Příjemnou noc, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 lipkaMentálně postižená mládež a jejich vedoucí z OS LIPKA si originálně zavzpomínali na letošní olympiádu v ruském Soči. Sportovně motivovanými soutěžemi si zpříjemnili týden a stylově tak i tímto způsobem prožívají letošní léto.

Ne, to opravdu není chyba v nadpisu. Ani klienti denního stacionáře OS LIPKA totiž nezapomněli na skvělé výkony našich olympioniků na letošní zimní olympiádě a připomněli si je opravdu originálním způsobem. Z vedoucích jednotlivých tříd se na týden stali trenéři a z kluků a holek sportovci, kteří se nezalekli teplého počasí a utkali se v letně upravených olympijských disciplínách.

33 lipka2V programu nechyběl hokej, skoky na lyžích ani lyžařský slalom, kde své sportovní nadání předvedla Magda, Petra, Radka, Pavla, Katka, Michal, Staník, Mareček a další. „Nejvíc mě bavil hokej, na ten se dívám i v televizi. Nejradši mám Jardu Jágra,“ přiznal Večerníku uživatel denního stacionáře, mladý sportovec Jarek.

A co by to bylo za olympiádu, bez slavnostního vyhlášení vítězů a předávání medailí? To letos proběhlo v přednáškovém sále Národního domu za přítomnosti mladých olympioniků, jejich rodinných příslušníků, pracovníků denního stacionáře i ředitelky OS LIPKA Renaty Čekalové. Chybět nemohla ani prostějovská senátorka Božena Sekaninová, která je pravidelným čestným hostem na akcích OS LIPKA.

33 lipka3K dobré náladě čtvrtečního odpoledne přispěli i hudebníci z řad mentálně postižené mládeže denního stacionáře, kteří si pod názvem „Lipánci“ vysloužili za své originální hudební vystoupení uznalý potlesk všech přítomných. Kluci a holky z denního stacionáře OS LIPKA si týden plný sportu a soutěžení pořádně užili a hádám, že se už určitě nemůžou dočkat, až se po prázdninách zase sejdou.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments