Dobrý podvečer, dnes je úterý 13.11.2018
svátek slaví Tibor,
zítra Sáva
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rozlučka jako hrom! Poslední domácí extraligový zápas letošní sezóny absolvují borci BC DTJ tuto neděli 9. dubna. Soupeřem jim bude atraktivní slovenský výběr z bratislavského Ružinova. „Mají nabitou sestavu samými slovenskými reprezentanty. Vždycky říkám, že se doma má vyhrávat, ale tentokrát bych bral i remízu. Tím ale neříkám, že nechceme vyhrát,“ konstatoval k utkání Petr Novotný, trenér prostějovského souboru.

V sázce je dost, konkrétně stříbrná medaile. Oba celky v dosavadním průběhu extraligy nasbíraly po devíti bodech a zápolí o druhou příčku. Na vedoucí Ostravu už ztrácejí čtyři body a při kvalitě ostravského kádru se nedá předpokládat, že by borci ze severu Moravy zbývající tři zápasy prohráli. „První místo už není téma, Ostrava si to pohlídá. My chceme získat alespoň druhé místo,“ míní Novotný.
Obě družstva měla boxovat o předminulém víkendu, ale zápasy se z různých důvodů neuskutečnily. Prostějovští se měli představit v Ústí a Ružinov měl poměřit síly s Ostravou. „Ústí argumentovalo tím, že má boxery na reprezentační akci. V Bratislavě byl důvod jiný. Původně se mělo boxovat v nějakém obchodním centru, ale jeho provozovatelé to na poslední chvíli odřekli. V hale, kde normálně probíhají zápasy, pak byl turnaj v thai boxu. Ostravští ale podali protest s tím, že boxovat v náhradním termínu nechtějí a požadují kontumaci. My počítáme s tím, že v Ústí nastoupíme o víkendu patnáctého a šestnáctého dubna,“ vysvětluje Petr Novotný s tím, že konečný verdikt padne zítra, tj. v úterý 4. dubna, kdy zasedá STK České boxerské asociace.
Nedělní souboj s Bratislavou bude mít zajímavý náboj. V sestavě BC DTJ jsou dva slovenští reprezentanti, pro které je utkání se svými krajany vysoce prestižní záležitostí. „Vili Tanko i Erik Tlkanec své zápasy v Ružinově vyhráli a rozhodně to budou chtít zopakovat. Velký náboj bude mít utkání mezi Dekýšem a Filipem Barákem. Na Slovensku vyhrál Dekýš a Barák prahne po odvetě,“ naznačil třaskavé souboje trenér Prostějova.
Výběr z Hané vyválčil v bratislavském ringu cennou a tehdy nečekanou remízu. Minimálně stejný výsledek by brali domácí i tentokrát. „V některých vahách máme problémy s obsazením. Zatím co mám zprávy, měli bychom mít k dispozici všechny borce, ale ´devětašedesátka´ je problém. Na rozdíl od soupeře nemůžeme sáhnout na Slovensko. Oni mají k dispozici všechny slovenské boxery, protože jsou v soutěži jediným týmem své země. Českých klubů je pět a pro ně jsou Slováci považováni za cizince. V tomhle jsme hodně znevýhodněni,“ komentuje Novotný.
Příznivci boxu by však neměli v neděli rozhodně chybět. Jedná se o poslední letošní domácí zápas a navíc je v sázce zmíněná druhá příčka. „Myslím, že budou hezké zápasy. Rozhodovat bude každý bod. Soupeř je silný a hlavně nevyzpytatelný. Netroufnu si říci, v jaké sestavě přijedou,“ uzavřel Novotný.
Utkání s bratislavským Ružinovem začne v tradičním termínu v neděli 9. dubna od 10:00 hodin v prostějovské sokolovně.  

AKTUÁLNÍ TABULKA EXTRALIGY

Výsledkový servis:
8. kolo: SKB HYDRO&KOV Třeboň - BC Armex Rohovník Děčín 8:8 (Kramarenko (56 kg), Džanaj (81 kg), Horký (91 kg), Kolařík (+91 kg) - Hulijev (60 kg), Pitra (64 kg), Cholinský (69 kg), Bojko (75 kg), BC Bratislava-Ružinov – SCB Ostrava – odloženo, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC DTJ Prostějov - odloženo.

Průběžná tabulka:
1. SCB Ostrava    6    1    0    80:32    13
2. BC Bratislava-Ružinov    3    3    0    60:36    9
3. BC DTJ Prostějov    4    1    2    60:52    9
4. Armex Děčín    1    3    3    48:64    5
5. Hydrokov Třeboň    1    1    4    36:60    3
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem    0    1    6    36:76    1
KAM PŘÍŠTĚ
9. kolo, 8. a 9. dubna: FIT GYM + SKP Ústí nad Labem – SKB HYDRO&KOV Třeboň, BC DTJ Prostějov – BC Bratislava-Ružinov, SCB Ostrava – BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments