Příjemnou noc, dnes je pondělí 20.8.2018
svátek slaví Bernard,
zítra Johana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Duel čtvrtého kola Českého poháru proti BK Hladnov, přátelské utkání s rakouským Traiskirchen Lions a především celá řada ostrých tréninků. To je nadcházející harmonogram týmu BK Olomoucko v průběhu reprezentační přestávky. Poslední ligové utkání s Pardubicemi přitom naznačilo, že nový tým potřebuje přidat prakticky ve všech směrech.

„Čeká nás hodně práce, hlavně v obraně. Ale současně musíme pilovat jednotlivé herní situace. Některým hráčům trvá déle, než se s novými návyky ztotožní. Potřebujeme se ještě více sehrát, stále při kombinacích chybujeme. A někteří potřebují zlepšit i fyzickou kondici,“ naznačil cíle v průběhu pauzy trenér Predrag Benáček.

Jednotlivé herní situace si basketbalisté otestují v pohárovém utkání proti ostravskému Hladnovu. Na půdě druholigového klubu se představí ve středu 22. listopadu od 19:30 hodin. „Soutěž bereme naprosto seriózně a jediným cílem je postup do dalšího kola. I když půjdeme do utkání z tréninku, musíme zkrátka protivníka ze třetí soutěže porazit. Nechci Ostravu nějak podceňovat, ale výkonnostní rozdíl je velký,“ poznamenal sportovní manažer BK Olomoucko Michal Pekárek. „V dalším kole už na sebe narazí vesměs ligoví soupeři, bude záležet na losu, který určí pořadatele utkání,“ dodal Pekárek.

Dva dny po pohárovém vystoupení odehrají hráči BK Olomoucko přípravné utkání Traiskirchen Lions. Na rakouského soupeře měli Hanáci narazit na konci přípravného období, tým ovšem do Prostějova kvůli problémům s autobusem nedorazil a tak se duel odehraje až v reprezentační pauze. „Bude to pro nás určitě dobrá prověrka, protože Traiskirchenu se v dosavadním průběhu rakouské ligy daří. V osmi kolech získali šest výher a pohybují se v horních patrech tabulky nejvyšší soutěže. Určitě to pro nás bude zdatný soupeř," tvrdí kouč Benáček.


Tabulka Kooperativa NBL

1             BK Opava            9             6             3             788:725                15

2             ČEZ Basketball Nymburk              7             7             0             713:484                14

3             BK JIP Pardubice              8             5             3             652:626                13

4             DEKSTONE Tuři Svitavy 9             4             5             712:710                13

5             USK Praha          8             5             3             589:591                13

6             BK ARMEX Děčín             8             5             3             649:664                13

7             NH Ostrava        9             4             5             761:808                13

8             BK Olomoucko  9             4             5             753:807                13

9             SLUNETA Ústí nad Labem            8             4             4             671:669                12

10           mmcité+ Brno   9             3             6             686:738                12

11           BC GEOSAN Kolín            8             3             5             649:660                11

12           Basket Fio banka Jindřichův Hradec        8             0             8             619:760                8

Total Comments

  • Letní Kino Kostelec na Hané
  • Okupace spren 1968
  • Laski
  • Pv leto
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kterého úspěchu prostějovských sportovců si více považujete?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

A přece to klaplo!

Přestože ještě během úvodu minulého týdne panovaly obavy, jak dopadne měření kvality vody prováděné hygieniky, nakonec dopadlo vše dobře! V pátek ráno tak mohlo být slavnostně otevřeno nově rekonstruované koupaliště ve Vrahovicích. A první návštěvníci se začali hrnout!

Čeká se na tragédii?

Pád mostu v italském Janově získal pochopitelnou publicitu ve všech světových médiích. Pět desítek mrtvých budiž výstrahou i pro nás. A co rozpadající se dálniční estakáda v Prostějově? Z ní odpadávají kusy betonu, přesto Ředitelství silnic a dálnic s rekonstrukcí stále otálí.

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA BROŽOVÁ
brozovaHerečka, zpěvačka a v poslední době i televizí moderátorka potěšila ve čtvrtek večer i prostějovské diváky. Na náměstí T. G. Masaryka v rámci Prostějovského léta vystoupila na koncertním pódiu společně s Radimem Schwabem.

Total Comments

Číslo týdne

50
Už dnes pozdě večer si všichni připomeneme 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. První okupační vojáci překročili naše hranice už před půlnocí 20. srpna 1968. Řádění převážně sovětských vojsk v Prostějově se věnuje dnešní speciální příloha Večerníku.

Total Comments

Výrok týdne

Všichni novináři v plavkách nebo raději bez nich!

Mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová zvala novináře na páteční slavnostní otevření vrahovického koupaliště neotřelým způsobem
Exprostějovský primátor Miroslav Pišťák se v exkluzivním rozhovoru pro Večerník svěřil, že dnes již vidí svoji rezignaci z roku 2016 jinak...

Total Comments