Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 opava prostejovDvakrát v dosavadním průběhu soutěže cestovali basketbalisté Ariete Prostějov do Opavy a ani v jednom případě se neradovali z vítězství. Na začátku sezony byla porážka brána ještě jako překvapení, ale Slezané letos mají výbornou formu, což potvrdili také v dalším domácím střetnutí proti Orlům. Po čtvrteční výhře se drží v první čtyřce celé tabulky Mattoni NBL a k tomuto úspěchu přispěly také dva úspěchy nad prostějovskými vicemistry. Přesto trenér Zbyněk Choleva odmítá myšlenku, že by jeho svěřenci mohli mít z opavské palubovky v příštích zápasech strach. „Na něco takového nesmíme myslet. Prostě jsme prohráli zápas se soupeřem, který hrál dobře. Nám se nevedlo. Všichni hráči si ale uvědomují, že umí podat lepší výkony,“ odmítá případný komplex z opavské palubovky kouč prostějovského Ariete.

Hráči Opavy dlouhodobě podávají kvalitní výkony a po letech půstu míří do play – off. Především doma překypují sebevědomím a to pocítili nejen basketbalisté Prostějova. „Své dělá také výhoda domácího prostředí. Sami to známe. Ve vlastní hale se cítíme lépe a výsledky to ukazují. Tak to má většina týmů,“ poznamenává Choleva. V posledním ligovém zápase o porážce Prostějova rozhodla slabší forma střelců. Pouze dva překonali dvoucifernou hranici. Další za svými obvyklými příspěvky zaostali. Bez bodu zůstal například Vojtěch Bratčenkov, pouze šest bodů zaznamenal druhý nejlepší střelec Orlů Dušan Pandula. Jediný koš za dva body proměnil Radek Nečas. „Někdy se to zkrátka sejde špatně. Nebudeme se v tom ale nějak hrabat. Nejsme takový tým, jak ukazuje opavský výsledek. Jsme lepší,“ tvrdí Choleva.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments