Dobré ráno, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rozlučka jako hrom! Poslední domácí extraligový zápas letošní sezóny absolvují borci BC DTJ tuto neděli 9. dubna. Soupeřem jim bude atraktivní slovenský výběr z bratislavského Ružinova. „Mají nabitou sestavu samými slovenskými reprezentanty. Vždycky říkám, že se doma má vyhrávat, ale tentokrát bych bral i remízu. Tím ale neříkám, že nechceme vyhrát,“ konstatoval k utkání Petr Novotný, trenér prostějovského souboru.

V sázce je dost, konkrétně stříbrná medaile. Oba celky v dosavadním průběhu extraligy nasbíraly po devíti bodech a zápolí o druhou příčku. Na vedoucí Ostravu už ztrácejí čtyři body a při kvalitě ostravského kádru se nedá předpokládat, že by borci ze severu Moravy zbývající tři zápasy prohráli. „První místo už není téma, Ostrava si to pohlídá. My chceme získat alespoň druhé místo,“ míní Novotný.
Obě družstva měla boxovat o předminulém víkendu, ale zápasy se z různých důvodů neuskutečnily. Prostějovští se měli představit v Ústí a Ružinov měl poměřit síly s Ostravou. „Ústí argumentovalo tím, že má boxery na reprezentační akci. V Bratislavě byl důvod jiný. Původně se mělo boxovat v nějakém obchodním centru, ale jeho provozovatelé to na poslední chvíli odřekli. V hale, kde normálně probíhají zápasy, pak byl turnaj v thai boxu. Ostravští ale podali protest s tím, že boxovat v náhradním termínu nechtějí a požadují kontumaci. My počítáme s tím, že v Ústí nastoupíme o víkendu patnáctého a šestnáctého dubna,“ vysvětluje Petr Novotný s tím, že konečný verdikt padne zítra, tj. v úterý 4. dubna, kdy zasedá STK České boxerské asociace.
Nedělní souboj s Bratislavou bude mít zajímavý náboj. V sestavě BC DTJ jsou dva slovenští reprezentanti, pro které je utkání se svými krajany vysoce prestižní záležitostí. „Vili Tanko i Erik Tlkanec své zápasy v Ružinově vyhráli a rozhodně to budou chtít zopakovat. Velký náboj bude mít utkání mezi Dekýšem a Filipem Barákem. Na Slovensku vyhrál Dekýš a Barák prahne po odvetě,“ naznačil třaskavé souboje trenér Prostějova.
Výběr z Hané vyválčil v bratislavském ringu cennou a tehdy nečekanou remízu. Minimálně stejný výsledek by brali domácí i tentokrát. „V některých vahách máme problémy s obsazením. Zatím co mám zprávy, měli bychom mít k dispozici všechny borce, ale ´devětašedesátka´ je problém. Na rozdíl od soupeře nemůžeme sáhnout na Slovensko. Oni mají k dispozici všechny slovenské boxery, protože jsou v soutěži jediným týmem své země. Českých klubů je pět a pro ně jsou Slováci považováni za cizince. V tomhle jsme hodně znevýhodněni,“ komentuje Novotný.
Příznivci boxu by však neměli v neděli rozhodně chybět. Jedná se o poslední letošní domácí zápas a navíc je v sázce zmíněná druhá příčka. „Myslím, že budou hezké zápasy. Rozhodovat bude každý bod. Soupeř je silný a hlavně nevyzpytatelný. Netroufnu si říci, v jaké sestavě přijedou,“ uzavřel Novotný.
Utkání s bratislavským Ružinovem začne v tradičním termínu v neděli 9. dubna od 10:00 hodin v prostějovské sokolovně.  

AKTUÁLNÍ TABULKA EXTRALIGY

Výsledkový servis:
8. kolo: SKB HYDRO&KOV Třeboň - BC Armex Rohovník Děčín 8:8 (Kramarenko (56 kg), Džanaj (81 kg), Horký (91 kg), Kolařík (+91 kg) - Hulijev (60 kg), Pitra (64 kg), Cholinský (69 kg), Bojko (75 kg), BC Bratislava-Ružinov – SCB Ostrava – odloženo, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC DTJ Prostějov - odloženo.

Průběžná tabulka:
1. SCB Ostrava    6    1    0    80:32    13
2. BC Bratislava-Ružinov    3    3    0    60:36    9
3. BC DTJ Prostějov    4    1    2    60:52    9
4. Armex Děčín    1    3    3    48:64    5
5. Hydrokov Třeboň    1    1    4    36:60    3
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem    0    1    6    36:76    1
KAM PŘÍŠTĚ
9. kolo, 8. a 9. dubna: FIT GYM + SKP Ústí nad Labem – SKB HYDRO&KOV Třeboň, BC DTJ Prostějov – BC Bratislava-Ružinov, SCB Ostrava – BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • Prostějovské HODY
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments