Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 opava prostejovDvakrát v dosavadním průběhu soutěže cestovali basketbalisté Ariete Prostějov do Opavy a ani v jednom případě se neradovali z vítězství. Na začátku sezony byla porážka brána ještě jako překvapení, ale Slezané letos mají výbornou formu, což potvrdili také v dalším domácím střetnutí proti Orlům. Po čtvrteční výhře se drží v první čtyřce celé tabulky Mattoni NBL a k tomuto úspěchu přispěly také dva úspěchy nad prostějovskými vicemistry. Přesto trenér Zbyněk Choleva odmítá myšlenku, že by jeho svěřenci mohli mít z opavské palubovky v příštích zápasech strach. „Na něco takového nesmíme myslet. Prostě jsme prohráli zápas se soupeřem, který hrál dobře. Nám se nevedlo. Všichni hráči si ale uvědomují, že umí podat lepší výkony,“ odmítá případný komplex z opavské palubovky kouč prostějovského Ariete.

Hráči Opavy dlouhodobě podávají kvalitní výkony a po letech půstu míří do play – off. Především doma překypují sebevědomím a to pocítili nejen basketbalisté Prostějova. „Své dělá také výhoda domácího prostředí. Sami to známe. Ve vlastní hale se cítíme lépe a výsledky to ukazují. Tak to má většina týmů,“ poznamenává Choleva. V posledním ligovém zápase o porážce Prostějova rozhodla slabší forma střelců. Pouze dva překonali dvoucifernou hranici. Další za svými obvyklými příspěvky zaostali. Bez bodu zůstal například Vojtěch Bratčenkov, pouze šest bodů zaznamenal druhý nejlepší střelec Orlů Dušan Pandula. Jediný koš za dva body proměnil Radek Nečas. „Někdy se to zkrátka sejde špatně. Nebudeme se v tom ale nějak hrabat. Nejsme takový tým, jak ukazuje opavský výsledek. Jsme lepší,“ tvrdí Choleva.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-