Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Zlato zůstalo doma. Basketbalové naděje TJ OP Prostějov si splnily své přání a na finálovém turnaji mladších žákyň do čtrnácti let, které od čtvrtku do neděle hostila prostějovská sportovní hala DDM, nechaly celou pětici týmů za sebou. Stejně jako před rokem tak patří družstvu TJ OP titul mistra republiky.

„Holky ukázaly, že jsou tým, podaly kolektivní výkon a splnily to, co si řekly minulé pondělí na tréninku. Mistrovství republiky bylo nejvyrovnanější, které jsem zažil a opravdu tu bylo šest družstev, která mohla vyhrát,“ jásal bezprostředně po vyhlášení výsledků nadšený kouč domácího výběru Pavel Buriánek.

Cestu za prvním místem zahájily jeho hráčky ve čtvrtek odpoledne jasnou výhrou nad Ostravou. Jako druhé přišlo na řadu o den později Brno, tedy celek, který před rokem bral stříbro. A zřejmě klíčový duel celého turnaje basketbalistky TJ OP zvládly, když otočily nepříznivý stav a třetí čtvrtinu vyhrály o čtrnáct bodů. Sobotní dvojutkání už Prostějovankám tolik nevyšlo. Proti Pardubicím marně dotahovaly manko a nakonec jim chybělo deset bodů. Před zbylými dvěma duely tak věděly, že již nesmí zaváhat. A podařilo se jim jak otočit střetnutí s Hradcem Králové, tak si exhibičně užít závěrečný zápas proti České Lípě. Jako jediné tak pouze jednou nevyhrály a prvenství jim neuniklo.

Výsledky: Prostějov – Ostrava 57:44, Hradec Králové – Pardubice 40:67, Brno – Ostrava 73:50, Česká Lípa – Pardubice 45:33, Ostrava – Hradec Králové 67:77, Pardubice – Brno 45:48, Česká Lípa – Hradec Králové 57:60, Prostějov – Brno 63:50, Pardubice – Prostějov 62:52, Ostrava – Česká Lípa 57:60, Hradec Králové – Prostějov 53:62, Brno – Česká Lípa 58:46, Pardubice – Ostrava 59:55, Hradec Králové – Brno 78:73, Prostějov – Česká Lípa 68:46.

Konečné pořadí mistrovství republiky U14:
1. TJ OP Prostějov 5 4 1 302:255 9
2. BK Studánka Pardubice 5 3 2 266:240 8
3. BK Brno 5 3 2 302:282 8
4. Sokol Hradec Králové 5 3 2 308:326 8
5. DDM Česká Lípa 5 2 3 254:276 7
6. SBŠ Ostrava 5 0 5 273:326 5

Individuální ocenění:
Nejlepší hráčka turnaje: Karolína Šotolová (Pardubice)
Nejlepší střelkyně: 78 bodů – Karolína Szcotková (PV)
Nejlepší hráčka Ostravy: Sylvie Štiglerová
Nejlepší hráčka Hradce Králové: Lucie Bolardtová
Nejlepší hráčka Pardubic: Barbora Dohnalová
Nejlepší hráčka Brna: Barbora Tomancová
Nejlepší hráčka České Lípy: Adéla Vaněčková
Nejlepší hráčka Prostějova: Sarah Švagerová


Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments