Příjemnou noc, dnes je neděle 15.12.2019
svátek slaví Radana a Radan,
zítra Albína
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 lipkaMentálně postižená mládež a jejich vedoucí z OS LIPKA si originálně zavzpomínali na letošní olympiádu v ruském Soči. Sportovně motivovanými soutěžemi si zpříjemnili týden a stylově tak i tímto způsobem prožívají letošní léto.

Ne, to opravdu není chyba v nadpisu. Ani klienti denního stacionáře OS LIPKA totiž nezapomněli na skvělé výkony našich olympioniků na letošní zimní olympiádě a připomněli si je opravdu originálním způsobem. Z vedoucích jednotlivých tříd se na týden stali trenéři a z kluků a holek sportovci, kteří se nezalekli teplého počasí a utkali se v letně upravených olympijských disciplínách.

33 lipka2V programu nechyběl hokej, skoky na lyžích ani lyžařský slalom, kde své sportovní nadání předvedla Magda, Petra, Radka, Pavla, Katka, Michal, Staník, Mareček a další. „Nejvíc mě bavil hokej, na ten se dívám i v televizi. Nejradši mám Jardu Jágra,“ přiznal Večerníku uživatel denního stacionáře, mladý sportovec Jarek.

A co by to bylo za olympiádu, bez slavnostního vyhlášení vítězů a předávání medailí? To letos proběhlo v přednáškovém sále Národního domu za přítomnosti mladých olympioniků, jejich rodinných příslušníků, pracovníků denního stacionáře i ředitelky OS LIPKA Renaty Čekalové. Chybět nemohla ani prostějovská senátorka Božena Sekaninová, která je pravidelným čestným hostem na akcích OS LIPKA.

33 lipka3K dobré náladě čtvrtečního odpoledne přispěli i hudebníci z řad mentálně postižené mládeže denního stacionáře, kteří si pod názvem „Lipánci“ vysloužili za své originální hudební vystoupení uznalý potlesk všech přítomných. Kluci a holky z denního stacionáře OS LIPKA si týden plný sportu a soutěžení pořádně užili a hádám, že se už určitě nemůžou dočkat, až se po prázdninách zase sejdou.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments