Dobré ráno, dnes je pondělí 19.2.2018
svátek slaví Patrik,
zítra Oldřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Účastníka nadstavbové skupiny hrající o 1. až 6. místo z minulé sezony z Kolína přivítali basketbalisté BK Olomoucko. Utkání mělo sice přípravný charakter, přesto bylo pikantní. Soupeře ještě v minulém ročníku Kooperativa NBL trénoval kouč Predrag Benáček, do Polabí zase zamířil křídelník Petr Dokoupil, který jakořto místní rodák spojil dlouhou část své kariéry právě s prostějovskou palubovkou.

Úvodní minuty naznačily, že domácí potřebují ještě pořádně přidat pod oběma koši. Nepřesné kombinace v útoku v řadě případů skončily neúspěšným zakončením. Obrana byla hodně prostupná a hosté dirigovaní rozehrávačem Čížem si rychle vypracovali slušný náskok. Po deseti minutách BK Olomoucko prohrával 13:26.
Druhá desetiminutovka přinesla v úvodu naději na výsledkový obrat. Několik chyb kolínské obrany přineslo ve 13. minutě snížení na rozdíl šesti bodů (20:26), hosté ale včas přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v rozmezí 16. a 20. minuty si vypracovali téměř dvacetibodové vedení, které jim vydrželo až do poločasu - 27:46.
Nástup do třetí periody sice přinesl mírné vzepětí domácí sestavy, ta ale postupně ztrácela víru v úspěch a nedokázala se vyrovnat s rychlou hrou kolínského Geosanu. Zásluhou dobře hrajícího Skinnera a Kerra Středočeši odskočili až na rozdíl třiceti bodů a do poslední desetiminutovky vstupovali s vedením 69:37.
Hrozící debakl alespoň na chvíli odvrátila šňůra jedenácti bodů na začátku závěrečné čtvrtiny. K výraznému snížení ztráty se však basketbalisté až do konce střetnutí nedostali i díky tomu, že měli ve svém středu pouze dva dvouciferné střelce. Tomu odpovídal výsledek 54:83, který přinesl týmu první porážku v přípravě. (lv)

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Věřím, že takový zápas se už nebude opakovat. Nešlo nám to v obraně, za celé utkání jsme z rychlých protiútoků dali pouze čtyři body, což je strašně málo. Nešlo nám to ani při zakončení. Musíme ještě hodně pracovat a musíme být trpěliví. Kolín měl velkou fazonu, je otázkou, zda mu to vydrží do ligy.“

Pavel BENEŠ – BC Kolín:
„Bylo vidět, že náš tým je sehranější, což se dalo čekat. Základ týmu je už nějakou dobu pohromadě, hráči ví, co od sebe můžou očekávat. Ale tak snadné, jak naznačuje výsledek, to nebylo. Když jsme polevili, soupeř zlobil. Naštěstí jsme ale pokaždé dokázali opět přidat a využít našich předností.“

BK Olomoucko - BC Kolín  57:83

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Zlatý Ámos je doma!

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se! 

Politický handl neuspěl.

LNěkteří komunální politici už zřejmě nevědí, co roupama dělat. Prostějovští Piráti oslovili primátorku statutárního města Alenu Raškovou s tím, aby okamžitě odvolala z funkce svého náměstka Jiřího Pospíšila. Výměnou za to by prý celá Změna pro Prostějov podržela radniční koalici až do voleb... A ona to jako koalice potřebuje?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Osobnost týdne

MIROSLAV DONUTIL
Cestou necestou se minulý čtvrtek až do Prostějova vydal jeden z nejpopulárnějších českých herců, bavičů, vypravěčů a také zpěváků. Se svojí show pobavil beznadějně vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově. 

donutil copy

Číslo týdne

 19

Tak tohle bude zřejmě také jeden z rekordů! Policisté při běžné kontrole zadrželi za volantem osobního vozidla jednatřicetiletého muže, který má v tuto chvíli hned tři platné zákazy řízení. Celkově jich ale od absolvování autoškoly má už v kartě řidiče neuvěřitelných devatenáct! Otázkou je, proč stále jezdí autem?!

Výrok týdne

NEVÍM, ZDA BY BYLO VHODNÉ HROTIT SITUACI

Náměstkyně prostějovské primátorky Ivana Hemerková si nemyslí, že bývalý vedoucí kina Metro 70Ivan Čech by měl platit škody, které zanechal ve služebním bytě