Dobré ráno, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Duel čtvrtého kola Českého poháru proti BK Hladnov, přátelské utkání s rakouským Traiskirchen Lions a především celá řada ostrých tréninků. To je nadcházející harmonogram týmu BK Olomoucko v průběhu reprezentační přestávky. Poslední ligové utkání s Pardubicemi přitom naznačilo, že nový tým potřebuje přidat prakticky ve všech směrech.

„Čeká nás hodně práce, hlavně v obraně. Ale současně musíme pilovat jednotlivé herní situace. Některým hráčům trvá déle, než se s novými návyky ztotožní. Potřebujeme se ještě více sehrát, stále při kombinacích chybujeme. A někteří potřebují zlepšit i fyzickou kondici,“ naznačil cíle v průběhu pauzy trenér Predrag Benáček.

Jednotlivé herní situace si basketbalisté otestují v pohárovém utkání proti ostravskému Hladnovu. Na půdě druholigového klubu se představí ve středu 22. listopadu od 19:30 hodin. „Soutěž bereme naprosto seriózně a jediným cílem je postup do dalšího kola. I když půjdeme do utkání z tréninku, musíme zkrátka protivníka ze třetí soutěže porazit. Nechci Ostravu nějak podceňovat, ale výkonnostní rozdíl je velký,“ poznamenal sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek. „V dalším kole už na sebe narazí vesměs ligoví soupeři, bude záležet na losu, který určí pořadatele utkání,“ dodal Pekárek.

Dva dny po pohárovém vystoupení odehrají hráči BK Olomoucko přípravné utkání Traiskirchen Lions. Na rakouského soupeře měli Hanáci narazit na konci přípravného období, tým ovšem do Prostějova kvůli problémům s autobusem nedorazil a tak se duel odehraje až v reprezentační pauze. „Bude to pro nás určitě dobrá prověrka, protože Traiskirchenu se v dosavadním průběhu rakouské ligy daří. V osmi kolech získali šest výher a pohybují se v horních patrech tabulky nejvyšší soutěže. Určitě to pro nás bude zdatný soupeř," tvrdí kouč Benáček.


Tabulka Kooperativa NBL

1             BK Opava            9             6             3             788:725                15

2             ČEZ Basketball Nymburk              7             7             0             713:484                14

3             BK JIP Pardubice              8             5             3             652:626                13

4             DEKSTONE Tuři Svitavy 9             4             5             712:710                13

5             USK Praha          8             5             3             589:591                13

6             BK ARMEX Děčín             8             5             3             649:664                13

7             NH Ostrava        9             4             5             761:808                13

8             BK Olomoucko  9             4             5             753:807                13

9             SLUNETA Ústí nad Labem            8             4             4             671:669                12

10           mmcité+ Brno   9             3             6             686:738                12

11           BC GEOSAN Kolín            8             3             5             649:660                11

12           Basket Fio banka Jindřichův Hradec        8             0             8             619:760                8

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments