Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Zlato zůstalo doma. Basketbalové naděje TJ OP Prostějov si splnily své přání a na finálovém turnaji mladších žákyň do čtrnácti let, které od čtvrtku do neděle hostila prostějovská sportovní hala DDM, nechaly celou pětici týmů za sebou. Stejně jako před rokem tak patří družstvu TJ OP titul mistra republiky.

„Holky ukázaly, že jsou tým, podaly kolektivní výkon a splnily to, co si řekly minulé pondělí na tréninku. Mistrovství republiky bylo nejvyrovnanější, které jsem zažil a opravdu tu bylo šest družstev, která mohla vyhrát,“ jásal bezprostředně po vyhlášení výsledků nadšený kouč domácího výběru Pavel Buriánek.

Cestu za prvním místem zahájily jeho hráčky ve čtvrtek odpoledne jasnou výhrou nad Ostravou. Jako druhé přišlo na řadu o den později Brno, tedy celek, který před rokem bral stříbro. A zřejmě klíčový duel celého turnaje basketbalistky TJ OP zvládly, když otočily nepříznivý stav a třetí čtvrtinu vyhrály o čtrnáct bodů. Sobotní dvojutkání už Prostějovankám tolik nevyšlo. Proti Pardubicím marně dotahovaly manko a nakonec jim chybělo deset bodů. Před zbylými dvěma duely tak věděly, že již nesmí zaváhat. A podařilo se jim jak otočit střetnutí s Hradcem Králové, tak si exhibičně užít závěrečný zápas proti České Lípě. Jako jediné tak pouze jednou nevyhrály a prvenství jim neuniklo.

Výsledky: Prostějov – Ostrava 57:44, Hradec Králové – Pardubice 40:67, Brno – Ostrava 73:50, Česká Lípa – Pardubice 45:33, Ostrava – Hradec Králové 67:77, Pardubice – Brno 45:48, Česká Lípa – Hradec Králové 57:60, Prostějov – Brno 63:50, Pardubice – Prostějov 62:52, Ostrava – Česká Lípa 57:60, Hradec Králové – Prostějov 53:62, Brno – Česká Lípa 58:46, Pardubice – Ostrava 59:55, Hradec Králové – Brno 78:73, Prostějov – Česká Lípa 68:46.

Konečné pořadí mistrovství republiky U14:
1. TJ OP Prostějov 5 4 1 302:255 9
2. BK Studánka Pardubice 5 3 2 266:240 8
3. BK Brno 5 3 2 302:282 8
4. Sokol Hradec Králové 5 3 2 308:326 8
5. DDM Česká Lípa 5 2 3 254:276 7
6. SBŠ Ostrava 5 0 5 273:326 5

Individuální ocenění:
Nejlepší hráčka turnaje: Karolína Šotolová (Pardubice)
Nejlepší střelkyně: 78 bodů – Karolína Szcotková (PV)
Nejlepší hráčka Ostravy: Sylvie Štiglerová
Nejlepší hráčka Hradce Králové: Lucie Bolardtová
Nejlepší hráčka Pardubic: Barbora Dohnalová
Nejlepší hráčka Brna: Barbora Tomancová
Nejlepší hráčka České Lípy: Adéla Vaněčková
Nejlepší hráčka Prostějova: Sarah Švagerová


Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-