního domu za přítomnosti mladých olympioniků, jejich rodinných příslušníků, pracovníků denního stacionáře i ředitelky OS LIPKA Renaty Čekalové. Chybět nemohla ani prostějovská senátorka Božena Sekaninová, která je pravidelným čestným hostem na akcích OS LIPKA.

33 lipka3K dobré náladě čtvrtečního odpoledne přispěli i hudebníci z řad mentálně postižené mládeže denního stacionáře, kteří si pod názvem „Lipánci“ vysloužili za své originální hudební vystoupení uznalý potlesk všech přítomných. Kluci a holky z denního stacionáře OS LIPKA si týden plný sportu a soutěžení pořádně užili a hádám, že se už určitě nemůžou dočkat, až se po prázdninách zase sejdou.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments