Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Rozlučka jako hrom! Poslední domácí extraligový zápas letošní sezóny absolvují borci BC DTJ tuto neděli 9. dubna. Soupeřem jim bude atraktivní slovenský výběr z bratislavského Ružinova. „Mají nabitou sestavu samými slovenskými reprezentanty. Vždycky říkám, že se doma má vyhrávat, ale tentokrát bych bral i remízu. Tím ale neříkám, že nechceme vyhrát,“ konstatoval k utkání Petr Novotný, trenér prostějovského souboru.

V sázce je dost, konkrétně stříbrná medaile. Oba celky v dosavadním průběhu extraligy nasbíraly po devíti bodech a zápolí o druhou příčku. Na vedoucí Ostravu už ztrácejí čtyři body a při kvalitě ostravského kádru se nedá předpokládat, že by borci ze severu Moravy zbývající tři zápasy prohráli. „První místo už není téma, Ostrava si to pohlídá. My chceme získat alespoň druhé místo,“ míní Novotný.
Obě družstva měla boxovat o předminulém víkendu, ale zápasy se z různých důvodů neuskutečnily. Prostějovští se měli představit v Ústí a Ružinov měl poměřit síly s Ostravou. „Ústí argumentovalo tím, že má boxery na reprezentační akci. V Bratislavě byl důvod jiný. Původně se mělo boxovat v nějakém obchodním centru, ale jeho provozovatelé to na poslední chvíli odřekli. V hale, kde normálně probíhají zápasy, pak byl turnaj v thai boxu. Ostravští ale podali protest s tím, že boxovat v náhradním termínu nechtějí a požadují kontumaci. My počítáme s tím, že v Ústí nastoupíme o víkendu patnáctého a šestnáctého dubna,“ vysvětluje Petr Novotný s tím, že konečný verdikt padne zítra, tj. v úterý 4. dubna, kdy zasedá STK České boxerské asociace.
Nedělní souboj s Bratislavou bude mít zajímavý náboj. V sestavě BC DTJ jsou dva slovenští reprezentanti, pro které je utkání se svými krajany vysoce prestižní záležitostí. „Vili Tanko i Erik Tlkanec své zápasy v Ružinově vyhráli a rozhodně to budou chtít zopakovat. Velký náboj bude mít utkání mezi Dekýšem a Filipem Barákem. Na Slovensku vyhrál Dekýš a Barák prahne po odvetě,“ naznačil třaskavé souboje trenér Prostějova.
Výběr z Hané vyválčil v bratislavském ringu cennou a tehdy nečekanou remízu. Minimálně stejný výsledek by brali domácí i tentokrát. „V některých vahách máme problémy s obsazením. Zatím co mám zprávy, měli bychom mít k dispozici všechny borce, ale ´devětašedesátka´ je problém. Na rozdíl od soupeře nemůžeme sáhnout na Slovensko. Oni mají k dispozici všechny slovenské boxery, protože jsou v soutěži jediným týmem své země. Českých klubů je pět a pro ně jsou Slováci považováni za cizince. V tomhle jsme hodně znevýhodněni,“ komentuje Novotný.
Příznivci boxu by však neměli v neděli rozhodně chybět. Jedná se o poslední letošní domácí zápas a navíc je v sázce zmíněná druhá příčka. „Myslím, že budou hezké zápasy. Rozhodovat bude každý bod. Soupeř je silný a hlavně nevyzpytatelný. Netroufnu si říci, v jaké sestavě přijedou,“ uzavřel Novotný.
Utkání s bratislavským Ružinovem začne v tradičním termínu v neděli 9. dubna od 10:00 hodin v prostějovské sokolovně.  

AKTUÁLNÍ TABULKA EXTRALIGY

Výsledkový servis:
8. kolo: SKB HYDRO&KOV Třeboň - BC Armex Rohovník Děčín 8:8 (Kramarenko (56 kg), Džanaj (81 kg), Horký (91 kg), Kolařík (+91 kg) - Hulijev (60 kg), Pitra (64 kg), Cholinský (69 kg), Bojko (75 kg), BC Bratislava-Ružinov – SCB Ostrava – odloženo, FIT GYM + SKP Ústí nad Labem - BC DTJ Prostějov - odloženo.

Průběžná tabulka:
1. SCB Ostrava    6    1    0    80:32    13
2. BC Bratislava-Ružinov    3    3    0    60:36    9
3. BC DTJ Prostějov    4    1    2    60:52    9
4. Armex Děčín    1    3    3    48:64    5
5. Hydrokov Třeboň    1    1    4    36:60    3
6. FIT GYM + SKP Ústí nad Labem    0    1    6    36:76    1
KAM PŘÍŠTĚ
9. kolo, 8. a 9. dubna: FIT GYM + SKP Ústí nad Labem – SKB HYDRO&KOV Třeboň, BC DTJ Prostějov – BC Bratislava-Ružinov, SCB Ostrava – BC Armex Rohovník Děčín.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments