Dobré poledne, dnes je čtvrtek 21.9.2017
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Účastníka nadstavbové skupiny hrající o 1. až 6. místo z minulé sezony z Kolína přivítali basketbalisté BK Olomoucko. Utkání mělo sice přípravný charakter, přesto bylo pikantní. Soupeře ještě v minulém ročníku Kooperativa NBL trénoval kouč Predrag Benáček, do Polabí zase zamířil křídelník Petr Dokoupil, který jakořto místní rodák spojil dlouhou část své kariéry právě s prostějovskou palubovkou.

Úvodní minuty naznačily, že domácí potřebují ještě pořádně přidat pod oběma koši. Nepřesné kombinace v útoku v řadě případů skončily neúspěšným zakončením. Obrana byla hodně prostupná a hosté dirigovaní rozehrávačem Čížem si rychle vypracovali slušný náskok. Po deseti minutách BK Olomoucko prohrával 13:26.
Druhá desetiminutovka přinesla v úvodu naději na výsledkový obrat. Několik chyb kolínské obrany přineslo ve 13. minutě snížení na rozdíl šesti bodů (20:26), hosté ale včas přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v rozmezí 16. a 20. minuty si vypracovali téměř dvacetibodové vedení, které jim vydrželo až do poločasu - 27:46.
Nástup do třetí periody sice přinesl mírné vzepětí domácí sestavy, ta ale postupně ztrácela víru v úspěch a nedokázala se vyrovnat s rychlou hrou kolínského Geosanu. Zásluhou dobře hrajícího Skinnera a Kerra Středočeši odskočili až na rozdíl třiceti bodů a do poslední desetiminutovky vstupovali s vedením 69:37.
Hrozící debakl alespoň na chvíli odvrátila šňůra jedenácti bodů na začátku závěrečné čtvrtiny. K výraznému snížení ztráty se však basketbalisté až do konce střetnutí nedostali i díky tomu, že měli ve svém středu pouze dva dvouciferné střelce. Tomu odpovídal výsledek 54:83, který přinesl týmu první porážku v přípravě. (lv)

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Věřím, že takový zápas se už nebude opakovat. Nešlo nám to v obraně, za celé utkání jsme z rychlých protiútoků dali pouze čtyři body, což je strašně málo. Nešlo nám to ani při zakončení. Musíme ještě hodně pracovat a musíme být trpěliví. Kolín měl velkou fazonu, je otázkou, zda mu to vydrží do ligy.“

Pavel BENEŠ – BC Kolín:
„Bylo vidět, že náš tým je sehranější, což se dalo čekat. Základ týmu je už nějakou dobu pohromadě, hráči ví, co od sebe můžou očekávat. Ale tak snadné, jak naznačuje výsledek, to nebylo. Když jsme polevili, soupeř zlobil. Naštěstí jsme ale pokaždé dokázali opět přidat a využít našich předností.“

BK Olomoucko - BC Kolín  57:83

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Jelínek Svět klobásek
 • Kostelecké vinobraní
 • Atletická velká cena
 • Plumlovské Vinobraní
 • maier
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlas lidu...

Jak se vám líbily PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Fantazii se meze nekladou

O přípravách instalace sochy sedícího Jiřího Wolkera na lavičce na náměstí T. G. Masaryka Večerník již informoval. Autor sochy architekt Miloš Karásek z Bratislavy se ale Večerníku svěřil, že jeho dalším plánem je čůrající Hanačka před Zlatou bránou. Proč ne? Velmi dobrý a originální nápad! 

 

To myslí vážně?! 

I když je na vzestupu a přestože to pod jeho vedením dotáhla na první příčku světového žebříčku, rozhodla se tenistka Karolína Plíšková, že zčistajasna ukončí spolupráci s trenérem prostějovského klubu Davidem Kotyzou. Prý kvůli neshodám ve strategii. Stále více se proslýchá, že tu „strategii“ určuje pouze jistý Hrdlička...

Osobnost týdne

BARBORA POLÁKOVÁ 
Největší hvězdou kulturního programu v rámci Hanáckých slavností na prostějovském náměstí byla bezesporu Barbora Poláková. Herečka a zpěvačka při svém koncertu pochopitelně nemohla opomenout svůj největší hit. „Nafrněné“ tleskalo zaplněné náměstí včetně jejího manžela Pavla Lišky s dcerou. 

38 02 polakova copy

Číslo týdne

86


Do bojů o poslanecké mandáty vysílá v Olomouckém kraji své kandidáty celkem šestadvacet politických stran a hnutí. A na listinách jsme objevili hned šestaosmdesát želízek v ohni z prostějovského regionu. Kdo z nich uspěje a dostane se do Parlamentu ČR? 

Výrok týdne

„NA CO BYCH

SI TU KNÍŽKU

KUPOVALA, KDYŽ

JI NEPOUŽIJI...“

Jedna ze studentek mířících ráno do školní lavice jasně odpověděla kamarádce, proč si nehodlá obstarat jednu z učebnic českého jazyka...