Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Účastníka nadstavbové skupiny hrající o 1. až 6. místo z minulé sezony z Kolína přivítali basketbalisté BK Olomoucko. Utkání mělo sice přípravný charakter, přesto bylo pikantní. Soupeře ještě v minulém ročníku Kooperativa NBL trénoval kouč Predrag Benáček, do Polabí zase zamířil křídelník Petr Dokoupil, který jakořto místní rodák spojil dlouhou část své kariéry právě s prostějovskou palubovkou.

Úvodní minuty naznačily, že domácí potřebují ještě pořádně přidat pod oběma koši. Nepřesné kombinace v útoku v řadě případů skončily neúspěšným zakončením. Obrana byla hodně prostupná a hosté dirigovaní rozehrávačem Čížem si rychle vypracovali slušný náskok. Po deseti minutách BK Olomoucko prohrával 13:26.
Druhá desetiminutovka přinesla v úvodu naději na výsledkový obrat. Několik chyb kolínské obrany přineslo ve 13. minutě snížení na rozdíl šesti bodů (20:26), hosté ale včas přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v rozmezí 16. a 20. minuty si vypracovali téměř dvacetibodové vedení, které jim vydrželo až do poločasu - 27:46.
Nástup do třetí periody sice přinesl mírné vzepětí domácí sestavy, ta ale postupně ztrácela víru v úspěch a nedokázala se vyrovnat s rychlou hrou kolínského Geosanu. Zásluhou dobře hrajícího Skinnera a Kerra Středočeši odskočili až na rozdíl třiceti bodů a do poslední desetiminutovky vstupovali s vedením 69:37.
Hrozící debakl alespoň na chvíli odvrátila šňůra jedenácti bodů na začátku závěrečné čtvrtiny. K výraznému snížení ztráty se však basketbalisté až do konce střetnutí nedostali i díky tomu, že měli ve svém středu pouze dva dvouciferné střelce. Tomu odpovídal výsledek 54:83, který přinesl týmu první porážku v přípravě. (lv)

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Věřím, že takový zápas se už nebude opakovat. Nešlo nám to v obraně, za celé utkání jsme z rychlých protiútoků dali pouze čtyři body, což je strašně málo. Nešlo nám to ani při zakončení. Musíme ještě hodně pracovat a musíme být trpěliví. Kolín měl velkou fazonu, je otázkou, zda mu to vydrží do ligy.“

Pavel BENEŠ – BC Kolín:
„Bylo vidět, že náš tým je sehranější, což se dalo čekat. Základ týmu je už nějakou dobu pohromadě, hráči ví, co od sebe můžou očekávat. Ale tak snadné, jak naznačuje výsledek, to nebylo. Když jsme polevili, soupeř zlobil. Naštěstí jsme ale pokaždé dokázali opět přidat a využít našich předností.“

BK Olomoucko - BC Kolín  57:83

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově