Hokejoví Jestřábi v sobotním zápase 15. kola potvrdili, že jim střílení branek jde. A díky čtyřem zásahům do sítě Litoměřic postoupili navíc tabulkou Chance ligy vzhůru. Ke třem bodům však vedla nelehká cesta, kterou si navíc divokou poslední minutou Prostějované pořádně zkomplikovali. Smutným hrdinou zápasu se pak stal hostující Svoboda, tedy smutným pro hosty, stačilo pár milimetrů a vše mohlo být jinak.

Sám úvod utkání ale mnoho zajímavého nepřinesl. A už vůbec nic nenaznačovalo tomu, že by mělo jít tentokrát o drama, šance totiž zprvu vůbec nepřicházely a těch velkých bylo vskutku jako šafránu. První náznak ohrožení branky přinesl až ve 4. minutě pokus Matyáše od modré čáry, ale Král si věděl rady. Následně si Prostějované zahráli první přesilovku, ve které ale byl paradoxně nejnebezpečnější na opačném konci kluziště Miškář – na Bláhu však nevyzrál. Na první větší šance se ale čekalo až do 13. minuty. Hostující Svoboda se opakovaně dostal v přesilovce k puku, ale ani nadvakrát Bláhu nepřekonal. Koncem třetiny se opět Jestřábi dostali k přesilovce, ale rány Vachutky, Mrázka a Matyáše ke změně skóre nevedly. Na druhé straně to zkoušel aktivní Procházka, ale když ani Žálčík neuspěl s pokusem o únik, skončila třetina bez branek.

Ta druhá už nabídla gólové vzrušení. Hned v jejím úvodu dostal z kruhu do mezikruží nahrávku Tomáš Kaut, který se zakončením uspěl a poprvé překonal Krále – 1:0. Brzy nato se ve skvělé šanci ocitl Bartoš, ale trestuhodně minul. Následovala nepříliš povedená přesilovka Jestřábů, po jejímž konci navíc zahrozil hostující celek, Hašek se Stehlíkem ale s přečíslením nenaložili ideálně. Záhy tak přišel trest, protože Tomáš Drtil prudkou ránu poslal do růžku – 2:0. Litoměřice poté vystupňovaly svou aktivitu, to jim ale dlouho nevydrželo, naopak se otěží zápasu chopili Jestřábi. V půlce zápasu se mohl prosadit sice Moravec, ještě větší šanci mohl mít ale osamocený Motloch. Nakonec ale ve 34. minutě hosté snížili v přesilovce zásluhou Martina Procházky. Prostějov mohl odpovědět pěknou kombinací Vachutky s Bartošem, ale k zakončení nevedla.

Třetí třetina začala pro Jestřáby skvěle, hned ve 42. minutě se prosadili během dvojnásobné početní výhody, do černého podruhé v zápase mířil obránce Tomáš Drtil. Hosté poté zkoušeli střílet ze všech stran, Moravec, Procházka ale také veterán Výtisk zaměstnávali neustále Bláhu. Piegl musel ve 47. minutě zabránit obětavým pádem koncové nahrávce, po níž se mohly Litoměřice znovu dostat do zápasu. Tlak hostí gradoval, zejména v 50. minutě se měl Bláha co ohánět, nepříjemnou situaci ale nakonec s velkou pomocí spoluhráčů ustál. Poté se opět ujali slova domácí, zejména obránci, Drtil ani Pěnčík se ale neprosadili. Následně Jestřábi nevyužili přečíslení a hosté se brzy nato dostali na dostřel – 56. minuta a Matěj Beran si zkušeně počkal na pohyb brankáře a zavěsil mimo jeho dosah. V 59. minutě mohl soupeř srovnat, ale proti Miškářovi vytáhl skvělý zákrok Bláha. Na druhé straně záhy propukla radost, když do již prázdné klece zakončil dalekonosnou střelou Dominik Hrníčko – 4:2. Litoměřice však ani v poslední minutě sympaticky nesložily zbraně a po rychlé akci se prosadil skvěle hrající aktivní Miškář. Šest vteřin před koncem navíc chybělo opravdu málo, aby usměrnil Svoboda puk do sítě. Milimetry tak Jestřáby dělily od ztráty cenného vítězství...

HLASY TRENÉRŮ

Jiří ŠEJBA - LHK Jestřábi Prostějov

„První třetina byla taková nemastná, neslaná. Tým soupeře hrál dobře, my jsme naši hru nemohli praktikovat tak, jak jsme zvyklí. Tak jsme to museli trochu zbláznit a hned to otáčet, dát dovnitř, najednou z toho vzniklo něco jiného. Nám se z toho podařilo dát první branku, pak i druhou. Prostě vystřelený kotouč, jednoduchost ve hře. Ale zase. Přijde nějaké zbytečné vyloučení, soupeř se vrátí do hry, ať už to bylo na 2:1, nebo na 3:2. V závěru, kdy znovu potom dostaneme na 4:2, bránili jsme to všemi silami. Dostali jsme třetí zbytečný gól a ještě přišlo nesmyslné vyloučení, kdy už nebylo potřeba hrát, ale jen to nějak ustát. Nakonec to jsou ale potřebné tři body, které jsme získali.“

Daniel TVRZNÍK - HC Stadion Litoměřice:

„Pro nás jsou to ztracené body. Myslím si, že minimálně od půlky zápasu jsme byli jasně lepší. Bohužel na začátku druhé třetiny jsme po dvou chybách inkasovali a pak už jsme to těžko otáčeli. Ale pro nás jsou to ztracené body, protože jak říkám, výkon byl z naší strany dobrý, ale domácí byli bohužel produktivnější.“