Dobrý večer, dnes je středa 20.6.2018
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
Ilustrační foto

Účastníka nadstavbové skupiny hrající o 1. až 6. místo z minulé sezony z Kolína přivítali basketbalisté BK Olomoucko. Utkání mělo sice přípravný charakter, přesto bylo pikantní. Soupeře ještě v minulém ročníku Kooperativa NBL trénoval kouč Predrag Benáček, do Polabí zase zamířil křídelník Petr Dokoupil, který jakořto místní rodák spojil dlouhou část své kariéry právě s prostějovskou palubovkou.

Úvodní minuty naznačily, že domácí potřebují ještě pořádně přidat pod oběma koši. Nepřesné kombinace v útoku v řadě případů skončily neúspěšným zakončením. Obrana byla hodně prostupná a hosté dirigovaní rozehrávačem Čížem si rychle vypracovali slušný náskok. Po deseti minutách BK Olomoucko prohrával 13:26.
Druhá desetiminutovka přinesla v úvodu naději na výsledkový obrat. Několik chyb kolínské obrany přineslo ve 13. minutě snížení na rozdíl šesti bodů (20:26), hosté ale včas přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a v rozmezí 16. a 20. minuty si vypracovali téměř dvacetibodové vedení, které jim vydrželo až do poločasu - 27:46.
Nástup do třetí periody sice přinesl mírné vzepětí domácí sestavy, ta ale postupně ztrácela víru v úspěch a nedokázala se vyrovnat s rychlou hrou kolínského Geosanu. Zásluhou dobře hrajícího Skinnera a Kerra Středočeši odskočili až na rozdíl třiceti bodů a do poslední desetiminutovky vstupovali s vedením 69:37.
Hrozící debakl alespoň na chvíli odvrátila šňůra jedenácti bodů na začátku závěrečné čtvrtiny. K výraznému snížení ztráty se však basketbalisté až do konce střetnutí nedostali i díky tomu, že měli ve svém středu pouze dva dvouciferné střelce. Tomu odpovídal výsledek 54:83, který přinesl týmu první porážku v přípravě. (lv)

Predrag BENÁČEK – BK Olomoucko:
„Věřím, že takový zápas se už nebude opakovat. Nešlo nám to v obraně, za celé utkání jsme z rychlých protiútoků dali pouze čtyři body, což je strašně málo. Nešlo nám to ani při zakončení. Musíme ještě hodně pracovat a musíme být trpěliví. Kolín měl velkou fazonu, je otázkou, zda mu to vydrží do ligy.“

Pavel BENEŠ – BC Kolín:
„Bylo vidět, že náš tým je sehranější, což se dalo čekat. Základ týmu je už nějakou dobu pohromadě, hráči ví, co od sebe můžou očekávat. Ale tak snadné, jak naznačuje výsledek, to nebylo. Když jsme polevili, soupeř zlobil. Naštěstí jsme ale pokaždé dokázali opět přidat a využít našich předností.“

BK Olomoucko - BC Kolín  57:83

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

  • Legendy na Přehradě
  • Hořava cup
  • kvh
  • fokus
  • supersektor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI LÁZNĚ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Léto budiž pochváleno!

To kalendářní sice do Prostějova ještě nedorazilo, ovšem to kulturní ano! Prostějovské léto 2018 začalo uplynulý čtvrtek, a to pěkně zostra. Kapela Slza přilákala na náměstí T.G. Masaryka přes tisícovku mladých lidí, kteří při koncertu vytvořili bouřlivou atmosféru. A to předtím proběhl kurz první pomoci...

Otevřená okna se vymstila.

Kriminální policie vyšetřuje otřesný případ z Kostelce na Hané. Zatím neznámý muž tam předminulý víkend vnikl otevřeným oknem do rodinného domu v centru města a přinutil spící ženu k sexuálním praktikám. Zatím v tuto chvíli není jasné, zda šlo o náhodu nebo šel násilník najisto.

Osobnost týdne

JANA GÁBOROVÁ
Referentka vnějších vztahů prostějovského magistrátu se na popáté dočkala. Bývalá reportérka Českého rozhlasu, která funguje jako tisková mluvčí statutárního města Prostějov, byla zvolena do Rady ČTK, kam ji nominovalo hnutí Svoboda a přímé demokracie Tomia Okamury.

gaborova

Číslo týdne

 -229
Vývoj nezaměstnanosti v Prostějově dospěl k dalšímu rekordnímu číslu a také zajímavému faktu. Aktuálně je totiž bez práce 1 861 lidí, což je historicky nejméně, ale hlavně je tu druhý podstatný fakt. Počet registrovaných volných míst je na „pracáku“ 2160, což je tedy o necelé tři stovky více! Nejsou holt lidi. A hned tak nebudou...

Výrok týdne